Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - XTZ-750 Super Ténéré hakkında yardımcı olun abiler...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

XTZ-750 Super Ténéré hakkında yardımcı olun abiler...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
isinakholi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 29, 2011 4:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bendeniz 2 adet kullandım ve uzun seyahatler yaptım.Bana göre;

1-Üretileli 20 yılı geçti .Hala çok yakışıklı.Tasarımına aşığım. Avatarım da bile hala o var.

2-Kendi kuşağının büyük enduroları içinde en performanslı olanı

(100 er kiloluk sürücülerle koparmada 1150 gs le kapıştırmıştım da 3 boy fark atmıştı.Yarış sevmem deneme maksatlı Very Happy )

3-Sadece gider,gittiği gibi durmaz.
(Doğaldır çünkü ön amartisörü hem çok yumuşak hem de esneme mesafesi rakiplerine göre en uzun olandır.Ön frene dokundun mu makine secde ediyor mübarek Very Happy )

4-Makinesi sorunsuzdur.Enduro gibi kullandığınız müddetçe.

5-TDM 850 ile aynı makineyi kullandığı için parçalarını temin etmek son derece kolaydır. Yamaha resmi olarak hepsini getirmektedir.Fiyatları genel piyasaya eşdeğer düzeydedir.

6-Yakıtı bir çok modelle aynıdır.Ortalama 7 litre,gaz kolu ile çok oynarsanız 8.5 lt yakar ki bazı modellerin yanında az bile kalır
(Örnek:karbüratörlü Varadero 9-12 lt yakar)

7-Türkiye de pek temizi kalmadı.derli toplu kusursuz olanı belki bir kaç tanedir.Onları da sahipleri satmıyor.Makine artık bir klasik.Özellikle avrupalı seyyahların africatwinle beraber uzun yolda en çok tercih ettikleri modellerden biri.

8-Türkiyedeki 1 nolu uzmanı izmir/menemenden "hoca" nikli Ünal Bey'dir.Her şeyi önce ona sormanızı tavsiye ederim.

1150 GS/İstanbul

1. İRAN SEFERİ
http://www.endurocu.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7394
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Webbi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 29, 2011 6:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mustafa hocam verdiğin bilgiler için çok teşekkürler...
Hasan abiyle fuarda tanıştık çok hoşsohbet bir abimiz Smile Hatta ''Ayıya bal severmisin die sormuşlar, gülmekten cevap verememiş'' demişti, tabi bunun üzerine bizim volkan kardeşimle (devilcerkez) gülmekten çenemiz kopacaktı Very Happy Hasan abi sende bunları okuyorsan kucak dolusu saygı ve sevgiler.... Very Happy

Mustafa hocam aslında ben motosikleti %80 uzun yol, %20 şehir içi yolda ve artçı ile kullanıyorum. Şuan bütcem maksimum 4000tl ye kadar müsade ediyor. O yüzden linkteki makinayı almaya biraz meyillendim açıkçası. Sahibiyle konuştum telefonda 4000tl ye kadar pazarlık ettim, yüzyüze belki biraz daha indirebilirim. Tabi bu motor 4000tl ye bana yararmı orasını ben bilemem ama siz tecrübeli kardeş ve ağabeylerim bilir diye umuyorum.

Motor sahibinin dedikleri; şuan aktif kullanıyorum, sadece vites 1-2-3-4-5 yapıyor ama 5-4-3-2-1 yaparken 1. vitese zor geçiyor, geçmezse eğer motoru stop edip çalıştırınca geçiyor, ustaya götürdüm yaylarda sıkıntı var tanesi 15tl, 6 tane yay var değiştirelim demiş. Bunun haricinde 1 lira masrafı yok diyor.(Varsada Günahı Vebali Boynuna)

Amacım, sağ şeride mahkum olmadan artçımında rahat edebileceği şekilde uzun yol yapmak. Malum türkiyede ankara hariç her yerde toplantı, festival, fuar, eğlence vs vs.. oluyor bunlara katılabilmek Smile motorum kesinlikle tek silindir olmasın, heybetli dursun istiyorum tabi böyle oluncada seçenekler azalıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-xtz-750-super-tenere-bedavadan-biraz-pahali-36123696/detay/

Linkteki motor bu fiyata bana yararmı yardımlarınızı bekliyorum saygı ve sevgiler.... Wink
Başa dön
racehunter
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 29, 2011 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Webbi demiş ki:
Hasan abiyle fuarda tanıştık çok hoşsohbet bir abimiz Smile Hatta ''Ayıya bal severmisin die sormuşlar, gülmekten cevap verememiş'' demişti, tabi bunun üzerine bizim volkan kardeşimle (devilcerkez) gülmekten çenemiz kopacaktı Very Happy Hasan abi sende bunları okuyorsan kucak dolusu saygı ve sevgiler.... Very Happy

Mustafa hocam aslında ben motosikleti %80 uzun yol, %20 şehir içi yolda ve artçı ile kullanıyorum. Şuan bütcem maksimum 4000tl ye kadar müsade ediyor. O yüzden linkteki makinayı almaya biraz meyillendim açıkçası. Sahibiyle konuştum telefonda 4000tl ye kadar pazarlık ettim, yüzyüze belki biraz daha indirebilirim. Tabi bu motor 4000tl ye bana yararmı orasını ben bilemem ama siz tecrübeli kardeş ve ağabeylerim bilir diye umuyorum.

Motor sahibinin dedikleri; şuan aktif kullanıyorum, sadece vites 1-2-3-4-5 yapıyor ama 5-4-3-2-1 yaparken 1. vitese zor geçiyor, geçmezse eğer motoru stop edip çalıştırınca geçiyor, ustaya götürdüm yaylarda sıkıntı var tanesi 15tl, 6 tane yay var değiştirelim demiş. Bunun haricinde 1 lira masrafı yok diyor.(Varsada Günahı Vebali Boynuna)

Amacım, sağ şeride mahkum olmadan artçımında rahat edebileceği şekilde uzun yol yapmak. Malum türkiyede ankara hariç her yerde toplantı, festival, fuar, eğlence vs vs.. oluyor bunlara katılabilmek Smile motorum kesinlikle tek silindir olmasın, heybetli dursun istiyorum tabi böyle oluncada seçenekler azalıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-xtz-750-super-tenere-bedavadan-biraz-pahali-36123696/detay/

Linkteki motor bu fiyata bana yararmı yardımlarınızı bekliyorum saygı ve sevgiler.... Wink

Selamlar
Bir iki cümle eklemeden duramadım kusura bakma
Uzun yıllar ST kullanmış biri olarak vites sorununa hangi yayların sebep olduğunu anlayamdım muhtemelen hilallerin uçları deforme olmuş veya önceden işlem görmüştür.3 tane hilali olması lazım tahmini tanesi 70 tl civarı.tabi 1. ve 2. vites dişlilerinin uçlarıda deforme olmuştur ustan bunların değişmesinide istiyecektir 50tl de dişli başına eee şanzuman motorla komple olduğu için kapak contası filan 500-1000 tl civarında tutar.ama saat gibi olur.
Bu yaştaki tenerelerde karbüratör diaframları genelde çatlak veya yırtık çıkar buda motorun rolenti tutmaması,stop etmesi gibi sorunlar yaşatır.bir takım diafram ve karbüratör iğnesi aldınmı yakıtı 6-7 lt lere düşer garanti veririm. 4 tane süper tenerem oldu hiç biri beni yolda bırakmadı ve çok keyif aldım ama artık askerlik çağları geldi tavsiyem motordan anlayan biriyle git ve temiz motor almaya çalış. Öylesi vardırki 4000 değil 1000 liraya alsan 5000 lira masraf etsen olmaz yine olmaz.
İnşallah aklını bulandırmamışımdır.amacım sadece yaptığın alışverişten mutlu olmandır.
Hayırlı satışlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
isinakholi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 29, 2011 11:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Webbi demiş ki:

Webbi kardeşim selamların için teşekkürler.Linkteki ilana baktım.Motoru sanki istanbuldan hatırlıyor gibiyim ama yanılabilirim de.Boyası Orijinal değil o kesin.trabzonda S.T ye binen veya Yamaha konusunda uzman olan arkadaşlar var eğer isterseniz onlar bakarlar.
Vites arızasına gelince,vitesi hilali,sekromeç,grup dişlisi v.b ayrıntılar benim mekanik bilgi düzeyimi aşar.Daha önce rastladığım arızalardan değil.Racehunter bu konuda daha bilgili gibi gözüküyor,söylediklerini titizlikle incelemekte fayda var.
Bu yaşta "sorunsuz,hatasız" bir motosiklet bulabilmek çok zordur.Ancak çok titiz sahibinden bulabilmenizle mümkün olur.Sorunlu bir makine de ucuza satın alınabilir.ancak bu sefer de hem iyi bir mekanikçi olmak hem de ucuz ve hızlı parçaya ulaşabiliyor olmak gerekir.Mesela söz konusu vites arızasını garajda şanzumanı parçalayıp onarabilmek gerekir ki el emeği olarak 500 tl ustaya vermeyelim.
Yapabileceğim bir şey olursa yazarsın.selamlar...

1150 GS/İstanbul

1. İRAN SEFERİ
http://www.endurocu.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7394
Başa dön
Misafir
Misafir

MesajTarih: Cmt Nis 30, 2011 9:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Antalyadakı mavı beyaz orjınal İLKER BEYIN sattığı makınaydı alan arkadasta kullanamadığından satıyor alınır.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar