Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Pegaso'da Yakıt Tüketimi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Pegaso'da Yakıt Tüketimi
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Tem 16, 2007 6:32 pm    Mesaj konusu: Pegaso'da Yakıt Tüketimi Alıntıyla Cevap Ver

2004 pegaso ie motorumu şehir içinde 100 km yakıt tüketimi testi yaptım. 8lt yakmış. 3.000 ile 4.000 devir arası kullandım, ve motoru hiç zorlamadım. Ancak 8 lt de bana çok geldi. Motorumu almadan önce araştırmalarımda motorun yakışı(ie için) 4,5-5lt diyorlardı. Her ne kadar şehir içi de olsa 100 km de 8 lt bana çok geldi. acaba bunu düşürmenin bi teknik yolu var mıdır? Bi yerlerinde bi ayarlar yapabilir miyiz? ya da benim motorda bi yerler mi bozuk? Sizin Pegaso lar ne kadar yakıyor söyler misiniz???
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Tem 17, 2007 7:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KN hava filtresi, iridium buji ve benzin filtresi temizliği ile 5 ila 5,5 lt'ye kadar düşüyor.
selcukY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Tem 17, 2007 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

8 litre mi ? Shocked Şaka gibi. Ben 650 GS ile İstanbul Edirne arasını otobandan 140-170 gibi süratler ile katederek 1 depo ile geçmiştim . Gişelere az kala ışık yandı. Bu da demek oluyor yaklaşık 6 lt tüketmişim benim hesabıma göre . Bu süratler için bana makul gelmişti... Baktırıp birşeyler yapılır diye düşünüyorum ...
Başa dön
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Tem 17, 2007 11:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Burada her zaman baktırdığım usta yapacak birşey yok, yakar o kadar demişti.
Bu KN hava filtresini ve iridium bujiyi nerden bulabiliriz? kaç paradır? ben mersin de yaşıyorum, nerden getirtebilirim?
BMW F 650 ile aynı motora sahipse aynı ölçülerde yakması gerekmez mi?
Başa dön
DuroRider
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Tem 17, 2007 12:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okantezer demiş ki:
KN hava filtresi, iridium buji ve benzin filtresi temizliği ile 5 ila 5,5 lt'ye kadar düşüyor.

KN hava filtresi aracın üzerindeki filtreye alternatif olarak araçtan daha fazla performans alabilmek için tasarlanmış bir filtre.
Bu gibi performans filtrelerinin kullanımında benzin sarfiyatının arttığı görülür genelde.
motor daha rahat nefes aldığı ve içeri daha çok hava girdiği için doğal olarak daha çok benzine ihtiyaç duyar. ben böyle biliyorum ama benim bilgimde mi bir yanlış var acaba. Rolling Eyes
iridyum buji ise yüksek devirlerde silindirlerdeki patlamanın daha kuvvetli ve sağlıklı olmasını sağlar (normal bujiye oranla daha yüksek sıcaklıklara dayanabildiği için) dolayısıyla aracın torkunda bir artış sözkonusu olabilir gerekli ayarlamalarla.
ama bunların benzin sarfiyatının düşüşüyle çok fazla bağlantılı olmadığını düşünüyorum.
Tabiki siz kullanıp deneyimlediyseniz birşey diyemeyeceğim Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar