Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLR650 ile ilk 100bin km izlenimleri(m)z

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLR650 ile ilk 100bin km izlenimleri(m)z
Sayfa 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ugurcan77
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Tem 25, 2006 5:40 pm    Mesaj konusu: KLR650 ile ilk 100bin km izlenimleri(m)z Alıntıyla Cevap Ver

Aralık ayının sonunda ocak(2006) ayının başında KLR650 mi aldım, bu motoru daha önceden yakından bile incelememiştim üstüne dahi oturmamıştım almamda zaten sürpriz oldu.Uzun uzadıya onu mu alsam şunu mu alsam gibi kafayı yedirtecek düşüncelere dalmamaya çalışıyordum.

Kaza geçireli daha 6 ay olmuştu bileğim daha yeni düzeliyordu ama gördüğüm her motorum arkasından bakmakta bana çok dokunuyordu yani.Tecrübem XL200 ile 3000 km idi,düğün dolayısı ile motorumu satmak zorunda kalmıştım,aslında o motordan çok memnundum satmak istemezdim doğrusu.

Kazanın verdiği psikoloji ile büyük motorlardan uzak duruyordum zaten,DL650,F650GS gibi tarzı şeyler düşünüyordum ama korkuyordum bu motolara binmekten, falcon bakıyordum 2.el piyasasından ama fiyatları çok geliyordu bana,sonra bir gün msn den gündüz hakan ile yazışırken ona vereceğin paraya KLR alırsın , ama ellerinde olmayabilir fuarda gelebilir dedi,işte virüsü bulaştıran vatandaş budur,ona göre uzak durun derim, Twisted Evil

Bundan sonrasını tahmin etmek zor değil ,kredi ile,1 hafta sonra az sayıda gelen , motorum elimdeydi yani.O kadar tecrübe ile alabileceğim en iyi motoru aldığımı düşünüyordum o zaman,şimdi de iyi ki almışım diyorum KLR yi.Yani o zaman ki tercihim tamamen tecrübeme en uygun olabilecek motor idi,KLR de doğru bir seçimdi.Bunu kullandıkça daha da iyi anlıyordum.

Moto ile izlenimlerine gelince:
Gerçi daha üretilmeyen bir model için izlenim ne kadar yerinde olur bilemem,Öncelikle KLR650 modelinde yağ yakma diye bir şey yoktur arkadaşlar bundan önceki KLR600 modelinde vardı bu olay KLR650 de böyle bir durum söz konusu değildir belirteyim.
Görünüş olarak heybetli görünüyor,benim boy 1.85 ayaklarım yere tam basıyor,yani motor biraz yüksek kaçıyor.Altını bir yere vurmanız çok zor,altta motor koruma demiri mevcut standart olarak.
Motorda rüzgarlık yok bir de boyunuz uzun ise 90km/h dan sonra paraşüt gibi şişersiniz onu sölim, Very Happy

Selesi biraz dar, tek kişi için sorun yok ama 2 kişi için uzun turlarda biraz canınız sıkılabilir,ben eşimle 2 şer gün ara olmak kaydı ile toplam 3 günde 1200 km yaptım,çok rahatsız olmadım selenin darlığından,ama titreşim olayı biraz canınızı sıkabilir 95 km hızdan sonra motordaki titreşim sizi 1 saat sonra dayanılmaz bir rahatsızlık veriyor.Altınıza minder tarzı bir şeyler alınca daha iyi oluyor en iyisi KLR650 ye uygun,tur selesi almak, ben düşünüyorum.

Vites geçişleri ise, 1 den 2 ye,ya da 2 den 1 e geçişler biraz sesli ,yüksek vites geçişlerinde ses yok,1.viteste 45-50 km kadar çıkıyor redline na girdiği kesin(motorda devir göstergesi yok bu arada).
Motorun torku oldukça iyi sayılır,4 viteste isteniğiniz tepeyi isteğiniz yukle gayet iyi hızlanarak çıkabirsiniz,ama bunu 5 viteste yapmak isterseniz tepkisi biraz geç oluyor nazlanıyor alet,vites secimlerini iyi yaparsanız bir sorun yok,

Motorun ağırlık merkezi biraz yukarda kalıyor sanırım, dar dönüşlerde biraz dikkatli olmakta fayda var,yoksa asfaltı öpebilirsiniz.
Motorun frenleri pek iyi değil,ama çelik fren kabloları ile,hatta daha iyi bir ön disk ile çok daha başarılı olabilir.Ama sizi temkinli kullanmaya ittiği için hoşuma da gitmiyor değil yani.
Motorun ağırlığı 168 kg,42BG gücünde,deposu 14 lt(rezerve dahil) 280 km civari rezerve dahi götürüyor,ama siz yinede 200km bir benzinciye uğramak grekiyor,can sıkıcı biraz.

Yakıt tüketimi kullanıma göre 90-120km hızla 4.75-5.50 arası,fazlası demek hava filtresi temizlenecek demektir.

Motorun her yerini kolaylıkla söküp takabilirsiniz,her türlü parçası internette var,oldukçada ucuz diğer markalara göre,
5-6 bin km bir bakımı gidiyor,sorun çıkarmadı şimdiye kadar,her bakımda yağ filtresini de değiştirmekte fayda var,10binde hava filtresi değişiyor ama siz aralıklarla yine de benzinle yıkayıp temizleyin.

Yani kısacası sorunu olmayan bir makine isterseniz,temiz bir KLR650 alın derin,uzun yıllar binersiniz. Yani zamanın en iyi Doğan SLX i.

Motorda yapılacak birkaç değişiklik ile gayet keyifli ve başarı bir motor haline gelebilir.
Alınacak bir tur selesi,çelik fren kabloları,daha ergonomik bir gidon,rüzgarlık bir de topcase adlımı,tamamdır derim ben.(www.klr650.com da çoğu var)
Hepinize keyifli,kazasız sürüşler…
işte bizim küheylan.

Birkaç şey daha eklemek istiyorum,KLR650 nin mevcut 3 tipi var A(Amerikan) B(Tengai)-C(Avrupa) ülkemizde C modeli satışa sunuldu genelde,bir ara 90 lı yıllarda A kasadan gelmiş,ama artık ne C ne de A kasası geliyor maalesef,.şu emisyon zımbırtısı yüzünden.

C kasanın A dan ne farkı var sorusunun cevabı aşağıdaki linkte var,sizin için dilimin donduğu kadar cevirdim(Çok uğraşmadım ,saygısızlık kabul etmeyin).Benim favorim bu arada Tengai modeli,Afrikan Twin gibi görünüyor maşallah.
İşte C nin diğer kasalardan farkları:

• Better front brakes: Twin-pot caliper. –Daha iyi ,ön frenleri var,çift pot kaliper

• Needs better brakes because it has a dry weight of 370 lbs (vs. 337 lbs for the A model) –Biraz daha ağır, frenleri iyileştirilmeli.

• Different rear subframe. Has the mounting for the rear brake master cylinder welded to the subframe. Not a bolt on aluminium part like the US version. Most other stuff is the same. –Anladım ama açamadım,

• Better front forks, 41mm with pretty stiff springs.-Ondeki çatal daha iyi,41mm,A modelin kaç bakmak gerek.

• Smaller gas tank (14litre). –Burası açık,en sıkıcı yeri bence, Sad

• Different styling (gas tank, light, saddle and whole rear), looks sleeker. –On taraf tamamen farklı arkadaşlar,ruzgarlık var,deponun şekli biraz farklı,ha birde devir göstergesi var ,A için bunlar tabi.

• Rear tire made from butter. Good grip, but spent after 300km. –Arka teker tereyağından yapılmış. Cool

• No tach. –Yanlarda kedi gözü yok ,A da var hemde kocaman.

• No temp gauge, only a warning light. –C de derece yok,sadece hareket olunca uyarı ışığı yanıyor,ha bu ışık birde boşta yanar.

• The speedo shows correct speed! –C nin hız göstergesi dogru çalışıyor,A yı bilemem

• The luggage rack will only hold 3kg. The factory says... –Topcase yeri 3 kg tartar,yalan ben 8 kg falan koydum ,bişi olmadı, Wink

• Better engine guard. Welded steel pipe and plate construction.-Motor koruma demir daha saglammış.

• Steel rims. –çelik cant telleri,A nın neden bilemiyorum,

• Wierd emission control system where the idle mixture is controlled by engine heat! [Could this be a carb anti-icing system?] –Wierd emisyon kontrolu rolantideki karışımda bulunan,motor sıcaklığı tarafından kontrol ediliyormuş,hiç bişi anlamadım.

İşte arkadaşlar farklar bunlar yani ,motor aynıdır , gerisi şekil bence.Ne diyim KLR650 si olanlar ne mutlu,kronik hiçbir sorun olmayan motor yani.(O kadar reklam yaptım artık Z -moto bana bişi verir Twisted Evil )

Kaynak:http://www.bigcee.com/faq/cmodel.html
2014.5 KLR650 siyah(Now)
Yamaha Super Tenere (Future)
ugurcan77 at gmail

En son ugurcan77 tarafından Cum Nis 20, 2018 10:36 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
___cnr
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Tem 25, 2006 6:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kuheylan gercekten de kuheylen
motorla ılgılı bılgıler ıcnde saol
sorunsuz ve bol keyıfli suruşler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TOL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Tem 25, 2006 7:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Doğan SLX diiiil, Mustang klasik yani Mr. Green
specific
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Uğurcan güzel bir anlatım olmuş, test verileri bu motoru düşünenleri tatmin edecek
cinsten...

Motor da iyi, hem ne demişler "650 cc var, huzur var!" Laughing
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 10:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ugurcan77, zevkle okudum yazını
Bunu müsade edersen sitemizin motosiklet inceleme bölümüne koymak istiyorum
Böylelikle forum haricinde arşivlemiş oluruz.
KLR 650, gerçekten kendi kategorisinde alınabilecek en hesaplı - en dayanıklı - en cimri motosiklet. (A) Kasasına halen hayranım mesela.
Sesini 1 km öteden tanırım makineli tüfek gibi tatatatatata sayar Mr. Green
Ulen ne reklam yapıyorum bea Very Happy
Daha fazla anlatmiyim herkes KLR'ye döncek mazallah Twisted Evil
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sonraki
1. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar