Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yurtdışından 2. el motor almak

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yurtdışından 2. el motor almak
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 30, 2008 7:45 am    Mesaj konusu: Yurtdışından 2. el motor almak Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar, daha önce Avrupa yada TR dışında herhangi bir yerden 2. el motor alan ve bu motoru vergilerini, gümrüğünü ödeyerek TR trafiğine tescil ettiren varmı acaba?
Genel anlamda merak konuları:

1- Prosedürlerin süresi ne olmaktadır
2- Prosedürlerin Temel Maliyeti nerelerdedir (KDV,ÖTV, Trafik tescil, Plaka,Ruhsat vb...)
3- Nakliye bedelleri nerelerdedir? (Kıta Avrupası için bilen var ise UK içinde bilgi alabilirim)

Ne dersiniz olur mu bu iş?? Smile
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dramyum
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 30, 2008 10:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yanlış bilmiyorsam sadece yurt dışında çalışıp kesin dönüş yapanların böyle bir hakkı var.Ama astarı yüzünden pahalıya geliyormuş ve harcanan parayla emeğe değmiyormuş.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
JAK
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 30, 2008 11:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yurt dışında en ay 1 yıl oturmak veya 6 ay görevli olmak gerekiyor.
her marka ve modele göre bu işler ayrı ayrı hesaplanıyor.
ve gerçektende daha pahalıya geliyor.
mantık şu:
yurtiçinden al. para içeride kalsın.
ucuz olsaydı herkesin altında bir mercedes yada bmw olurdu dimi?
yada galerilerde
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 30, 2008 6:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence de fırsat varsa TR den almak en iyisi ama peki ya aranan motor TR de satılmıyorsa... Mesela Aprilia SXV 5.5 gibi... Bu durumda serbest ithalat ile böyle makinalar getirtilemiyor mu? Zamanında serbest ithalat motor getirenleri biliyorum, yaklaşık 50% daha eklemek gerekir fiyatına diye yorumlarını almıştım. Örneğin 3 yaş üstü 2 . el getirilemiyor diye biliyorum. Ama illaaki orada zaman geçirmek , yaşamak ya da çalışmak gerekmiyor bundan eminim. Detaylı bilgisi olan bir arkadaş var ise bizi aydınlatabilir belki.
sadik1978_
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 30, 2008 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben bu konu için çifte vatandaş olmayı bile düşündüm. Hatta direkten döndüm denebilir. Bu konudaki bilgilerimi aktarmaya çalışayım; yurt dışından herhagi bir araç getirmek için öncelikle orada oturmana falan gerek yok ordaki parasını öder alır getirirsin ama getirmeninde şartları var. TC tescili için normal prosüdür ama vergileri ve gümrük masrafları felaket pahalı kısaca normal TC fiyatına geliyor benim fikrimi sorarsan mantıklı değil. Çifte vatandaşlıkta daha kolay 6 ayda bir 3gün gümrükten geçirmen gerekiyo biz buna girdi çıktı diyoruz. Sadece bu kadar aracı istediğin kadar kullanabiliyosun. Bununda bazı prosüdürleri var polis denetimlerinde arac sahibinden başka kimse kimse aracı kullanamaz gibi bazı kurallar var. Benim bildiklerim bu kadar yardımcı olabildisem ne mutlu bana...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar