Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TA benzin seviye göstergesi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TA benzin seviye göstergesi
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Attalia
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ağu 27, 2007 11:36 pm    Mesaj konusu: TA benzin seviye göstergesi Alıntıyla Cevap Ver

Motorumu (2007 Transalp) aldığımdan beri dikkatimi çeken birşey var. Depoyu doldurduktan sonra ibre maksimuma yükseliyor ve 150 km boyunca hiç yerinden oynamıyor. Yani göstergedeki "F" harfinin yanından ayrılmıyor. Sonra 150-180 km arası hızlı bir şekilde yarıma düşüyor yani 30 km içinde. Ondan sonra biraz daha mantıklı bir hızla düşüyor ibre. Depo içindeki şamandıranın arızalı olma ihtimali geliyor aklıma ama deponun şeklinden de kaynaklanıyor olabilir diye de düşünüyorum.

Bu durum sadece benim motoruma mı özgü yoksa bütün Transalp'ler de aşağı yukarı böyle mi durum?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
faris
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 28, 2007 7:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TA larda benzin göstergesi aynen seninde belirttiğin gibi çalışıyor ,yani herhangi bir arıza söz konusu değil.Ful dolum yaptıktan sonra uzunca bir süre yerinden oynamıyor daha sonra düşüş hızlı bir şekilde kendini gösteriyor bunun nedeni benzin deposunun şeklinden kaynaklanıyor olması.Gönül rahatlığıyla TA na binebilirsin. Very Happy
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 29, 2007 8:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim motorumda da öyle, faris in söylediklerine aynen katılıyorum
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
wetstreet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 05, 2007 4:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

haklısın dostum bende motoru alıralmaz o dikatimi çekti, ne yapalım alışık olmadığımız birşey...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
06Enduro06
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş May 14, 2008 3:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim motorda 2007 transalp.Motoru aldıktan sonra ikinci gün Depoyu fulledim çıktım otoban yaklaşık 110km. yaptım depo full gösteriyor.Depoya güvenerek dedim 1 depoyla 500-600km yaparım dedim.Kendi kendime çocuklar gibi sevindim.Söyledikleri gibi çok yakmıyormuş diye.250 km.de kendimi benzinliğe zor attım Crying or Very sad depoda 2 lt.benzin kalmış. Mr. Green
Sonuç olarak maksimum 250 km.den sonra benzin alın yoksa yolda kalırsınız.Göstergeye güvenmeyin.Ayrıca TA' da ışıklı göstergede yok.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
1. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar