Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 CS

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 CS
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 21, 2007 8:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

süper bir toprak yola girmeye enduro'culuk diyen adam daha...ohooo...
evet önceki yazıma direk bariz bir örnek oluşturduğunuz için teşekkür ederim...

valla yangın yolunda bir fazer'in de 10 saat yaptığını gördüm..dere geçişleri filan yaptığını gördüm.bir r1150r ın yerden havalanabileceğine şahit oldum .geçende bir 1200LT'nin nasıl dağ yolu geçtiği raporu vardı...

eh şimdi bunlar mı enduro....

CS ye kim enduro dedi ki zaten....

ben sizlerin DL ye enduro demenizden yola çıkarak yada TA ya "yav arazida filan allah allah tam enduro vay be" tarzı muhabbatlerinizden örnek alarak ülkemde genel olarak motorla ilgili "herkesin dolu boş bişiler ortaya attığını" bu nedenle CS gibi çok fonksiyonel motorların bize gelmediğini söyledim.. çünki ülkemde motorun "fonksiyou" çok önemli diil genelde ....
"şööle kalıplı filan olsun off dadından yinmesin" faktörü "kullanışlılıktan" önemli bizde..

PS: CS kesinlikle bir DL den çok çok çok daha iyi toprak yolda gidebilir bence.....ağırlık dengesi boyut tork filan sebebiyle...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
hakanz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Hzr 21, 2007 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vetmemo demiş ki:
TA gibi bir motorunuz varken,neden böyle absurt bir modele bakarsınız.
Ahmet abinin dediklerine aynen katılıyorum.Çift silindirli makinanın rahatlığını
Honda avantajlarını yaşamaya devam etseniz daha iyi olur derim.
Ben bu güne kadar toprak yollarda hiç CS görmedim ama Transalp e çok
rastladım. Mr. Green Herhalde bunda bir hikmet vardır. Very Happy

Sevgili vetmemo,
Anlamadığım şudur; neden illa bir marka körü körüne savunulurki? CS toprak yolda iyidir süperdir diyen olsa gam yemeyeceğim. Ama bunu diyende yok:) Kendi klasmanı ve amacında iyi bir motordur. Absürd???? Neye ve kime göre absürd. Kross seven biri için amaç olarak bir Honda Shadow absürddür doğrudur. Ayrıca Honda avantajını yaşamak nedir? Diğer büyük markaların avantajı yoktur da Hondanınmı avantajı vardır ve durum böyle ise siz neden Suzuki yi tercih ettiniz. Ayrıca Honda BMW Suzuki,Yamaha, Kawasaki. Bunlar kalitesi tartışılacak markalar değiller. Evet BMW nin servis ve parçası pahalı katılıyorum ama servis periyodu daha uzun. Yani bakarsanız bütün büyğk markaların giderleri kafa kafaya geliyor aslında.

tintinopsella nın yazdıklarına ise son harfine kadar katılıyorum. Ben endurocu değilim. Enduro toprak yolda gitmekse Buyukcekmece organize sanayi bölgesinin toprak ve stabilize yolunda kargo kuryeciliği yapan YBR li arkadaşlar en büyük endurocular o zaman.

Forumu açan Karayel arkadaşımız şöyle sormuş ilk mesajda.
Merhaba, F650 CS ile ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim. Bu tarz bir motor almayı düşünüyorum. Zincir olmaması hakkında düşünceleriniz avantaj, dezavantajları yada motorun özellikleri ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. Kronik BMW olaylarına haizmi bu modelde Almayı düşündüğüm model 2002

Arkadaşımız CS almayı düşünüyorum fikir verin demiş kısaca, oysa millet atlamış Honda al yok şunu al yok toprak yolda gitmez CS hatta absürd bile denmiş. Karayel arazide gitmek istese GS veya Transalp sorardı.

Ayrıca BMW gibi ciddi bir arge ve yatırım var ortada. Absürd şeklinde bir yorum açıkçası beni biraz güldürdü. Bunca test aşaması, prototipler ve harcanan parayı Yok yok absürd bu diye kesip atmak enteresan bir yaklaşımSmile. Bu gene iyi bir yaklaşım bir gün araba vapurunda arkadaşın biri bana ismi lazım değil bir çin motorunun tek silindirli 250 cc lik motorunu Rotax bombardier 650 motorundan çok daha iyi olduğunu ısrarla savundu. (kendi motoruya illaki savunacak)

Kimsenin alınmasını, gücenmesini ve kırılmasını istemem (özellikle mesajlarından alıntı yaptığım için sevgili vetmemo yoldaşın) ama haydi gelin biraz daha objektif olalım arkadaşlar.

Ne diyeyimki. Allah sonumuzu hayır etsin. Bakarsınız bir gün buluşur birkaç motor birlikte çay içeriz biryerlerde.

Sağlıkla kazasız ve keyifli sürüşlere
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Hzr 22, 2007 5:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Hakanz,
Yazdıklarında kendine göre bir çok haklı taraf var.Kendi motorunu en iyi sen anlatabilirsin.Ama ben fikrimde sabitim.Bu makina bana göre absurt bir makina.
Kusura bakma.Saygılar.......................

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
hakanz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 23, 2007 12:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili vetmemo,

Kusura bakacak birşey yok, kendi makinamıda anlatmadım. Sadece anlatmak istediğim her makinanın belli bir amaca hizmet için yapıldığıdır. Sadece absürd, yaklaşımınıza pek anlam veremedim. Benim kullanım amacıma uygun olan motoru araştırdım ve F650 CS ye karar verdim. Absürd demekle benim tercihime, araştırıp bu motorda karar kılmama ki Dante/2 yaşı geçmiş birisi olarak saygısızlık veya hafife alma gibi hissettim. Absürdün anlamını hatırlatmak gerekirse; "anlamsız, boş, hiç bir işe yaramaz hatta abuk subuk". (Belkide siz bu terimi bana uygun değil anlamında kullandınız bilemiyorum?????) Ben gerçek anlamı ile algıladığımdan Absürd yerine benim tercihim olamaz denmesini tercih ederdim. Keza VStrom bence absürd değil benim tercihim, amacım olmayan bir makina. Size göre çok nefistir ve benim buna saygım vardır, olmalıdırda... Kendi zevkimiz dışındakilerede hak vermeliyiz, dünya hiçbirimizin etrafında dönmüyor diye düşünüyorum. O zaman chopper kullanan arkadaşlara abuk, race kullananlara gereksiz, Cross culara lüzümsüzmu diyelim?

Belkide forumlarda karşılıklı muhabbet, yüz mimik,ses tonu ve ifadeler olmadığı için bazı anlatımlar havada kalıyor ve yanlış anlaşılıyor. Sanırım forumların klasik sorunu bu.

Eminim en az birkere yüz yüze tanışmış olsak, bu konu gündeme bile gelmezdi. Ben; vetmoemo absürd demiş o zaman sizi tanıdığımdan dolayı belkide bu lafı kafama takmaz ve niyetini anlayabildiğim için kelimeye takılmazdım, sende kendi fikrimde sabitim demek yerine farklı birşey diyebilirdin. Ne bileyim hadi oradan ne takıldın bu lafa gibi bişi der ... ve güler geçerdik.

Umarım bir gün kısmet olur tanışır sohbetin belini kırarız. Eminim keyiflide olur... Samimiyet, içtenlik ve iyi niyet herşeyden önce gelir değilmi?

Sevgi & Saygı ve kazasız keyifli sürüşler,

Hakan
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 23, 2007 2:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Anlayışından dolayı teşekkürler. Very Happy Modeller konusunda kendime göre bazı
kriterlerim var.Motorun markası hiç önemli değil.Şekilci bir yaklaşımım bu
konuda var,bunu kabulde ediyorum.Ama "absurt" kelimesinin anlamına
bakacak olursanız okadarda kötü bir anlam taşımıyor.
Örneğin:farklı ve anlamsız anlamında kullanmak istemiştim ama yanlış
anlaşıldı.Marka bağımlısı değilim.Motorlarımdan biri de çin motoru.Ve onuda
kullanmaktan büyük zevk alıyorum.
Örneğin;KAWASAKİ nin KLE500 e alternatif olarak ürettiği VERSY modelide
bana göre absurt bir model.
Yani kısacası kırılmaca gücenmece yok.Burada her üyenin bir fikri var.
Saygı göstermek önceliklerimiz arasında.
Sizlerin de fikir ve görüşlerinize saygı gösteriyorum.
Sevgiler ve saygılar...................

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar