Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hakanz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Nis 10, 2007 12:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tenereahmet demiş ki:
Hepimiz çok tuhafız,acaba motosiklet bindikten
sonramı böyle oluyoruz bilinmez.Ama çok iyi
bildiğim bir şey var,trafikte yoldaki hızımız 70
km,oto yoldaki hızımızda 88 km.Şimdi sorarım
sizlere altınızdaki makineler yetmezmi size ne
arıyorsunuz neden hep daha fazlası kimse bu
nun dibini bulamaz elimizdekilerle yetinelim ki
mutlu olalım yoksa çok zor gafayı ve cebi yeriz. Mr. Green

Doğru söze ne denir. Adamlar dünyada 650 ile devri alem yapıyor burada şehir içinde bize 1200 bile yetmiyor. (aynı şey benim içinde geçerli fakat bu konularda nefsimi köreltmeyi başardımSmile)

Kesinlikle nefis bir makina ama bence nerede kullanacağınızı ne amaçla kullanacağınızı etüd edip ona göre karar vermeniz.

Kararınız ne olursa olsun kazasız belasız sürüşlere...
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
stone
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 10, 2007 11:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Herkese selam,

Eski bir topik ama hep gündemde kalmayı hak ediyor.
Sevgili SKY ne yaptı bilmiyorum. Değiştirmediğini umuyorum.
Ben de bir F650GS kullanıcısıyım. Çok şükür maddi problemlerim yok. 1200GS ile değiştirme konusunda gidip geliyorum. Hele son fuarda hole girişte tam kafaya dizmişler 1200GS leri olanca heybetiyle. Almamak elde değil.
Eşim de artçı olarak benimle gezmeye başladı. Yoğunlukla şehir içi ve küçük kaçamaklarda kullanıyorum motorumu.
Ben kararımı verdim. Bu yıl da 650GS'imdeyim. Değiştirmeyi düşünmüyorum. Galiba yeni bir motor alacak olsaydım yeniden 650GS alırdım. Sayılan şehir içi avantajları tamamen gerçek. Birde, Vstrom, TA gibi motorlara göre granajı daha ince. Çok esnek, trafikte kuğu gibi süzülüp gideceğim yere beni muhakkak götürüyor.
Ammmma yinede Türk ve erkek olmamızdan kaynaklandığını düşündüğüm büyük saplantısını yenmek gerçekten çok zor.
SKY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 11, 2007 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostlarım,

hepinize TOPİK te fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir hayLi karar vermekte zorlanmadım diyemeyeceğim, F650GS son derece bahsettiği değerlerde olmayı ispatlamış bir model, ancak aklımıza girdi bir kere değiştirelim dedik ! r1150GS i test ettikten sonra r1200gs te karar kıldım ve Fuar dan 1 hafta sonra, (Allah uzun uzun binmeyi nasip ederse) R 1200 GS imi aldım ancak şu anda devir işlemleri yapılıyor ancak henüz daha kullanamadım. Kullanmaya başlayınca benim için avantajlarını ve dez avantajlarınıda sizlerle paylaşacağım.

Tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
SKY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr May 13, 2007 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MERHABA DOSTLARIM

Yeni R1200GS imi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, ESKİ MOTORUM F650 GS ile kıyasladığımda ise kullanımı oldukça yumuşak ve ağırlığına ve hacmine göre ummadığım derecede dengeli. Doğrusu performansınada hayran kalmadım diyemeyeceğim. Yalnız engebeli yollarda ve bozuk yollarda istemiyerekte olsa gazı hafif açtığınızda arka tekerlekler ön tekerlekten önce gitmek istiyor. Smile buda 100 hp. in verdiği güç olsa gerek. Manevra kabiliyetide gerçekten olağan üstü. Yakıt konusunda f650gs e oranla biraz daha fazla yakıyor ancak vermiş olduğu konfor ve performansına göre normal değerlerde, sonuçta ben motorumla ticaret yapmıyorum, yapsaydım tabiki daha az yakın tüketen bir motor tercih sebebim olurdu. Alır almaz ön far ampullerimi Phılıps 6000 k ile değiştirdim görünürlülüğüm ve gece görüşüm oldukça arttı. F650 GS in yerine r1200gs i Değiştirmekte bir hayli tereddütte kalmıştım ancak, şu an değiştirdiğime pişman değilim. Sağlıklı mutlu günler diler kaskımız takılı, korumamız tam, yolumuz daima açık olsun.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
s_moshi
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts May 14, 2007 12:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tarafımdan silinmiştir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Yahoo Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
7. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar