Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 2007 Model ATBUSSA test sürüşü

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

2007 Model ATBUSSA test sürüşü
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hepat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 10, 2006 10:49 pm    Mesaj konusu: 2007 Model ATBUSSA test sürüşü Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar geçenlerde Rize de Erol arkadaşımızı ziyaret ettim.Benden habersiz Ovit,İspir,Yusufeli üzerinden Artvin e gitmişler.Biraz bozulsamda "Bayram tatili için senin gittiğini sanmıştık." sözüne kandık.Bana bazı fotolar göstereceğini bunları siteye koyup koyamayacağımı sordu.Eee motorcu dostum elbet dedim lafımı olur.
Biraz arkadaşları tanıtayım.Kırmızı montlu genç arkadaş Erol, Rize de perdecilik yapıyor.SeamanLaz ın Suziki gs 500 ün eski sahibi.Önce bir racing sonrada ileride bir Enduro almayı düşünüyor.Şimdiden montu,çizmeyi,pantalonu,kaskı aldı ama kaç beygirlik bir araçta test ettiğini birazdan göreceksiniz.Bunlarla araba kullanan bir kişşide görürseniz şaşırmayın. Diğeri ise Şefik usta.Emekli Rize de motorsiklet tamirciliği yapıyor ve de 650 gs in sahibi.

Ovit dağı geçidi.İsinakholi arkadaşımıza son halini gösterelim.

İspir Yusufeli arası.herşey normal.
ATBUSSA show başlıyor.1 Beygirlik bir enduro.Kesinlikle arazide sorun yaşamazsınız.Yağmur ,çamur,kar hepsinin üstünden gelir.Biraz vibrasyon sorunu var ama iyi bir enduroda bu zaten vardır.Lastikler çelik kadar sağlam.Bu dönemlerde kış lastiklerini takmak gerekiyor.Deneme sürüşünden başarı ile çıkarsa seri üretime geçilecektir.Sipariş veren ilk 5 kişiye %20 indirim yapılacaktır.Test pilotumuz Erol yerini alıyor.

Güvenliğin önemini görüyorsunuz.Kaskınız takılı farınız açık olsun.Farı açmak için düğmeyi arıyor.

Start veriliyor uygun pozisyon alınmış atbussanın üzerine yatılmış.

Ne yazık ki atbussa start ta kalıyor.Motor su kaynatıyor.Sorun çözülmek için tekrar bakıma alınıyor.Yaza yolar açılınca ve tamir edilince tekrar deneme sürüşü yapılacaktır.Yinede sipariş vermek isterseniz indirim % 40 oldu.

Neyse bzim iki kafadar Atbussa ile bu yolun bitmeyeceğini anlldıklarından yola kendi araçları ile devam etmeye karar vermişler

bizimkiler bu kareyi çektikten sonra Yusufelindeki tarihi kiliseleri gezmişler.

Arkadaki kiliseler gerçekten gezip görmeye değer.

Bu kabak ta meşhur oldu.

Birazda nmidelerini düşünmüşler

Bu kadar yolculuktan sonra içilen çayın hazzını ne verebilirki.

Arkadaki bölüm Artvin borçka daki baraj.Elimde bulunan fotolar bunlardı.Sizinlede paylaşmak istedim.Bir dahakine birlikte birşeyler yapacaz inşallah.Atbussa nın son test pilotu olarak ben seçildim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
hepat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 10, 2006 11:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim devilcerkez.Bu atbussa'ya binmek için ehliyetten çok yürek gerek.Açıkçası kontrolü zor olan bir araç,arazide oldukça sert ve hırçın sanırım.Valla kasan arkadaş Erol .İster istemez kasacak ilk kez deniyor.Ben atbussa nın eski bir modeline binmiştim Dişyarbakır'da.Benim ki sütçübeygirussa modeli idi ve çok vibrazyon vardı.Karda kaydırmıştım ve altımdan çıkmıştı.Güç olarka oda 1hp likti ama çekişi iyidi yolda bırakmamıştı.
Başa dön
yeterhoca09
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 11, 2006 10:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Salim kardes ben Atbussayi begendim ama indirim 75% olursa alirm.Binmesi promlem degil ehliyet var. Slmlr
Smile Very Happy
Başa dön
cenker_ttr
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 11, 2006 10:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Geziniz çok güzelmiş tabiki anlatım da Smile ama test sürüşünde ne kadar yaktı Laughing
TEŞEKKÜRLER

1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
hepat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 11, 2006 11:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Melih99, abi birdahaki denemedede başarılı olamazsa o indirim garanti olacak.
Cenker_ttr valla yakıt yol durmuna ve hıza bağlı değişiyor.Bu arada bio benzin kullanılıyor.Arpa ve su karışımı 35 km hızla düz yolda bir dolu ,arazide 1,5 dolu, 35 üzerinde ise 2 dolu artı uzun süre bu hızda kullanılırsa motor arıza yapıp çatlıyabiliyor.
Cardoso bu tam olarak 1 beygir birader.Ayrıca başarılı olursa yeni modeller yapılacak.125cc Sütçübeygurussa, 250 cc atbussa, 600 cc arbussa, 1000 cc ingbussa ayrıcada croos olarakta KTRbussa üretilecek.
Bu arada gördüğünüz atbussa modifiye edilebiir.Modifiye özellikleri.Holojen at gözlükleri,krom kuyruk,isteğe bağlı tekli ya da çiftli oturak.19 .inç çelik nal,atropoviç egzoz, bu arada yeni renkler siyah,kahverengi,demir kırı,sakar.başka bilgi isteyen.

Buda Erol un denemdeki son görüntüleri
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar