Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW f650Gs & Suzuki DL 650 Yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW f650Gs & Suzuki DL 650 Yardım
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Enderclk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 28, 2008 4:48 pm    Mesaj konusu: BMW f650Gs & Suzuki DL 650 Yardım Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle tüm arkadaşlara slm

Şu an kullandığım Hyo 250 GT Naket var.
Ancak Bunu satıp tarz degişikliğiyle birazdaha büyük ve güçlü bir makina almak istiyorum.
Ve Kendimce belirlemiş olduğum iki ayrı marka arasında tercih yapmakta kararsız kaldım. Tahmin ediyorum ki bu iki makinayıda kullanan arkadaşlar vardır.
Bana bu konuda avantaj ve dezavantajları ile ilgili yardımcı olmanızı rica ederim. Tek silindir ve çift silindir farkı beni düşündürüyo.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
hakanz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Şub 07, 2008 2:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Ender,

Bu tarz bir soru sordunmu cevaplar tam şenlik olur. Herkez kendi malını över veya hayalini kurduğu ama bırak selesine oturmayı sadece resminden hayran olduğu makineyi savunur durur ve olan sana olur. Kararsız kalır durursun.

Tek çift silindir tercih meselsidir, tek silindir kötü olsa BMW emin ol üretmezdi ve o kadar F650 dünya turu yapamazdı. Vibrasyon konusunda ise tabiki DL650 daha az kıpraşır. Ben şahsi kanaatim olarak titreşim istemediğim zamanlarda araba kullanmayı terciih ediyorum. Eminim benden daha çok DL650 kullanmış veya DL ci bir arkadaş ta objektif fikirlerini yazıp sana faydalı olmaya çalışacaktır.

Alacağın makinada ABS olmasını öneririm. Benim değil dünyanın soylediği ise düşük ağırlık merkezinden dolayı F650 serisinin daha bir kullanıcı dostu olup hataları tolere etmsesidir. Ekran göstergelerde DL daha şatafatlı dijital bir sürü ıvır zıvır var. Oyuncak meraklısıysan ilgini çekecektir. Şunun parçası pahalı bunun bakımı pahalı gibi yorumlara ise kulak asma. Sonuçta BMW veya Suzikiye karar vermişsen illaki masrafı ona göre olacaktır, ama bu gözünü korkutmasın iki markadada verdiğini fazlasıyla keyif, kalite ve güven olarak alırsın, ne kadar ekmek o kadar köfte. Sonuçta Biri BMW biri Suzuki. Motosiklet camiasında ikiside dünya devi.

Yukarıda yazılanları unut, ikisininde selesine otur ve imkanın varsa biraz gezin. En doğru kararı kendin vereceksin.

Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
Gurkan_SENOL41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 07, 2008 9:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sürat istiyorsan,motora bakanları cezbetmek istiyorsan strom f650gs birazdaha endurodur ona göre ve stromun yanında çok ta ilgi çekmez.
gs alırsan bu kadar parayı buna mı verdin diyenler olabilir. Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Şub 07, 2008 10:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kendin aslında yazında kararını vermişsin.
"Büyük ve güçlü"............. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
endurocu_41
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Şub 07, 2008 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence biraz daha paraya kıy ve Kawasaki-Versy al derim. İzmit'te bu motora binen, kendi motorunu üçe-beşe bakmadan satıyor ve dönüyor Kawa ya. Hatta emniyet teşk. 6 adet ve büyükşehir zabıtaya da 6 ad. verdik, Special Bike's olarak. Bu tarz da böyle bir sürat ve serilik hiç bir motorda yok.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar