Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 CS

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 CS
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ruler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 12:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bencedeeee
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 10:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

[quote="tintinopsella"]sevgili hakanz..

söylediğin şeyleri..özellikle de satır aralarını dikkatli okuyunca tebrik etmek istedim seni...
gerçekten ülkemizdeki ne motoru alacağına kulaktan duyma bilgiyle karar veren şanssız bir kitle var...

f650CS ilginç bir motor ve çok dar bir kullanıcı profiline hitab ediyor motosiklet dünyasında küçük olsada ilginç bir yer tutuyor..

süpermoto gibi agresifliğe dönük olmayan, enduro alt yapılı yol motoru....

ilk bakışda abidik gubidik yapma yapıştırma bişey gibi geliyor..
ama...

düşük ağırlık merkezi (hatta çok çok düşük ağırlık merkezi) nedeniyle inanılmaz kıvrak şehir içi kullanımı, nispeten uzun amortisör yolları, torklu pratik inanılmaz az yakan yumuşak huylu motor, tamamen dertsiz-tasasız sessiz kayış aktarma, tubeless yol lastikleri, ve ıvır zıvır koymak için gereken gözler...

...güleceksiniz belki ama bence tüm bunlar
CS'yi geleceğin "urban" motosikleti...yapıyor.

çok çok kullanışlı, şehir içinde kullanılacak en pratik mosiklet, uzun yol...hiç problem değil, performas gayet yeterli, gündelik kullanım için son dercee ekonomik motor vs vs...(toprak bozuk yola girmeniz gerekirse ise emin olun TA dan daha kolay kullanımlı....)

ha bu geleceğin motoru hikayesi sadece benim görüşüm değil bakın multistradaya yada versys'e..pegasso strada ya yada şu yeni 750-850 lik aprilla ya...

..tipi bazısına çekici gelmeyebilir...ok

ne alıcam ben gidip GS'ini alim diyebilir ona da ok...ama durup bir sorun kendinize kaç 650gs araziye giriyor türkiyede...?

sadece kötü dağ yoluna girmeyi "arazi performansı" olarak düşünen bir ülkede yaşıyoruz..
geçenlerde bir yerlerde ne varki DL ve TA için arazi performansı aşırı zayıf dediğimde bir kaç kişi bak işte diye toprak yol felan resmi koymuştu....

çoğu kişinin "arazi performansı" için örnek gösterdiği yerlere
fazer'le giden mesut,
r1150r la giden başar
bozuk toprak yola her motorun girebileceğini, motor ismindeki-tipindeki şeylerin motorun kendi ile hiç ilgisi olmadığını gösterdiler....

sizce ülkemizdeki 650gs lerden kaçının gezdiği yerler "CS nin aynı rahatlıkla giremeyeceği" yerler..? %0.1 %0.2

peki kaç GS sadece asfalt görüyor..? % 70-80
asfaltta, şehir içinde CS, GS den çok daha avantajlı değilmi..?
ee..daha ne..?

....motorlarımızı malesef çok fazla "amaçlı" kullanmıyoruz...
öyle kullanmaya başlayınca ülkemizde GS den çok CS göreceğiz tabii..

GS in motor sorunları ile ilgili şeylere gelince...
motoru en ciddi kronik sorunu su pompa keçe zırıltısı 30-40m na bu problem kökten hallediliyor..
bir KLR deki gergi(doohickey) problemi gibi sürkli ne yapsan yap olan problemi yok
35k km F650GS kullandım daha sonra yine tamamen aynı motor yürür aksam vs ye sahip olan GS-D ye geçtim..onunda km leri artıp duruyor.
ilk motorumda bu pompa zırıltısı bozulmadan kafam rahat etsin diye önceden halledilmişti...
evet abidik gubidik arzalar olabilir. "bi arkadaş vardı $bir tanıdığının şurası şööle oldu şu kadar euro masraf verdi" geyikleri hep geyik olarak kalır.

nasıl LC4 motoruna "120yi geçmediğin sürece bu motor kurşun geçirmezdir" derler ya ama inrenet forumları patlak dağılmış LC4 lerle doludur...onun gibi..LC4 dandik bir motormudur...kronik problemli midir..? hadi canım

GS motorunun tek olayı onu motor karakterine uygun kullanmaktır..devirden rahatsız olmaz ama sert devirlendirme leri falan sevmez. ne bilim işte bir ay kullanınca zaten huyunu, sevmediği şeyleri yapınca sana verdiği sinyalleri farkeder hale gelirsin...onlara dikkat et yeter.....
artık eski hava soğutmalı büyük hacimli ömürlük motorlar yok
hiçbir motor kurşun geçirmez değil..
ama 650 gs motoru emin ol çok çok sağlam bir motor..[/quo

İyi de bu cs modeli üretimden kalktı.Güzel bir model ama üretimden kalkması bir dezavantaj bence.İkinci el piyasası ve yedek parça temini sorun olacaktır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
hakanz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 20, 2007 12:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Birçok BMW modeli üretimden kalktı. Hatta Efsanevi Honda Africa Twin bile ama en büyük güvence arkalarındaki büyük firmalar. Parça sıkıntısı olmayacaktır.

En son hakanz tarafından Prş Hzr 21, 2007 10:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 20, 2007 11:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TA ve DL kalıplı kalıplı koca koca havalı havalı motorlar ya...
en iyi motor onlar....
CS minik öyle "kalıplı" filan diil... öyle heyhula gibi karenajları yok...bir DL nin yanına koyunca oyuncak gibi kalıyor ya... biz türk halkına gelmez öyle ufak tefek motor..

bizde "motür oldumu böyyük motür olcek görünce herkeş bir dönüp bakcek"...

gidin seksenler teknolojili TA ları alın....CS ile 3.5 lt yakarken 7 lt yakın.."eh ne olcak" deyin....heyhula gibi TA yı sokun bakalım araziye "taş gibi sağlam" mı "taş gibi ağır" mı....

DL Yi alın "yav en baba 650 lik enduro DL dir" filan geyiklerine katılın...toprak yolda bile orası burası oynaya oynaya giderken kendinize "enduro" ya biniyorum deyin...bu arada korkunç DL ön süspansiyonu görmezden gelin...yav ne güsel gidiyormuş mübarek diyin...(PS: bike'ın 650'lik testinde 650GS den açık ara daha performanslı sv den devşirme bir motora sahip olan DL neden acaba pistte sadece 1sn önde..? olurmu canım DL nin şaheser süspansiyonu var diil mi...virajları filan yol motoru bile olmayan bir GS den daha kötü nasıl döner peh peh peh)

"abi bu basit motor hem karbüratörlü" filan deyin..(bu arada kaç karbüratör açıp topladınız o da ayrı hikaye ama..)

müthiş teknolojili TA yada DL neden acaba kendiyle tamamen aynı ağırlıktaki bir 650GS den daha hantal..?..teknoloji denince hemen herkesin aklına "enjektör" yada "BMW-EMS" filan geliyor da neden "şasi-süspansiyon" dengesi gelmiyor...? arada 3-5 kg ağırlık farkı olan iki motordan biri bu kadar "flickable" iken diğeri böyle "adavapuru" oluyor acep....

aman yav bunnar elektironik felayn çok bözulur bunnar..

yahu kaç kez motorunuzun yada arabanızın varsa enjektör bilgisayarı bozuldu.....?
sensörler vırtlar zırtlar bozuldu....?650 de bozulunca ne oluyo yolda mı kalıyorsunuz..hayır hata lambanız yanıyor motorunuz sadece biraz fazla benzin yakarak(ort-0.5 lt filan) yola devam ediyosunuz....hiç başıma geldi mi yada gelen birini gördüm mü...yo hayır..ee daha ne... yahu bunlar "kronik problem" değilmiydi...
(PS:650 gs de sadece krank sensörü sizi yolda bırakırdı o da artık hallolmuş bir problem..)

650 sinin EMC si bozulmuş bir kişi gösterebilirmisiniz acaba....(ben sadece bir örnek duydum o da motor açıkken motora demir kaynak yapmaktan olmuş...) e yok çünki....karbüratörü tıkanmış karbüratörüne falan filan vırt zırt olmuş adam gördünüz mü....düşünün bakalım..

teknoloji iyidir.....size az yaktırır (EMC-II) sizi korur (ABS) çevreyi korur (kapalı devre katalizör) daha dengeli sürüş daha kıvrak ve daha stabil olan şasi, daha düşük ağırlık merkezi fala falan falan.... bunlar iyidir güzeldir....

haa tabi teknoloji ...siz şöle "kalıplı" bir motorla havalı havalı gezmek isteseniz pek işinize yaramaz....

ben şahsen endurocuyum ööle kalıpla havayla işim olmaz.......ben iyi olanını isterim..öyle fazla onun bunun kulanktan duyma söylediğine de aldırmam...

CS şehir içinde size "yav bu CS nedirki yav" diyenlerin motorlarından 10 kat daha kıvrak ve rahat...virajlı yurdum yollarında(ecnebinin B tipi dediği) çok daha hızlı ve kıvrak..yakıt ekonomisi,sağlamlığı ve uzun bakım aralıkları, zincir le filanla falanla uğraştırmaması ile uzun vadede ekonomik ve temiz...dengeli şasisi, mükemmel frenleri ve abs si ile güvenli bir motor...

dediğiniz gibi 2. eli de ucuz..dolayısıyla alması da kolay
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 20, 2007 6:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben bu güne kadar toprak yollarda hiç CS görmedim ama Transalp e çok
rastladım. Mr. Green Herhalde bunda bir hikmet vardır. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar