Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TDM 900 Yamaha

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TDM 900 Yamaha
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
umitkarluk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Mar 19, 2010 11:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende 98 tdm 850 var. Şehir içi 6.8-7.2 lt civarı. (İstanbulda) Uzun yolda 120-130 km hızda 6 lt. karayolunda 90-100 km hızla gidersen 5 lt re kadar yakıtı düşüyor. Verdiğim rakkamlar kesinlikle çok dikkatli ölçüldü. Her yakıt aldığımda fullerim ve ölçerim.Ben çokta sakin kullanmıyorum. Karbüretörlü olduğu için ivmeli kullanımda yakıt tüketimi artar. Ben almadan önce yakıtı için içiyor demişlerdi. İnanın 82 beygirlik bir motor için tüketimi süper. Muhteşem güçlü ve hızlı bir motor. Sınıfının kesinlikle bir numarası. Tek sıkıntım parçaları pahalı ve piyasada az. Ama orjinal gerekmez dersen bazı parçaların yan sanayisi var. mesela orjinal zincir 700 tl iken kore malı kalitilisi 150 tl.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TURAN
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Mar 21, 2010 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende de 98 TDM 850 var, motoru aldığım kişi model yükseltmek amaçlı satıp 2007 model 600 lük fazer aldı. TDM in tadını vermiyo deyip 2006 TDM 900 aldı. onun söylediklerini aktarıyorum.

TDM 850 daha sert agresif motor. TDM 900 ün son hızı daha iyi 235'i söyletmiyor diyor. Benim motorum topcase takılı değilken 220 nin az üstünde kalıyor.223 gibi.

TDM 850 ile 5.viteste 80-90 gidilmiyor. Devir çok düşük kalıyor. 3000 devirden aşağısı motoru üzüyor gibi . 3500 devir civarı 110 km hızla 5.4 lt. 150-160 km arası, 6,5 lt civarı 200 km ve üzerinde 7-7,5 lt. yakıyor.
TDM 900'ün 1-1,5 lt. daha az yaktığını söylüyor. Yaklaşık 100 km.'de 4,2 lt civarı. Bu arada 850'nin 5, 900'ün 6 vitesli şanzımanı var...

TDM 900'ün frenlerinin mükemmel olduğunu söylüyor. 850'den çok çok iyi diyor. ABS mükemmel çalışıyormuş. 850 le frene dokunamıyacağın yerde 900 ile gayet rahat frenleyebiliyor. Bence mükemmel motor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TDMerhan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 22, 2010 12:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzeldir TDM Smile güzel gider , giden motor yakar , o performansa karşın yinede çok yakıt tüketmiyor
Bu hafta sonu 850 km yol yaptım 190 kr. yaktı
maestro33
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 27, 2010 11:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2. eli çok zayıf...
3 yıldır biniyorum.TDM 900 satmak için çok zorlanıyorum..İstediğim fiyatta sadece 12000 lira...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
eraykot
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 27, 2010 1:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sar mı - lacivert mi mersnde 2 tane satılık var, talip olabilirim Smilemaestro33,
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
9. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar