Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - POLIS ve JANDARMA

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

POLIS ve JANDARMA
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
devasa
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Mar 22, 2007 1:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

e.g.m ihalesinde teknik büronun bmw motorlarını secme nedenlerinden bazıları,uzun makina ömrü,şaftlı sistem olması,bakımı kolay,güçlü distribütör,eskort araçlarında prestij,yüksek tork , borusanın çok ama çok özel fiyat vermesi almanya bmw ninde markayı tr de reklamını yapmak ve oturtmak istemesi.v.b..hatta bir kaçtanede c 1 alınmıştı bayan memurelere tahsisli...ondan önceki nesil polis motorları hondanın 750 cc makinaları vardıki,çok dengeli ve rahat makinalar olmasına karşı çok çabuk döküldüler,daha öncesindede r 65,r 60 lar kullanılıyordu...trafik arttıkça akan trafik sürati arttıkça sürati arttıkça ihtiyaca göre,cc lerde artış oldu,şu an beyoglu emn.müd.bünyesinde vespa scooterler var,istiklalde fink atıyorlar,otobanlarda ve eskort ta r 1100 rt,asayiste çaylaklarda f 650 ve eski r 80 gs ler komserlerde ve eskilerde r1100 gs,r 1100 gs advanture,r1200 gs makinalar hala faliyette...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
devasa
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Mar 22, 2007 1:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

konuya devam..enson benim bildiğim 215 adet r 1200 gs makina e.gm,istanbul em,müd.emrine tahsis edildi..bu arada istanbul içinde muhtelif emn.müd.emrinde başka marka ve cc de makinalarda var mesela yamaha nın tdm 800 makinaları,hondanın transalpleri,varederoları,suzikinin ufak 250 cc civarı kros makinaları,mz.makinalar vs... bu makinalar ya vatandaş yada çeşitli kurumların hibeleriyle envantere girmiş motorlar,herne kadar e.g.m.ihale alım müd.konuya vakıf konusunda oldukça uzman elemenlardan oluşsada,ince eleyip sık dokusada,bmw de + larının yanında eksileride var ,bunlardan en önemlisi,tabanca ucuz mermi pahalı,r 100rt nin bir ayna takımı yaklaşık 350 euru(ha bu arada bmw parçaları hep,euro)eksoz,1200 euro,sinyal 80euro v.s.. bu arada e.g.m. bünyesi,nde çeşitli illerde ankara,istanbul,izmir bursa v.b ana merkez illerde kademeler kurularak bu motorların her türlü bakımı teşkilat içinde çözümleniyor.her merkez çivarındaki küçük il ve ilçelerdeki motorların bakımını yapıyor.pazarın büyüklüğü ve firmaların prestij savası polisimize yarıyor,memurlarımız daha iyi ve kaliteli motorlara biniyor..eskiden motor sayısı azken( 300 adet r 80 gs vardı yunuslarda )93-94 yıllarında her motorun 2 sürücüsü vardı..dolayısıyla suç yuvarlaktı...motorlar yeteri kadar iyi bakılmıyordu şimdiyse araç sayısının artması ve eskiden olduğu gibi karakollardan memur toplanarak adam yetiştirilmesindense bu işe gönül vermiş arkadaşların toplanmasıive daha tecrübeli işi kapmış,çok düşmüş kalkmış,eski arkadaşların eğitimleriyle iş daha profesyonelce yapılmaktadır...burda amaç kalite çıtasını en üst çizgiye taşımak,polisimizi hakkı olan kalitede organize ederek avrupa standartlarının üzerinde türk standartlarında yetiştirmek..suçlu porche kullanıyorsa,polise ferrari mc laren tahsis edeceksinki caydırıcı olsun...mz yada jawayla ne eskort olur,ne karizma,sev beni seveyim seni...memura hak ettiği saygıyı göstereceksinki,hak ettiğin saygıyı ve performansı alasın..son söz..polisimiz ve jandarmamız malımızın teminatı canımızın,namusumuzun bekçisidirler,bindikleri motorlar bu arkadaşlara az bile ,inşallah allah devletimize milletimize zeval vermesin,çağın gerektirdiği en son teknoloji motorlar ve ekipmanlarla donatırız..herkese ayrı ayrı selamlar..ha bu arada jandarmada triumph tiger makinalar var 900 cc...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
motoo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 22, 2007 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar polis ve jandarmalar enduro tarzı japon ve alman markalarını kullanırlar ancak benim sizlere bir sorum olacak:
polis veya jandarmanın eski makineleri ihale yolu ile sattıklarını duydum bu ihalerler nerede oluyor kaç uılda bir yani bir merkezde toplanıpta mı satıyorlar bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
skycsar
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Mar 22, 2007 2:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İl emniyet müdürlükleri arada sırada ilan ediyor bu tür ihaleleri gazetede görmüştüm...sanırım belli bir süresi yoktur...en iyisi emn.müdürlüklerine sorman
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 28, 2007 6:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cooper olmaz asla.. Smile ama sorulan crusier ise ben hiç görmedim polisde.
Eskiden postacılarda Triumph vardı.Çok tatlıydı sesi.
Triumph da ne çok model varmış hala..
http://www.brabantmotors.nl/Triumph.htm

Dotlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Sonraki
14. sayfa (Toplam 16 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar