Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 NİN HARARET SEVİYESİ NE OLMALI..

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 NİN HARARET SEVİYESİ NE OLMALI..
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mertmertmert
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 23, 2007 6:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

haznenin hacmiyle bi işimiz yokki hocam bizim. arka yan grenajdaki su kabına suyu doldurduğunda zaten , fazlasını atıyor aşağıdaki tahliyeden.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
boncorno
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2007 11:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mertmertmert demiş ki:
haznenin hacmiyle bi işimiz yokki hocam bizim. arka yan grenajdaki su kabına suyu doldurduğunda zaten , fazlasını atıyor aşağıdaki tahliyeden.

katılıyorum. yağ koyar gibi litre hesabı yapılmasına gerek yok. zaten min-max seviyesi bulunmaktadır...

f650gs kullanıyorum... farklılıklar gösterebilir düz f650 ile ancak benim kontrolüm;
motor sıcakken min-max seviyesi max seviyede olabilir ancak iyice motor soğuduktan sonra min seviyesinin altına inmişse şayet;
motor tam soğuk durumdayken radyatör kapağı açılır üstüne ekleme yapılır sonrasında kapak kapatılıp su besleme bidonu açılıp su eklenir. max-min seviyesinin ortasına su sabitlenir... tahliye hortumu tam olarak çalışır vaziyettemi bir bakılır... yıllardır bu şekilde kontrol yaparım. geçen hafta 19 mayıs öncesi eksiği de bu şekilde giderdim...

sonrasında motor ısınınca max değere yakın bir seviye yaptı ve benim için yeteli oldu...
bu arada eklediğim su bir çay bardağı kadar bir su oldu... bunu da belirtmek isterim... belki çay bardağının yarısı kadar...

benim uygulamam bu şekilde. belki yardımı olmuştur. Yanlış ise lütfen bilgilendirin! sevgiler. Smile

bu arada fan çalıştığında tek sinir olduğum bacaklarımın çok ısınması... yazın berbat......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
comodorus
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2007 9:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Fazlasını tahliye ettiğini biliyorum. Benim haznesini sormamın nedeni tittytwister hocam %50 su ve antifiriz demiş onun için sormuştum.
boncorno
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2007 8:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

comodorus demiş ki:
Fazlasını tahliye ettiğini biliyorum. Benim haznesini sormamın nedeni tittytwister hocam %50 su ve antifiriz demiş onun için sormuştum.

bu konuda da kesinlikle antifriz ölçümü yapmanız gerekir... bu konuda bir icat var... pompalı bir alet. radyatörün kapağından(soğukken)içeri salınıyor ve su içinde ne kadar olduğu ve ne kadar eklenmesi gerektiğini gösteriyor... Yoksa bildiğim kadarıyla "şöyle bir göz kararı biraz ekleyelim" diye konulmuyor...

şu aletin ismini bir öğrensemde güzel güzel anlatsam iyi olmaz mı dimi??? Very Happy

kolay gele.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 28, 2007 1:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mertmertmert demiş ki:
yazın antifriz koyulmamalı die duydum , bu doğrumudur ?
banada mantıken doğru geldi . % 100 musluk suyu yada saf su mu koymalı yani yazın ?

Very Happy buzlu su koy abi Very Happy şaka 1 yana kitapta yazan değerler benim yazdıklarım %50 antifiriz %50 saf su yaz kış değerler budur antifiriz sadece kışın işe yaramaz kaynama ısısı sudanda yüksektir hatta son zamanlarda forumlarda kırmızı renkli antifirizlerin kaynama noktasının daha yüksek olduğunu okumuştum yazın kullanılabilir ayrıca yine ısıyla ilgili yağ değişimlerini ihmal etmemek gerekir .. radyatörü temiz tutmaktada fayda var aklıma gelenler bunlar 2000 öncesi F650ler iyi motordur Smile
1de arkadaşlar bu motorlarda yağ/su devirdaim sanırım aynı pompadan yapılıyordu suya yağ veya tersi durumla karşılaşırsanız büyük ihtimalle keçeden dolayıdır panik yapmayın ama bu karıştırma olayını silindir başlarındanda yapabiliyor (zayıf 1 ihtimal) ilk önce pompayı kontrol ettirin daha az masraf açar
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar