Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW R 1200 GS motosikletin bu kadar arıza yapması olağan mı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW R 1200 GS motosikletin bu kadar arıza yapması olağan mı?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mkelleci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2007 5:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

oktayoktem demiş ki:
Şimdiye kadar Afrika Twin, DL 1000 2004, Transalp kullandım. Test ettiğim R 1200 GS bana çok büyük güven verdi. Suzukide fren yaptığımda durmadığımı bana farkettirmiş oldu.

..........................

Ben daha çok şehiriçi sürücüsü olduğum için ........................................ sıfır yerine test edilmiş sorunsuz 20000 km bir GS 1200 düşündüğümü açıkça itiraf edebilirim.

Şehir içi için ideal bir makina Embarassed
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2007 6:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet doğru daha çok şehir içinde kullanırım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
enginsoyerdem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2007 3:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın Dr.Davut TOKLU
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki;insanın severek ve isteyerek aldığı bir şeyin bozulması çok üzücü ve moral bozucu.
Ancak hemen belirteyim,ben 1985 yılından beri motosiklet kullanıyorum(çocukluktan beri).Babam yaklaşık 49 senelik motorcu(eski bir BMW'ci)o nedenle benim motosikletle tanışmam yaklaşık 4 -5 yaşlarıma dayanıyor.
1978-79 yıllarında babam BMW R51/3 kullanıyordu ve İstanbul'da o yıllarda tüm motorcular neredeyse birbirlerini tanırlardı.
Bunları yazıyorum çünkü benim BMW MOTOSİKLET aşkım,sevdam,onun benim hayatımda bir hayat tarzı olması neredeyse taa o yıllara dayanıyor.
2002 yılından beridir de 1974 model BMW R60/6 kullanmaktayım(aslında pek kullanamıyorum,çünkü;kirlenir,toz olur,nemden etkilenir vs...)nedenlerden dolayı kıyıpta dışarı pek çıkarmıyorum,ancak güzel,güneşli günlerde biniyorum.
Yukarıda Zonguldak'tan bir bey, artık eski BMW'ler yok demiş,evet katılıyorum,eski o nostaljik BMW'ler artık yok.O zamanlardaki o ruh daha başkaydı.
Ancak BMW MOTOSİKLET KALİTESİ yine aynı,değişen bir şey yok,ancak tek değişen günümüz koşullarına uygun olarak,üzerindeki elektronik ünitelerin,parçaların artmış olmasıdır.
Bu tip etkenler dünyadaki tüm otomobil,motosiklet ve bunun gibi araçlar ve cihazlar için artık vazgeçilmez bir kavramdır.Günümüzün gerçeğidir.
Artı yönleri;günümüz koşullarında insana verilen değerden dolayı güvenlik ve emniyet açısından hayat kurtarmalarıdır.Ancak bu bazende terse dönüp arıza yapma olasılığını çıkarmaktadır.
BMW MOTOSİKLET'lerin Türkiye distribütörü olan BORUSAN OTO, verdiği ve sunduğu hizmetlerle daima müşterilerinin yanındadır ve BMW MOTOSİKLET'ler BORUSAN OTO'nun güvencesi altındadır.
Ben bir dönem Antalya'da BORUSAN OTO'nun bayii olan KOSİFLER OTO'da BMW Motosiklet Satış danışmanı olarak çalışmıştım.
Gerek BORUSAN OTO,gerekse KOSİFLER OTO olsun,tüm bu firmalar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş,ülkemizdeki başarılı ve kaliteli şirketlerin başında gelmektedirler.
Dediğim gibi siz maalesef bir talihsizlik yaşamızsınız,ama üzülmeyin,eninde sonunda yapılır.
SAYGILARIMLA.
Engin SOYERDEM.

En son enginsoyerdem tarafından Cmt Hzr 30, 2007 3:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
enginsoyerdem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2007 3:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın Dr.Davut TOKLU
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki;insanın severek ve isteyerek aldığı bir şeyin bozulması çok üzücü ve moral bozucu.
Ancak hemen belirteyim,ben 1985 yılından beri motosiklet kullanıyorum(çocukluktan beri).Babam yaklaşık 49 senelik motorcu(eski bir BMW'ci)o nedenle benim motosikletle tanışmam yaklaşık 4 -5 yaşlarıma dayanıyor.
1978-79 yıllarında babam BMW R51/3 kullanıyordu ve İstanbul'da o yıllarda tüm motorcular neredeyse birbirlerini tanırlardı.
Bunları yazıyorum çünkü benim BMW MOTOSİKLET aşkım,sevdam,onun benim hayatımda bir hayat tarzı olması neredeyse taa o yıllara dayanıyor.
2002 yılından beridir de 1974 model BMW R60/6 kullanmaktayım(aslında pek kullanamıyorum,çünkü;kirlenir,toz olur,nemden etkilenir vs...)nedenlerden dolayı kıyıpta dışarı pek çıkarmıyorum,ancak güzel,güneşli günlerde biniyorum.
Yukarıda Zonguldak'tan bir bey, artık eski BMW'ler yok demiş,evet katılıyorum,eski o nostaljik BMW'ler artık yok.O zamanlardaki o ruh daha başkaydı.
Ancak BMW MOTOSİKLET KALİTESİ yine aynı,değişen bir şey yok,ancak tek değişen günümüz koşullarına uygun olarak,üzerindeki elektronik ünitelerin,parçaların artmış olmasıdır.
Bu tip etkenler dünyadaki tüm otomobil,motosiklet ve bunun gibi araçlar ve cihazlar için artık faz geçilmez bir kavramdır.Günümüzün gerçeğidir.
Artı yönleri;günümüz koşullarında insana verilen değerden dolayı güvenlik ve emniyet açısından hayat kurtarmalarıdır.Ancak bu bazende terse dönüp arıza yapma olasılığını çıkarmaktadır.
BMW MOTOSİKLET'lerin Türkiye distribütörü olan BORUSAN OTO, verdiği ve sunduğu hizmetlerle daima müşterilerinin yanındadır ve BMW MOTOSİKLET'ler BORUSAN OTO'nun güvencesi altındadır.
Ben bir dönem Antalya'da BORUSAN OTO'nun bayii olan KOSİFLER OTO'da BMW Motosiklet Satış danışmanı olarak çalışmıştım.
Gerek BORUSAN OTO,gerekse KOSİFLER OTO olsun,tüm bu firmalar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş,ülkemizdeki başarılı ve kaliteli şirketlerin başında gelmektedirler.
Dediğim gibi siz maalesef bir talihsizlik yaşamızsınız,ama üzülmeyin,eninde sonunda yapılır.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
DuroRider
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 19, 2007 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dediğiniz gibi elektronik üniteler her geçen gün artmakta motosikletlerde.
Ancak bozulmazlığın ve yüksek durabilitenin, sağlamlığın tasfiri olan "Enduro" ile "BMW" kelimeleri biraraya gelince insan dünyada başka hangi üreticiye daha fazla güvenebileceğini düşünmüyor değil.
Bir BMW kullanıcısının şehir içi kullanımda bile kafasındaki "acaba" sorusuyla marşa basması, bu üzerinde dünya turu atılan makinelerin şehir dışına çıkarken bile güven vermeyip, insanın, sahip olduğu, canını teslim ettiği makinadan soğumasına ve Başka firmaların motorlarına yönlenmesine neden olacağı kanısındayım.
Dünya üzerinde bu elektronik sistemleri sorunsuzca kullanan cihazlar varken (örneğim BMW marka otomobiller) aynı teknolojinin aynı marka cihazlara uygulanmaktaki hatası, sorumsuzluk yada önem düşüklüğü kelimelerinin beynimde oluşmasına neden oluyor açıkçası.

Kazasız ve arızasız bol güneşli günler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
6. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar