Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM!
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SKY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 21, 2006 1:38 pm    Mesaj konusu: F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM! Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Dostlarım.

Yaklaşık 2,5 yıldır F 650 GS kullanıyorum.

Bir teklif üzerine ve bu güne kadar da değiştirmeyi düşünmediğim 2000 model 24,000 km. F650GS im ( eksoz nikelajlarınıda yeni partlattıktan sonra müthiş oldu doğrusu Smile ) alternatif olarak yine 2000 model 45,000 km de R1150GS le bir üst segmente geçeyim mi yoksa kalayım mı karar veremedim. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aykanf650
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 21, 2006 2:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili sky
ben f650 gs almadan önce bu kararsızlığı yaşamıştım en doğru bilgiyi 1150gs kullanandan alırım diyerek bu motora sahip dostlarla konuştum elde ettiğim bilgiler ışığında istanbulda kullanılabilecek motorun f650 olduğu kararını verdim nedenlerine gelince
1..1150gs yakıt tasarruflu bir motor değilmiş bu nedenle kısa mesafe kullanıcısına hitab etmiyormuş (evden çıkıp 10dk gezip geleyim)bu motora hakaret olurmuş
2...uzun yolda nekadar rahatsa şehir içinde okadar sıkıntılıymış ağırlığı ve genişliği nedeniyle trafikte kalma sorunu yaşarmışız
3...servis fiyatı yüksekmiş.
5...şehir içi kazası dediğimiz dururken motoru yatırmak gibi sadece elcik ve aynanın yere deydiği kazalarda yine ağırlık nedeniyle hasar artabiliyormuş
sevgili dostum eğer maddi gücün elverir durumdaysa bence al bu sıkıntılar katlanılır şeyler ama ben almayı düşünmeyeceğim çünkü maddi açıdan henüz bu motoru kaldıracak güçte değilim
SKY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 21, 2006 5:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hakan dostum,

Öncelikle bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim.

1-2-3-5 ( bu ara 4 üncüyü de merak ediyorum ) derken tamam dedim, benimde düşündüklerimle uyuşuyor vazgeçeyim derken son cümlelerinde "bence al bu sıkıntılar katlanılır şeyler " şeklindeki ifadenle yine içimdeki şeytanı dürtmüş oldun.

Bir arkadaşımın motoru ile öncelikle test sürüşüne çıkayım diyorum ( eğer verirse, at, avrat, silah paylaşılmaz Smile ) ona göre artık bir değerlendirme yapacağım olmaz ise. Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
aykanf650
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 21, 2006 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili sky
bahsettiğin motor çok üst sınıf herkez ona sahip olmayı ister ama bazen sahip olmak yetmeyebiliyor eğer üretiliş amacına uygun kullanamayacaksak sanki kapının önüne pahalıbir dert park etmiş oluruz ..kusura bakma
4....elektronik parçalarda sevbepsiz arızalar olma sıklığı...idi ama bunu yazmaktan vazgeçip silmiştim şayet bunu söyleyen dostuma pek güvenemedim seni yanlış yönlendirmek istemediğimden oldu ..
hepat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 21, 2006 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim de hayalimdeki motor 1150GS ama AykanF650 doğru söylüyor.Kullanım amacı çok önemli ve bence bu araç kesinlikle şehiriçi motoru değil.
Tam bir efsane bence gerçek yorumu 1150GS kullanıcılarından alabilirsin.Eşkiya09 a sorabilirsin sana yardımcı olacağını tahmin ediyorum.Fakat o eşkiyasına aşıktır bu nedenle olumsuz bir yön belirteceğinide sanmıyorum..Bu arada Eşkiya ya ben de hastayım.pek yakışıklı kereta( Nuri abinin 1150 sinin adı eşkiya dır).
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar