Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLR650 ile ilk 100bin km izlenimleri(m)z

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLR650 ile ilk 100bin km izlenimleri(m)z
Sayfa Önceki  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 11:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Anlatımın objektif olduğu için teşekkürler.KLR güzel bir makinadır.Gökşinin dediği gibi A kasalar harika.Ama Turkiye de yok.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
necropsy
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 12:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tarafsız yorumların için teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ugurcan77
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 3:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Birkaç şey daha eklemek istiyorum,KLR650 nin mevcut 3 tipi var A(Amerikan) B(Tengai)-C(Avrupa) ülkemizde C modeli satışa sunuldu genelde,bir ara 90 lı yıllarda A kasadan gelmiş,ama artık ne C ne de A kasası geliyor maalesef,.şu emisyon zımbırtısı yüzünden.

C kasanın A dan ne farkı var sorusunun cevabı aşağıdaki linkte var,sizin için dilimin donduğu kadar cevirdim(Çok uğraşmadım ,saygısızlık kabul etmeyin).Benim favorim bu arada Tengai modeli,Afrikan Twin gibi görünüyor maşallah. Shocked

İşte C nin diğer kasalardan farkları:

• Better front brakes: Twin-pot caliper. –Daha iyi frenleri var,çift pot kaliper

• Needs better brakes because it has a dry weight of 370 lbs (vs. 337 lbs for the A model) –Biraz daha ağır, frenleri iyileştirilmeli.

• Different rear subframe. Has the mounting for the rear brake master cylinder welded to the subframe. Not a bolt on aluminium part like the US version. Most other stuff is the same. –Anladım ama açamadım,

• Better front forks, 41mm with pretty stiff springs.-Ondeki çatal daha iyi,41mm,A modelin kaç bakmak gerek.

• Smaller gas tank (14litre). –Burası açık,en sıkıcı yeri bence, Sad

• Different styling (gas tank, light, saddle and whole rear), looks sleeker. –On taraf tamamen farklı arkadaşlar,ruzgarlık var,deponun şekli biraz farklı,ha birde devir göstergesi var ,A için bunlar tabi.

• Rear tire made from butter. Good grip, but spent after 300km. –Arka teker tereyağından yapılmış.

• No tach. –Yanlarda kedi gözü yok ,A da var hemde kocaman.

• No temp gauge, only a warning light. –C de derece yok,sadece hareket olunca uyarı ışığı yanıyor,ha bu ışık birde boşta yanar.

• The speedo shows correct speed! –C nin hız göstergesi dogru çalışıyor,A yı bilemem

• The luggage rack will only hold 3kg. The factory says... –Topcase yeri 3 kg tartar,yalan ben 8 kg falan koydum ,bişi olmadı,

• Better engine guard. Welded steel pipe and plate construction.-Motor koruma demir daha saglammış.

• Steel rims. –çelik cant telleri,A nın neden bilemiyorum,

• Wierd emission control system where the idle mixture is controlled by engine heat! [Could this be a carb anti-icing system?] –Wierd emisyon kontrolu rolantideki karışımda bulunan,motor sıcaklığı tarafından kontrol ediliyormuş,hiç bişi anlamadım.

İşte arkadaşlar farklar bunlar yani ,motor aynıdır , gerisi şekil bence.Ne diyim KLR650 si olanlar ne mutlu,kronik hiçbir sorun olmayan motor yani.(O kadar reklam yaptım artık Z -moto bana bişi verir artik Twisted Evil )

Kaynak:http://www.bigcee.com/faq/cmodel.html

Bu arada gökşin hocam,izlenim olayı olur elbet ayıp ettin,Samsun da göreşelim
2014.5 KLR650 siyah(Now)
Yamaha Super Tenere (Future)
ugurcan77 at gmail
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
TOL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 6:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu tengai KLE 500 gibi bir şey ya...
frost
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Tem 28, 2006 9:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yav bizim klr650 lere bu tengainin grenajından takılmazmı acaba çok iyi duruyor
bide şu touring seleyi nerden bulabiliriz.basurum azıyor uzun yolda
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Sonraki
2. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar