Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F650GS(2001) Kıullanıcı Kullanma Kılavuzu(owner,user)??

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F650GS(2001) Kıullanıcı Kullanma Kılavuzu(owner,user)??
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2008 3:17 pm    Mesaj konusu: BMW F650GS(2001) Kıullanıcı Kullanma Kılavuzu(owner,user)?? Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba

Yerli/yabancı birçok sitede(burası da dahil) aramama rağmen F650GS (200-04)kullanıcı kullanma kılavuzunu bulamadım bir türlü. Birçok yerde link buldum ama çalışmıyor ya da Fabrika Workshop kitapçığı ya da Tamir Kitapçığı gibi çok ayrıntılı şeyler buldum(ingilizce ve almanca) ama hiçbir işime yaramıyor(isteyen olursa mail atarım)

Elinde F650GS(2000-04)Kullanıcı Kılavuzu(ingilizce ya da Türkçe) olan varsa ve benimle paylaşabilirse çok sevinirim.

Bir de F650'min arka fren lambası frene basınca yanmıyor, sadece parklar yanmaya devam ediyor. Arka kapağı açtım baktım içinde 1 adet lamba var(biraz fazla cahilim) bu lamba bütün işlevleri yerine getiriyor mu yoksa bir terslik mi var? Lambayı değiştirsem işe yarar mı acaba(tabi becerebilirsem, onu da yapamadım çünkü).

Ayrıca ABS fren sistemini devre dışı bırakamıyorum ya da bırakıyorum ama herhangi bir uyarı olmadığı için farkında değilim. 2004 sonrası modellerde ABS'yi kapatınca ABS lambası yanıyor galiba ama bu modelde ne oluyor ve nasıl olyur bilmiyorum. Sayın abilerim bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler...

Kazasız Sürüşler....
---------------------------------------

Motor sürebilmenin zevkine varabilmek için varmak istediğin yere sağ-salim varabilmen gerekir, çünkü ancak o zaman özgürlüğün ne demek olduğunu anlayabilirsin.....!!! Idea
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
transalpp_fatih
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2008 4:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam psile2, aramıza hoşgeldin. Kullanma klavuzu konusunda sana yardım edemıyeceğim, amatransalpin Türkçe klavuzunu istersen seve seve yardım edebilirdim. Fren lambana gelince fren müşirin arızalı olabilir, lambanı değiştirmenyi denedinmi?

**VArEdErOTeAm**
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2008 4:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam
Fren lambamı değiştirmeyi denedim ama yerinden çıkartamadım, sanırım döndüremedim.

Transalpın kılavuzu elektronik ortamda varsa olabilir aslında; çünkü Borusan benimki için benden para istedi, en azından temel bazı şeyleri basit bir dille öğrenmiş olurum. Cevabın için teşekkürler..

Bu arada fren müşiri ne demek?, nerededir o?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
transalpp_fatih
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2008 4:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hangi freni kullandığında lamban yanmıyor? ön mü yoksa arka frene bastığındamı? eğer her ikisinde de yanmıyorsa ampülün arızalı demektir..

**VArEdErOTeAm**
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
JAK
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 09, 2008 5:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

genelde fren lambaları 2 li oluyor.(yani 2 tungsten) birisi genelde patlıyor.
değiştir. çok kolay. bastır ve bir tarafa çevir. takarken de aynı şekilde tak. ışıklardan birisi daha kuvvettli. yanlış takabilirsin. yanlış yaparsan ters yanar. frene basınca ayağını frenden çekmişsin gibi azaları.

genelde böyle. bmy yi bilmem
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar