Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW R 1200 GS motosikletin bu kadar arıza yapması olağan mı?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW R 1200 GS motosikletin bu kadar arıza yapması olağan mı?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 07, 2007 9:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

R1100GS ve r1150GS de kullanılan tedarikçiler büyük ölçüde aynı zaten hocam. Yani ne değişti??
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
volkano
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 08, 2007 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aklımda hep 1200 gs adventure vardı..hatta çoğunlukla arazide turlar yaptığım için hp2 enduro,tabi fiatından dolayı zor görünüyordu..ancaaak,son zamanlarda bmw kullanıcılarının şikayetlerinin artması ve servis yetkililerinin hem bilgi hem teknik hemde bmw sahiplerine karşı alaycı tutumları beni ciddi manada tekrar düşünmeye itmiyo desem yalan olur..geçenlerdede 1200 lt kullanıcısı bi arkadaşımın şikayetlerini okumuştum..bunun gibi forumlar haricinde karşılıklı olarak sohbet ettiğim insanlarda ve arkadaşlarımdanda değişik şikayetler duydum..tabii bu şikayetleri borusana yaparsanız bişiy değişmiyo ancak almanya bmw ye yaparsanız ne hikmetse hemen borusandan sizi arıyıp şikayetinizi ciddiye alıyolar..

sonuç olarak kusura bakmayın arkadaşlar ama 20000 £ verip bi makina alıyosam çoook-çok basit arızalarda olur böyle şeyler diyebilirim oda bir iki kere olursa ama,benim hayatımı riske edicek bi arızaya ben olmaz böyle şey diyorum..

bence bmw acilen elektronikten vaz geçip eski mekanik sisteme geçmeli,böylece uzun soluklu yolculuklarda her hangi bir arızada sürücü kendisini kurtara bilmeli.. bmw eski efsane günlerine dönmek istiyorsa ve herkesin hayalindeki dokunulmazlığa ulaşmak istiyorsa biran önce tedbir almalıdır..saygılar..
mkelleci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 08, 2007 8:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okantezer demiş ki:
R1100GS ve r1150GS de kullanılan tedarikçiler büyük ölçüde aynı zaten hocam. Yani ne değişti??

11XX de ön amörtisörler Showa,
1200 de WP.

1200 de ön gaga üstü radyatör KTM marka.

Hatırladıklarım, değişmeme şansı varmı?

Çok farklı makinalar değilmi?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ancakanca
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Hzr 21, 2007 4:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Biz R1200GS lerle binlerce km yaptik, Allaha sükür hic bir sey basimiza gelmedi ama suda bir gercekki büyük bir baski (maliyet, zaman, kar maxima) altinda bulunan Avrupali vasita üreticileri yeterince kalite kontrolü yapmiyorlar. Bu nedenle böyle problemler birinci sene ortaya cikiyor (Bunlar yasanan gercekler).

Yani Üreticiler bir yerde müsterisini kalite kontrolörü olarak kullaniyor. Bu nedenle ben sahsen simdiye kadar hic 0 motor almadim (Araba aldim pisman oldum).

Uzun lafin kisasi yeni Avrupa motor ve araba alanlar bu tür problemlere kendinizi hazirlayin Sad
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2007 5:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şimdiye kadar Afrika Twin, DL 1000 2004, Transalp kullandım. Test ettiğim R 1200 GS bana çok büyük güven verdi. Suzukide fren yaptığımda durmadığımı bana farkettirmiş oldu.

BMW gerçekten güzel motor yapıyor. Ancak seri üretimin başlarında ufak tefek sıkıntılar tespit ediliyor. Hani kervan yolda düzelir misali. yaşadığınız olay riskli bir durum olmasına rağmen , duramamak daha riskli. Belki size çaktırmadan şanzımanını da değiştirmiş olabilirler, belki ön kafayı olduğu gibi de değiştirmiş olabilirler.

Ben daha çok şehiriçi sürücüsü olduğum için TA tercih ediyorum. Ama çoluk çocuk bir palazlansın biraz serbest kalayım sıfır yerine test edilmiş sorunsuz 20000 km bir GS 1200 düşündüğümü açıkça itiraf edebilirim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar