Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Orkun

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Orkun
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Orkun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 19, 2004 9:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaslar sagolun, hosbuldum. Very Happy

Kaan demiş ki:
Alıntı:
nooluyo yaa.. millet gaza gelmiş yarışa marışa katılıyo..

bırakın usta o işleri.. paşa paşa gezmenize bakın..

)))
Orkun usta hoşgeldin.

Üstad biz bilgilendir ya bu konuda. Ne yapmak lazım? Yada hiç birşey yapma takıl kafana göre başına sıkıntı alırsın mı diyorsun?

Saygılar

Kaan ben bildigimi anlatayim. Once motor lazim tabi. Kirilamaz cinsten olacak. Once TT600 gozume kestirdiydim. Cok cok sevmistim, ama fazla yumusak kaciyordu. Sonra lisans almak gerek. Ya da her yaris icin gecici lisans. Ucretini unuttum ama birkac yuz milyon mertebesindeydi ??? Sonra bir kulube uye olmak gerek. Mecburi mi bilmiyorum ama takim isinin faydasi var. Her yarisa katilim ucreti 115 YTL idi bu yil. 5 enduro yarisi oldu. en iyi 3'une puan veriyorlar yani 115*3 = 345 YTL'de oraya gidiyor yilda. Bence cok pahali, gerci ogranizatorler de hakli ama ... Confused Yaris motorunu idame ettirmek zaten bir bela. 1000 km'de yagi degisir, isciligi olur, ayarlari yapilir, amortisor hidroligi degisir, lastik bitiririr ... Tasimasi dert, yuklemesi dert, korumalar da ates pahasi.

Paris Dakar gecen yil amatorlere 8000 Euro falandi. Organizasyonlari olceklersen Turkiye'de amator olmak zor Confused Coook zor. Neyse, hayatta tek dert para olsun da, gerisi kolay. Saglik olsun, huzur olsun ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 20, 2004 12:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Derhal hepinizi yarış mevzuuları ile ilgili bilgilendiriyorum:

motor hariç 2004 sezonu 5 adet yarışın en amatör, en derece derdi olmadan, en lay lay lom maliyeti 2.5-3000 YTL.

Bunun içinde yol, konaklama, motor sarf malzemeleri (en gerekli olanlar),
3 takım (1 takımı antreman) lastik, lisans+ yarış kayıt var. Kask, bot, giysi, google, eldiven bilmemne yok.

Bu minimum bütçedir. İsteyene detaylı bütçe çıkartırım.

eğer idda yapıcam ilk 10'a giricem diyorsanız derhal yukarıdaki bütçeyi 2 hatta 3 ile çarpın. Smile

Hayır sonunda para ödülü falan yok. Smile

Paris Dakarın amatör maliyeti 25-50 bir USD civarında. Bu seneki Rallye De Orient'in en amatör maliyeti ise 3-5 bin EU civarındaydı.

Türkiyede motorsporlarının yaygın olmaması, bu işe sponsor bulmayı güçleştiriyor. Sponsor bulunamıyınca masraflar yarışçı ve organizatörlerin üstüne kalıyor. Yüksek bütçelerin baş sebebi bu. Genede motosiklet sporu diğer motor sporları arasında en düşük bütçelerle kotarılabilen aksiyon.

Değer mi değmez mi sorusu çok subjektif. Bence değer, sizce değmiyebilir. Ben tatdığım rekabet ve başarma duygusunu seviyorum. Yarışlarda edindiğim stres altında hızlı düşünme / doğru karar verme yeteneğini tüm hayatımda kullanabiliyorum. Motosiklet kullanma/hakim olma duygum inanılmaz gelişti. Ama bu sonuçları çıkarmayanlar da var. olayı temel rekabet dürtüsüne indirip ne pahasına olursa olsun birinci olucam diye kolunu bacağını kırıp bi halt olamayan bi sürü adam var.

Kıssadan hisse, eğer bu işe ayıracak bütçeniz + ayrı bir motorunuz yok ise hiç heveslenmeyin. Dağ bayır gezmek en az yarışmak kadar eğlenceli. Ama bütçe ayırabilirseniz mutlaka bir kere deneyin.

Evet evladım sen, kırmızı kazaklı... sen sor bakiim..Smile Smile Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 20, 2004 10:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
Evet evladım sen, kırmızı kazaklı... sen sor bakiim..

Ben mi Hocam? Peki sorayım . Ama ne sorucam ki. Herşeyi o kadar güzel anlatmışsın ki? Teşekkür ederiz.

Para ve zaman olduğunda mutlaka deneyeceğim.

Tekrar teşekkürler. Wink

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
dlimavi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 20, 2004 11:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgeldin aramıza ORKUN

TEKİRDAĞ
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
yuce
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 20, 2004 2:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aramiza hosgeldin orkun Wink
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar