Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni Motorcu için Kanuni Cross250 yada Hyosung RX125

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni Motorcu için Kanuni Cross250 yada Hyosung RX125
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 09, 2008 7:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Özden en kısa zamanda hanımla iki motor İzmir yaparız Surprised seni görmeye...

Motor hakkında ilk izlenimlerimi aktarayım. Motoru almadan önce kanuni cross250 ve SkyTealm supermoto bakma fırsatım oldu. Öncelikle şunu söyleyeyim, bu motorların yakınına gider gitmez rx125 ile kalite farkları belli oluyor. Malzeme ve işçilikten bahsediyorum elbette. Cross 250 gerçekten yüksek bir makina, görünümü güzel ancak kullanımını test edemedim. Skyteam ise bence bu 3 lünün en altında yer alır. Aslında fiyatı da zaten bunu açıklıyor.
RX125 dengeli ve başlangıç için ideal gibi duruyor. Ne fazla yüksek ne fazla atak. Kavrama noktasındaki gaz kontrolünde yeni kullanıcısına endişe vermeyecek kadar yumuşak, dolayısıyla korkutucu değil, tam tersi ilk tecrübeden itibaren keyif vermeye başlıyor. Ben tabiki doğru yorumu yapamam ancak 125 kg lık ağırlığı beni çok eğlendirdi özellikle CAPO'dan sonra Laughing
Sonuç olarak ilk izlenimim oldukça pozitif. Kullanımı kolay, dengeli, atak değil ama hacmine göre yeterli bir performans sunuyor. En önemlisi yeni kullanıcıyı üzerinde rahat hissettiriyor.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
MericTezer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 09, 2008 11:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yenge hanım konuşuyor... Smile
Daha ilk defa motor selesine kullanıcı olarak oturmuş biri olarak bende Rx125 hakkında izlenimlerimi yazayim dedim. Ayaklarımın sadece ucunun yere değmesine rağmen motoru kontrol etmekte hiç problem yaşamıyorum. Çünkü oldukça hafif bir motor. Hatta belki komik gelicek ama motoru yere yatırıp,yerden kaldırma denemeleri bile yaptım. Yarın öbür gün düşer müşersem motoru en kolay yerden nasıl kaldırabilirim diye.
Daha önce araba kullanma konusunda da pek tecrübem olmadığından dolayı debriyaj-gaz ayarlamasını yapıp motoru yerinden kaldırabilmek aşmam gereken ilk problemdi. Fakat Rx125'de bu konuda da sorun yaşamadım. Çünkü gazı açar açmaz fırlayıp gitmiyor.
Okan'ın başlangıç motoru olarak "ybr veya twister idealdir" sözünü dinlemeyip, istediğim gibi bir makineyle motor kullanmaya başlayabildiğim için mutluyum.

Özden'cim bekle canım ... motor kullanmayı öğrendiğim otoparkdan çıkmayı başarır başarmaz İzmir'e yanına gelicez. Ama artık kaç saatte geliriz bilemiyorum Laughing
Başa dön
scarab
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 13, 2008 1:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okantezer, MericTezer, hayırlı olsun lastikleriniz döne döne dönsün inşallah, valla özendim karı koca böyle ortak bir motor merakı konusunda bir araya gelmiş, gezilerde partner bulma sorunu yok oda çabası, tekrardan bol keyifli günler geçirmeniz dileğiyle
Başa dön
bberksan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Nis 13, 2008 5:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayirli olsun
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar