Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TA yakit sarfiyati degerlendirmesi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TA yakit sarfiyati degerlendirmesi
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2007 9:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kullandığın lastikler ve hava basıncı ayrıca tur camı kullanıp kullanmadığını yazarsan sevinirim.

Herşeye rağmen yakılabilecek en az yakıtla gitmişsin. Bu motoru 50 bin km kullansan, BMW 650 den yakllaşık 900 lt daha fazla benzin almak durumunda kalırsın. Bu da yaklaşık 2400-2500 YTL cepten daha fazla para çıkıyor gibi görünüyor.

TA 16000 YTL
BMW 20000 YTL (bmw'nin 50bin km sonunda 500 YTL fazladan yağ tükettiğini düşünürsek + servis farkı ???)
Sonuç olarak maliyet hesapları yapılınca sanki TA'nın yaktığı fazla benzin gözardı edilebilir diye düşünüyorum...

Ben henüz (TA 2006) 6bin km'deyim yaklaşık 100km/ 6.1 litrelerdeyim. (şehir içi tek kişi)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2007 10:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçtiğimiz 3 hafta önce bende istanbul alanya yaptım 2 kişi 3 çanta ful yük , giderken nerdeyse hiç 110 km ve üzerine çıkmadım , lastik havalarım 33 e 31 di 5,2 litre ortalama yaktım 850 km yi molalar dahil 10 saatte yaptım , ama aynı şartlarda tam gaz gitiğinde 8,5 litreye çıkmak da mümkün olabilir
yakıt değerlerin yavaş kullanım için hayli normal bence , ayrıca güzel de listelemişsin tebrik ederim
cen-art
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2007 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Abiler TA yaksın be motoru sagolsun bizi götürsün üzmesin yeter benimki her hafta farklı yakıyor bakıma az kaldı bakalım bakımdan sonra farkedecekmi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Attalia
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Tem 05, 2007 12:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

oktayoktem demiş ki:
Kullandığın lastikler ve hava basıncı ayrıca tur camı kullanıp kullanmadığını yazarsan sevinirim.

Kullandigim lastikler motorun üzerinde fabrika cikisi zaten bulunan Bridgestone Trail Wing'ti. Motorun üzerinde tur cami yoktu, standart cam vardi. Lastik havalari ise servis kitabinda tavsiye edilen degerlerde idi.

delimengi demiş ki:
...ayrıca güzel de listelemişsin tebrik ederim.

Tesekkür ederim Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
r_a
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2007 12:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar arkadaşlar,

aylardır birçok forum sitesinde Transalp'in sınıfındaki karşılaştırmaları okuyorum da yakıt tüketiminin görece fazlalığı dışında hiçbir olumsuzluğa rastlamadım. belki fiyat açısından bazı alternatifleri olabilir ( mesela yamaha xt660r gibi ). ikinci elde 1-2 yaşında xt660r 9000 ytlye bulunabiliyor. forumlarda xt660r ile Transalp'in motor özellikleri açısından karşılaştırmasına rastlamadım. bu konuda bilgisi / deneyimi olan arkadaşlar varsa aradaki farkları yazabilirler mi ? bir de bu iki model arasında uzun süre kullanımda ortaya çıkabilecek önemli farklılıklar nelerdir, olumlu/olumsuz ?

not : anlaşılacağı üzere sıfır Transalp almaya param yetmiyor, 8-9 bin ytl verip iki
üç yaşında xt660r alabilirim, 3-4 yıldan önce değiştiremeyeciğimi de hesaba katarak
Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar