Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KTM EXC Silindir çizildi:(

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KTM EXC Silindir çizildi:(
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
erimfranci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Şub 08, 2008 1:52 am    Mesaj konusu: KTM EXC Silindir çizildi:( Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar merhaba,
ben 16 yaşında genç bir motorcuyum..uzun süredir yeni motor aldığımdan dolayı siteye girmiyordum fakat çok kötü bir problemim var. 2001 model bir KTM EXC 200'üm var motor uzun bir süre yattı ve bir tanıdığımdan bakımı yapılmış yağları yenilenmiş bir şekilde aldım. Her benzin doldurduğumda 3-4 kapak yağ koydum zaten motoru maximum 40km kullanmışımdır bugüne kadar. Bir gün motoru jiglede çalıştırdım ısınmasını bekledim ve jigleyi kapadım ama motorda kapandı. Jigleyle kullanmaya devam ettim yolda kapadım gene motor boğularak stop etti. Hava ayarındandır dedim bişey yapmadım. Başka bir gün motorla tur atayım dedim çalıştırdım jiglede giderken bi anda stop etti. Çalıştırmayı denedim denedim olmadı motorcumu aradım geldi aldı motoru. Kötü haberleri verdi... Motor yağsız çalışmış ve silindiri çizmiş dedi. Diğer parçalara bakmamış ama muhtemelen onlarda zarar görmüştür dedi. "Horlatma" diye bi şey varmış ben ilk defa duydum silindiri cilalayıp çizikleri gideriyomuş ne kadar sağlıklıdır bilmem. Sizce ne yapabilirim Spormotodan parçaları alırsam bu iş kaça hallolur? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Cum Şub 08, 2008 9:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçmiş olsun genç arkadaşım.
Horlatma dediğin şeyin asıl adı honlama dır. Rektefiyeciler motor yenilemeciler silindirin içindeki çizikleri honlama ile giderilebilir. Tabi honlama sonrasında silindir çapı büyüyeceğinden piston ve sekmanın da bu çapa uygun şekilde büyütülmesi gerekecek. İşinin erbabı iyi tezgahları olan bir usta ile motorun eskisi gibi olur merak etme...
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
TT600
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 08, 2008 1:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

30:1 yag koyacaksın arkadaşım , yani 1 depo benzine yaklasık 250 ml , 2-3 kapakla olcak iş değil , kullandığın yağın full sentetik olması zorunludur , litresi 25-30 ytl dir.

Piston Silindir masrafın 500 € yu geçer rahatlıka.

Honlama KTM silindirine olmaz , çünkü KTM silindiri nikasil kaplıdır komple haşat edersin silindiri, tamiri Türkiyede mümkün olmayan bir durumdasın , İtalyada veya Almanyada tamir ediliyor ama bekleme süresi ve yaklasık 200€ maliyeti var..
Spormotoda İnal beyle görüşmeni tavsiye ederim

KTM 450 EXC-R
www.enduroclub.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
endurocu58
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Şub 08, 2008 2:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tt600 kesinlikle haklı bir başka öneride bu tür motorlarda yatmiş yanı uzun süre çalişmamiş 2 t motosikletlerde zamnla motor sılındırınde ve grank bilyalarıonda karıncalanma olur dolaysıyla çaliştırmadan önce bunları yenilmek en dogru şeydir
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
erimfranci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Şub 09, 2008 1:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cevaplarınız için çok teşekkürler fiyat konusunda azda olsa içim rahatladı ben çok daha yüksek bekliyodum peki silindir ve piston dışında başka ne zarar görmüş olabilir tahminen?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar