Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BEN BİR GÜN KAYBOLDUM -BODRUM BANA Bİ GÜZEL GÖRÜNDÜ..Bİ GÜ.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BEN BİR GÜN KAYBOLDUM -BODRUM BANA Bİ GÜZEL GÖRÜNDÜ..Bİ GÜ.
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
end650
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 31, 2006 6:09 pm    Mesaj konusu: BEN BİR GÜN KAYBOLDUM -BODRUM BANA Bİ GÜZEL GÖRÜNDÜ..Bİ GÜ. Alıntıyla Cevap Ver

Okullar kapanmıştı.Havalar sıcakmı sıcak Ben diyeyim Temmuzun 10 u siz diyin 15 i tarihin önemi yok önemli olan tarihte yaşanılan bir an.
Samsunda yıl boyu içimize sinen keder,tasa,gereksiz enerjimiz atılmak için bir yer arar.Endurocunun ufku geniştir dedik ,bizde ağızdan çıkan lafın ,verilen sözün karşılığı vardır ..karşılıksız çek vermeyiz ULEN..dedik. Formatı uyan birkaç Endurocu dostla çıktık yola.

Okuryazar ,Halitkoç ve Mac69

Yenice de Enduroclub organizasyonuna geçmeden önce ÇANAKKALE DESTANININ Süngüyle-Kurşunla -Kanla yazıldığı yeri gezdik .Duygulanmamak imkansız öyle bir yerki herkarışı savaşı anlatıyor..Konu detayıyla ne buraya yazmakla biter ne anlatmakla öyle bir destan değil gerçek. Her metrekaresine 6000 mermi olursa vatan toprağının kanla yoğrulduğu hiçde yanlış olmaz.
GİTTİK-GÖRDÜK_GEZDİK.. darısı başınıza mutlaka görün..Yalnız ön hazırlık gelibolu yer haritası,varsa rehber alın veya çanakkale ile ilgili tarihi bilginizi artırıp öyle gidin.Tam geziyi birgüne sığdıramayabilirsiniz.
iki hatta üç gün ayırın.

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
end650
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 31, 2006 6:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merak etmeyin arkadaşlar yavaş yavaş resimler sonra sonra yayınlanacak.
Okadar çok resim varki binlerce resmi hangisini seçipte sizlerle paylaşsak.Neyse

nerede kalmıştık Önce Çanakkaleyi gezdik Biga dan Savaş arkadaşımız da bize eşlik etti birlikte yedik içtik sağolsun ..

Çanakkaleye öyle havadan uçmadık...batı karadeniz üzerinden yüzde 90 deniz görerek gittik..İnanın arkadaşlar Sinoptan Amasraya kadar sahil okadar nezih ve sakin insan eli değmemiş yerler var ...Biryanı yemyeşil dağlar altyanı masmavi tertemiz karadeniz ...Burada anladıkki karadeniz kara değilmiş mavi hatta koyu mavi yerleri de varmış.Nefis kekik kokan dağlarından çiçeklerinden bal almaya çalışan arılara dikkat edin kaskınızın vizörü kapalı olsun.Yolunuz uzun ve kıvrımlı yılan beli gibi yollar ama trafik gerçekten sakin yatabidiğiniz kadar yatın virajlarda..Ama asla karadenizin o meşhur balıklarını yemeden geçmeyin.
her ufak ilçe ve kasabalarda enbol bulunan yemek balık tadını çıkarın.yollarda dinlenip denize bakın çay yudumlayın acele etmeyin.

SAMSUN Odokuzmayıs ---Bafra-----Alaçam----Yakakent---Gerze---Sinop---Ayancık----Türkeli---Çatalzeytin----Abana----İnebolu----Doğanyurt-----Cide----Kurucaşile---Amasra---BARTIN-----Çaycuma-ZONGULDAK---Ereğli----Alaplı----Akçakoca Buraya kadar sahilden deniz boyunca ilerledik.

Neresi daha güzeldi derseniz hepsinin kendine has özelliği ve güzelliği var özellikle İnebolu (Kurtuluş savaşında adı geçen KaraFatma ve kağnısının geçtiği ilçe)Kurtuluş savaşında mehmetciğin kullanacağı cephanenin iç bölgelere aktarıldığı stratejik bir yermiş.

Denize kıyısı olan her ilçede sahiler okadar güzel ki yolu bırakıpta denize girmezseniz ayıp edersiniz.Çekin motoru biryana yolun acelesi yok sonra gidersiniz.rahat olun ve atın kendinizi denize.Tabi yüzme biliyorsanız bunu yapın eğer bilmiyorsanız sadece ayağınızı sokun.

Birde Amasra kendine has özelliğiyle tam bir içturizm yeri olmuş güzel ne demek gerçekten harika buradayken kendinizi ege ve akdenizin o turizm ilçelerindeki hareketlilik ve şirinlik var..

devamı var....
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 31, 2006 10:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

RAHAT OLUN FİLM BAŞLIYOR.......
Burası Bodrum

Dalışa geçiyoruz kemerleri bağlayın..
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 31, 2006 10:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yenice de bulanık suda okyanus paletlerinin haşmetini farketmemişim, gerçekten çok yakışmış, kafamdaki Ahmet imajının fotolarını gördüm. Devamını bekliyorum.
end650
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 31, 2006 10:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Batı karadenizden bahsediyordun hemen bodruma niye geçtin demeyin...

Samsun dan bu geziye başladığımızda aslında Gelibolu ve Yeniceden başka bir planım olmasa da yeniceden sonra birazda şöyle denizi ve güneşi olan bir beldeye gitmekti amacım ama nereye gideceğimi bilmiyordum biraz kalmak ve denize dalmak istiyordum.Motor Tam teşkilat yüklenmiş zıpkın,palet,gözlük,ocak,çadır,kamp malzemeleri vs.Tam doluydu.Zıpkını kullanmak hiç nasip olmasada üç bin kilometreden fazla yol katetdi.Ne bilelim av sezonu olmadığı gibi Turist balık seyredecekmiş falan....avlamak yasak.Bodrum biraz tesadüf oldu.Yeniceden sonra ekip arkadaşlarıyla ayrıldık herkes kendi yoluna ve kafasındaki özel plana göre hareket etti ama gezi boyunca gerçekten hiçbir aksilik yaşamadık ve uyum sağladık .Muhabbet ,gırgır,şamata deli ,dolu yaşadık yedik ,içtik eğlendik
bununla ilgili resimleri okuryazar ve mac69 siteye atmıştı ,ilgili yayınlanmamış resimleri sonra ilave edeceğim.
Ne diyorduk adam kadar orfozlar burnumuzun dibindeydi de biz ona o bize baktı ah gidi ah.
Yeniceden saat 12 ye doğru ayrıldım ..Ayvalık İzmir yolu üzerinden çok rahat bir şekilde o gün akşam birde baktım Bodruma gelmişim.Hiç anlamadım niçin bodruma inmiştim.Bişey beni oraya çekti kafamda oraya giderim diye bir plan yapmamıştım.Asıl yolda aklıma Fathiye ölü denize çadır atarım diye düşünmüştüm.

Benzinlikte yanıma bir Alman turist yaklaşıyor ve motoru inceliyor kendininde bir Enduro hastası olduğunu söyledi ve Bizi Büyük enduro festivaline davet için e-mail ve tel veriyor .Gidebileceğimden değilye alıyoruz bende sitenin adresini veriyorum.

Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar