Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Aprilia Pegaso 650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Aprilia Pegaso 650
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
pazer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Nis 16, 2006 6:36 pm    Mesaj konusu: Aprilia Pegaso 650 Alıntıyla Cevap Ver

Herkese selamlar.Kısa bir zaman içerisinde 650 cc motor hacmine sahip bir enduro almayı planlamaktayım.Aprilia hem enjeksiyonlu oluşu,hem de benzerleriyle arasında ki hesaplı olması yönünde ki faiyet farkı hoşuma gitti.Kafama şöyle bir soru takıldı.Neden benzerlerine gore ikinci eli ucuz?Yanıtlarsanız sevinirim.
Bu arada izninizle kendimi tanıtayım.Geçen yıl motosiklet kullanmaya başladım.Motorum Honda XLR 125.İsmim Volkan.Saygılarımla.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 16, 2006 7:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Volkan hoşgeldin. İnşaallah gönlüne göre bir motor sahibi olursun. Soruna gelince sen zaten Pegaso'nun fiatı diğerlerinden ucuz diyerek cevabını vermemişmisin?. Yani sıfır km. si ucuz olunca ikinci eli de doğal olarak ucuz olacaktır. Ama ben bilmediğim için soruyorum sıfır km. si ile ikinci eli arasındaki değer kaybı mı benzerlerine göre fazla? Eğer öyleyse sorunun cevabını ben de seninle birlikte bekleyeceğim demektir. Wink Sevgiler. Smile
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
pazer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Nis 16, 2006 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşbulduk.Kastettiğim tam olarak sıfırı benzer bir modelle aynıyken ikinci el soz konusu olunca bariz fiyat farkı olması.Yatığım araştırmalara göre yedek parça sıkıntısı yaşanıyormuş.Yakıt tuketiminin de diğer endurolara (aynı sınıfta ki)göre yüksek oldugunu okudum.Ama enjeksiyonlu bir motosikleti o kadar da yüksek yakıt tüketimi beni çok şaşırttı.Tabi ki doğruluk payını bilmiyorum.Benim bulabildiklerim bunlar.Sanırım bir Aprilia Pegaso 650 i.e. sahibi bu konuda bizi gayet yeterli bir şekilde bilgilendirebilir.
Başa dön
Tenere600
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 17, 2006 10:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pazer demiş ki:, Y

Alıntı:
Yatığım araştırmalara göre yedek parça sıkıntısı yaşanıyormuş.Yakıt tuketiminin de diğer endurolara (aynı sınıfta ki)göre yüksek oldugunu okudum

Yedek parça sıkıntısı kesinlikle yaşanmıyor.Bunu kimden duyduysan bence yanlış bilgi almışsın.Ayrıca birçok parçası BMW ile aynı Motomax yok derse BMW'den de araştırabilirsin.

Yakıt tüketimi konusunda ise evet haklısın enjektörlü bi pegasonun 100 km de 5,5-6 litre yakıt tüketimi var.Buda emsallerine göre çok.Fakat benim karbüratörlü Pegaso enjektörlüye göre daha az yakıyor. 100 km de 4,5-5 litre yakıyor o da ayrı bir polemik konusu Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
pazer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Nis 17, 2006 4:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tenere600 seni bulmuşken hemen sorularıma devam edeyim.Kısaca sormak gerekirse ikinci el bir aprilia pegaso düşünürsek model yılı olarak mesela 2004,fiyat/performans veya fiyat/dayanıklılık oranı tatmin edicimidir?Saygılarımla.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar