Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - XT660Z Tenere

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

XT660Z Tenere
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
racehunter
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Oca 11, 2010 1:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle herkese selam
Eski bir süper tenereci olarak bir iki kelam etmeden geçemedim.
XTZ 750 SÜPER TENERE bence yamahanın ürettiği en başarılı endurolardandır.Türkiyede yedek parça sıkıntısı ve ustalarımızın pratik çözümlü olmalarından dolayı kötü ünlenmişlerdir(çok yakıt ve krank problemi)
Ama aslında bakımlı ve temiz bir süper tenere sahibini yıllar boyu üzmez.En azından bendeki 4 adet tenerenin hiçbiri üzmedi.
Fakat fabrikaların fiyat ve motor satma politikaları yüzünden DR 800 BIG,AFRİKA TWİN,VE SÜPER TENERE gibi efsane olmuş makinalar vizyondan birer birer kalktı ve ara modeller üretildi. Hızlı ve yol konforu istiyosan TDM 900 alacaksın eğer arazi istiyosan TENERE 660Z alacaksın dedi yamaha müşterilerine.diğer markalarda buna benzer.Bu sadece satış politikası.
SOLODRAGO arkadaşıma katılmıyorum iki silindirli enduro arazide iyi değildir çünkü çok ağırdır.iş tek slindire çalışarak gideceğin yere kadar idare etmesi ise daha büyük arızaya sebeb olabilir.Dünyanın en büyük enduro yarışı Paris-Dakar dır orada yarışan tüm makinalar tek silindir makinalardır.
ADNAN abiyede bir yerde katılıyorum o da fiyatının pahalı olması doğru ama hatırlarsanız çıktığı dönemde ötv %38 civarı idi ve tüm motorlar pahalı idi.Çıktıktan kısa bir süre sonra 17 lere kadar düştü.Benim 3 arkadaşım bu yıl 3 taneyi 15 bine aldılar istanbulda.Bence bu normal.
Gelelim enduromu değilmi Bence safkan olmasada endurodur kendisi ve hatlarıda gayet güzel.Kullanma imkanı bulursanız deneyin derim makinası XT 660 makinası enjeksiyonlu torku gayet iyi ve yakıtıda düşük.
Süspansiyonuda bir o kadar kuvvetli muhakkak denemenizi tavsiye ederim.Ben kullandım acayip hoşuma gitti.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
serpico
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Oca 11, 2010 11:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Emrello Arkadaş;
Teşekkürler.
Pelletizer usta bir harf ile ıskalamış, senin yazdığın doğrudur.

tenere Tip olarak "çirkin kral" denilebilecek ama tek silindirli olması konusunda bazı sitelerde, kullanıcılar tarafından şikayet konusu olduğunu okumuştum.
Benimde imkanım olsa ve tercihim yamaha olsa; elbette tenere derim.

MOTORSİKLETİM EN VEFALI AŞKIMDIR:)
Başa dön
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Mar 14, 2010 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

racehunter demiş ki:
Öncelikle herkese selam
Eski bir süper tenereci olarak bir iki kelam etmeden geçemedim.
XTZ 750 SÜPER TENERE bence yamahanın ürettiği en başarılı endurolardandır.Türkiyede yedek parça sıkıntısı ve ustalarımızın pratik çözümlü olmalarından dolayı kötü ünlenmişlerdir(çok yakıt ve krank problemi)
Ama aslında bakımlı ve temiz bir süper tenere sahibini yıllar boyu üzmez.En azından bendeki 4 adet tenerenin hiçbiri üzmedi.
Fakat fabrikaların fiyat ve motor satma politikaları yüzünden DR 800 BIG,AFRİKA TWİN,VE SÜPER TENERE gibi efsane olmuş makinalar vizyondan birer birer kalktı ve ara modeller üretildi. Hızlı ve yol konforu istiyosan TDM 900 alacaksın eğer arazi istiyosan TENERE 660Z alacaksın dedi yamaha müşterilerine.diğer markalarda buna benzer.Bu sadece satış politikası.
SOLODRAGO arkadaşıma katılmıyorum iki silindirli enduro arazide iyi değildir çünkü çok ağırdır.iş tek slindire çalışarak gideceğin yere kadar idare etmesi ise daha büyük arızaya sebeb olabilir.Dünyanın en büyük enduro yarışı Paris-Dakar dır orada yarışan tüm makinalar tek silindir makinalardır.
ADNAN abiyede bir yerde katılıyorum o da fiyatının pahalı olması doğru ama hatırlarsanız çıktığı dönemde ötv %38 civarı idi ve tüm motorlar pahalı idi.Çıktıktan kısa bir süre sonra 17 lere kadar düştü.Benim 3 arkadaşım bu yıl 3 taneyi 15 bine aldılar istanbulda.Bence bu normal.
Gelelim enduromu değilmi Bence safkan olmasada endurodur kendisi ve hatlarıda gayet güzel.Kullanma imkanı bulursanız deneyin derim makinası XT 660 makinası enjeksiyonlu torku gayet iyi ve yakıtıda düşük.
Süspansiyonuda bir o kadar kuvvetli muhakkak denemenizi tavsiye ederim.Ben kullandım acayip hoşuma gitti.

racehunter bu 15000'ne alınan makinalardan biri nuri'nin teneremi? Plakanın sonu 5358 ile bitiyor.
3 arkadaş alıp uzun bir adventure touring yaptılar sanırım .
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Mar 14, 2010 5:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

iceboyTR sen merak etme racehunterde tenekecı bakma şimdi wr 450 ye bınıyor 5358 dersen aynı makınadan bahsedıyor o plakadan anlamaz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Mar 14, 2010 11:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
iceboyTR sen merak etme racehunterde tenekecı bakma şimdi wr 450 ye bınıyor 5358 dersen aynı makınadan bahsedıyor o plakadan anlamaz

Maşallah benim makinayı tanımayan yok bu eski tenekecilerden Smile bi ben bilmiyormuşum alana kadar. Neyse yamaha olsun çamurdan olsun diyorum, kullandıktan sonra.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sonraki
3. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar