Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Lütfen Yardımmmmmm F 650 GS Mİ? PEGASO MU?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Lütfen Yardımmmmmm F 650 GS Mİ? PEGASO MU?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Taklamakan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 19, 2007 2:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pegaso ve 650 GS kullanmış biri olarak BMW'yi tavsiye ederim. Şundan emin ol ki Aprilia alırsan aklın BMW'de kalır ama BMW alırsan aklın Aprilia'da kalmaz. Hayırlısı...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
atacolor
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 13, 2008 7:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bir motor eninde sonunda bıkıp satılacağından....bmw yi satmak istedeğinde rahatça satabilirsin üstelik çok değer de kaybetmez.tabiki bmw almalısın. Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
cen-art
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 13, 2008 10:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Metoz aldınmı bmw yi.

Cengiz ÖNEN -cen-art
İSTANBUL

2006 TA

Enduro olsun çamurlu olsun.
http://www.karbondizayn.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ENDUROCU53
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 22, 2008 5:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

alacağın makinenin servis yedek parça sorunu olup olmadığını araştır .bmv nin öyle bir sorunu yok .stoklarda olmayan parçanın yurtdışından gelmesi 15-ile 20 gün ben bunu yaşadım 2000 mod f650 gs biniyorum .aprilla pegasus yakışıklı motor binmedim pek yorum yapamam fakat bmv yi almadan bende araştırdım ustalara o zaman sordum belli bir yaştan sonra elektrik sistemi biraz sıkıntı veriyor bana dendi bende tercihimi bmv den yana kulandım 2 sene oldu binlerce km yaptım satarsam yine bmv alırım 1200 başka aramam tabii bu benim tercihim zevkler tartışılmaz . tüm farklı fikirlere saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
mfk321
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 23, 2008 12:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

konu hakikaten güzel bir noktaya taşındı. herkes herhalde ilk motora binişini hatırlamıştır.
ben ilk motorumu 35 yaşında ve bundan üç sene önce aldım. motosiklet hakkında hiçbirşey bilmeden sadece internet ortamında öğrendiklerimden cesaret alarak sıfır kawasaki en 500 aldım. yaklaşık 10.000 km yaptıktan sonra 2000 model f 650 gs ile takas ettim.
1 yıldır gs e biniyorum. daha doğrusu 2-3 ay bindikten sonra geçirdiğim bir ameliyat sebebiyle 7-8 ay aradan sonra tekrar kullanmaya başladım.
sonuçlar
1) kesinlikle enduro tarzı ile başlamak gerekiyormuş (belki düşük hacimli naked da olabilir)
2) cruiser tarzı motosikleti kullanmak hakikaten zormuş
3) hiç tecrübe yokken büyük hacimli, ağır ve abs siz ve arka freni tambur olan bir motosiklette kaza yapmamak cidden çok dikkat ve dua gerektiriyormuş ki yapmadım.
4) 650 gs i kullanmak diğerinin yanında bisiklet sürmek gibiymiş
5) abs muazzam önemli bir özellikmiş
6) bmw servis hakikaten berbatmış (bunu adana borusan için söylüyorum)
7) eğer lastikler yeniyse, balatalar yeni ve kaliteliyse, jantın balansı ve akordu tamsa 650 gs tadından yenmiyormuş. vibrasyon filan kafaya çok takılacak şeyler değilmiş (çünkü ben bunları 2 hafta önce yaptırdım ve inanılmaz değişimi gördüm)
Cool bir motosikletle hemen hemen her yola girilip gerektiğinde kaldırımdan atlanıyormuş.
..... şeklinde listeyi uzatabiliriz.
kısaca bmw 650 gs çok güzel çok özel bir makina. kullanıcısını her daim mutlu etmek için yapılmış. acemi sürücü acemiliğinin farkında ise alınacak en güzel en iyi en güvenli en doğru ve acemi için en büyük hacimli motosiklettir.
pegaso için birşey diyemiyorum. bilmiyorum çünkü. ama muhakkak güzeldir.
yedek parça ve tamir işi iyi usta bulunursa çözülecek bir sorun. hele istanbul ankara izmir gibi yerlerde borusanın borusunu öttürmeye gerek bile yok. zaten ustalarıda yok (adana için söylüyorum)
lafı çok uzattım gibi. kısaca bende 2000 modeli var. 2 hafta önce tüm bakımları yapıldı ve muhteşem oldu. bakımdan önce böyle düşünmüyordum ve hatta satılığa çıkarmıştım.
2000 model için ben bunları söylüyorsam daha üst modeller için herhalde daha güzel şeyler söylenecektir.
aklım başımda dikkatli kullanmayı düşünen acemi bir sürücüyüm fakat büyük bir makina ile başlamayı düşünüyorum diyorsan hiç düşünme ve 2000 model ve üzeri bir 650 gs al (çünkü 2000 sonrasında abs var)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
8. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar