Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - ACEMİ DL 650 Yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

ACEMİ DL 650 Yardım
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Sal Eyl 11, 2007 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla arkadaşlar kısaca en doğrusunu ve en güzelini yazmışlar.

Bende aynı fikirdeyim, konu can güvenliği olunca risk almadan belli bir tecrübeye sahip olana kadar acele etmeyin derim. Bu tecrübeye küçük hacimli bir motorla başlamak işinizi kolaylaştırır. Çok yetenekli olabilir ve direkt büyük motorla da başlayabilirsiniz ama yoğun trafikte ya da arazide karşılaşacağınız sürprizleri göğüslemek yılların vermiş olduğu tecrübeyle kazanılır, bunun yetenekle felan alakası yoktur. Şanslı olmanız bir yere kadar kabul edilebilir.

İşin ciddiyetini motosikletden düştüğünüz zaman ya da (Allah korusun) kaza yaptığınız zaman daha iyi anlarsınız. Ümit ederim iş işten geçmemiş olur Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
gfcc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 03, 2007 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bende gecen mayıs ayında dl650 aldım ondan oncede xt125x almıstım yamaha nın
5000km yaptım 4 ayda ve artık buyuk bir makine almanın zamanı gelmişti...daha once 600 luk makime tecrubesi cok yoktu sadece bir iki tur diyelim ama dl650 yi alıp surdukten sonra insan nasıl surecegi ve nasıl davranacagını iyi anlıyor..kilolu bir alet aynı zamandada guclu...600 luk makineyi alıp ilk olarak baslamak sorun degil ama gucunu ve dengeni iyi kullanamazsan olacakların sonucu kotu olabilir Allah korusun....bende 125 lik makinede 2 - 3 sefer dustum basıma gelebilecek kazalrdı olası kazalar tekerin kayması veya hız kontrolunu saglayamamak gibi..
acele etme satılması kolay 125 lik bir makine al derim cok pahalı olmasına gerek yok...1000/2000ytl areası bir sey isini gorur...ne zaman sonra kendini iyi hissetmeye basladın alet yetersiz geldi 600 luk makineyi çak derim..

iyi sürüşler dilerim.....
halil
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 2:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar ben ilk önce mz bindim ondan sonraki motorum ise ymaha 660 r idi hiç zorlanmadım yalınız sana şunu söyliyeyim ilk önce kirala veya emanet olarak arkadaşından bir motor al 2 ay çalış viteslere geçişlere kalkışa bir güzel alış şunu unutma dl 650 strom bir aslan gibidir kalkışta dikkat etmessen yüzüne bile bakmaz.. veya sende onun yüzüne bakacak hal kalmaz selamlar bunlara dikkat Mr. Green
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
senolsel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MAQARA demiş ki:
DL al hiç bişey olmaz
onunla alışırsın o sana başlangıç motoru gibi gelir
ben KLR kullanıyorum fakat uzun süre 125mondial kullanınca KLR bana zor geliyor.
halbuki KLR ile başladığımda bile böylesine zor gelmiyodu

almışken temiz bir DL al kendini rahat hissedene kadar dikkatli ve yavaş kullan bişey olmaz allahın izniyle

bu da benim fikrim

İstisnalar kaideyi bozmaz.Onlara sana bir şley olmadı ama başkasına daolmayacak diye bir kural yoktur.
senol_sel@hotmail.com
0535 727 95 11

[color=Red]Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
senolsel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 6:07 pm    Mesaj konusu: Re: ACEMİ DL 650 Yardım Alıntıyla Cevap Ver

Enderclk demiş ki:
Merhaba Arkadaslar Sitenize bugun üye oldum.

Motolara olan merakım cok oncelerden beri vardı ancak simdiye motorla kavusmak nasip olacak sanırım.

Daha once hic vitesli motor kullanmadım taki bundan iki ay oncesine kadar. (Kucuk Scooter Kullandım oda bir kac kez) Bir abim yeni aldıgı 250 lik cross unu al kullan diyene kadar. yeni aldıgı motorla gezi olsun diye tekirdag sarkoye gitmeyi planladık. bana yanlızca vitesin nasıl oldugunu debriyajı ve frenleri gösterdi. ve istanbuldan 2 motor biri scooter sarkoye yola cıktık. ben crossla ilk defa kullanmama ragmen sarkoye kadar yuklu bir sekilde ve o vibrasyonla gitmeyi basardım. ve o zevk benim sevdamı atesledi. simdi Buyuk bir motor almayı kafaya taktım. arastırmalarımdada DL 650 yi cok begendim ve uygun buldum. Su an aracımı satıp uygun bir DL 650 Arıyorum. Sizden ricam bu motorla baslamam uygun olurmu. Nelere dikkat etmeliyim. Rahat kullanabilirmiyim. İlk baslangıcta nasıl davranmalı nasıl kullanmalıyım.

Yardımlarınız için simdiden tesekkür ederim.

Siz önce gidip bir " Güvenli Sürüş eğitimi" alın.Ondan sonra en az 20 bin km küçük cc li bir motosikletle full korumalı ve KASK lı motosiklet kullanın.her şartta motora hakim olursanız bu süre sonunda istediğinizi alırsınız.
senol_sel@hotmail.com
0535 727 95 11

[color=Red]Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar