Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum.
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aymer19
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 05, 2007 6:01 pm    Mesaj konusu: 1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum. Alıntıyla Cevap Ver

ilk konu : dün ankaradan çoruma getirdim motoru, 240 km, 70 km kala hararet yandı. fan çalışıyor demekki müşürdede problem yok. soğutup devam ettim yine aynı şey. yine durdum aldığım kişiyi aradım, nereden su konuluyor diye sordum, bilmiyor serviste su konuluyormuş. bende bulamadım gece karanlığında. allahtan hava soğuktu fazla yüklenmedim bende ve arada gazı tam keserek ve dua da ederek yolu tamamladık çok şükür. radyatörün üstünden mi ekleme yapılıyor yoksa başka bir yerimi var?
alttan bakınca bir sürü _ki bir kısmı muhtemelen tahliye_ küçük boru görünüyor, bunlar bir yerdenmi çıkmışlar yoksa böyle 3-4 boru normalmi.
motora biraz yüklendim yolda 165 i görüp 5 dk. filan gittim aynı hızda sanırım su iyice ısındı ve tahliyeden atıp eksiltti.

bunun dışında motor mükemmeldi. 3 saatlik yol kolay geçti benim emanet kaskın rüzgar sesi dışında.

ikinci konu : vibrasyon, evet var. sanki ne olmuş. hiç önemli değil. sonuçta motosiklete biniyorsunuz. hiç olmayanı varmı bilmiyorum. birde şunu düşünmek gerek yağmurdada ıslanırsınız motora binerken. rüzgarda vurur insana karşıdan. üstelik durunca bir yana da devrilir motor ayağınızı koymazsanız. bunları istemiyorsanız araba en ideali.
üçüncü konu : çok ta anlar gibi ahkam kesmek istemiyorum ama, ben 50 yıllık r 26 -r 25 - r 51 lere bindim bmw nin. bu motorlar hala yollarda. bmw ağır abi motoru yada ne bileyim herzaman marka merakının sonucu alınan bir motor değildir. bmw sağlamdır. bmw işlevseldir. bmw hizmet aracıdır. ve bmw çok güzeldir. eğer havalıysa bundandır. "o parayı niye bmw ye veriyorsun" zihniyetini sevmiyorum. servisini yedek parçasını bilmem ama bmw bmw dir. bmw ye binmek için bir bmw almanız gerekir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 05, 2007 6:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle hayırlı olsun bende bir süre F650 kullanmıştım sahip olup ta en çok sevdiğim motorlardan biridir.
Motorun Şehir içinde sıkışık trafikte fan açması doğaldır hatta biraz çabuk fan açar
ama ankara çorum arası yoğun bir trafik olmadığını varsayarsak fan açması hatta hararet ışığının yanması hiç normal değildir hele 165 km yi görebildiğin yolda mümkün değil satın almadan yada yola çıkmadan önce kontrol ettirmekte fayda vardı
Kitabında %50 su %50 antifiriz kullanılması gerektiği yazar (yaz-kış) bunu uygulamakta fayda var.
Suyu hem radyadörden hemde sağ arka yan grenajın altındaki devridayim deposundan kontrol etmek lazım bunu her 1000 km de bir yapmakta fayda vardır çünkü kronik hastalıklarından biri yağ ve suyu karıştırabilirler eğer böyle bir problemle karşılaşırsanız pompadaki küçük bir contanın değişimi ile sorun hallolor ama bu işlemi ehliyetli birinin yapması gerekir işlem sonunda motordaki tüm yağ ve su değiştirilmelidir.
Alt tarafta 2-3 adet boru vardır benzin su ve akü suyu tahliyesi olması lazım yani bir yerlerden çıkan boru değildir cıkarsa zaten orda görünmezler Very Happy
Kolay gelsin bu şekilde binmeden önce bir servise gösterin mutlaka ilerde daha büyük sorunlara neden olabilir.
baho
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 05, 2007 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hayırlı olsun.aynı zamnda da gecmiş olsun.lamba yandıysa motorun bir darbe almıştır.bence iyi bir usta veya servise git.inşallah bir şey olmamıştır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
aymer19
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 06, 2007 12:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cidden hararet ışığı ile motorun bir darbe alması doğrudan alakalımı? yani su fazla ısınınca hararet ışığı yanar diye biliyordum.illede kaza yapmış olması gerekmez gibi sanki.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ksm 06, 2007 3:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum selamlar,
Siteye hoşgeldin.

Tümer Tombuloğlu , http://www.ruzgarinbabasi.net

Çok sevdiğim ve saydığım bir arkadaşımdır. Karadeniz turunda tanışma fırsatımız olmuştu. F650 konusunda sitesinde çok önemli bilgiler var.

Bilgin olsun

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar