Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - ilk adım TRANSALP

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

ilk adım TRANSALP
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 08, 2006 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar bu topiği açan arkadaş inşallah TA almayıp hala yollardadır..
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pedroman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 10, 2007 4:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba.. (--Yeni Başlayıp TA almak isteyenler LÜTFEN OKUSUN--)
Topiği açan arkadaşa tecrübelerimi aktarmam gerektiğini hissettim. Ben bundan 4-5 ay önce gözlerimi senin yapmak istediğin gibi TransAlp de açtım.. Daha önce 1 günlük bodoslama bir scooter deneyimim vardı ki bununda sizde takdir edersiniz ki bisikletten bir farkı yoktu.. Anlıycanız bi şekilde deli ve cahil cesareti karışık TA mı alıp ilk günden trafiğe çıkma salaklığına kadar aklınıza gelicek yapılmaması gereken herşeyi yaptım. Tabi ki bunları marifetmiş gibi söylemiyorum örnek olsun diye söylüyorum; şöyleki gerek ani frenle arka tekeri kitleyerek kayarak minibüsün altına girmek (son anda kurtardım) gerekse de durduğum yerde tamamen tecrübesizlikten düşmek gibi başıma gelmedik kalmadı.. Ne varki şansıma hep son anda bi şekilde ya kurtardım yada ufak sıyrıklarla atlattım ki bu sıyrıklar genelde off-road yollarında ormana daldığımda oldu.. Asfaltta böyle bir kaza heleki yuksek bi hızda aman diyim düşünmesi bile kötü.. Herneyse yılmadım her geçen gün daha dikkatli olmayı öğrendim 15 gün sonra Bodrum'a gittim(sağ salim). Orda bodrum yollarında piştikten sonra geçenlerde geri geldim..

Şimdi benim bukadar şeyden sonra TA'yı satıp düşük bir makinaya geçmem cidden yine saçma gelicek ama imkansız.. Bişekilde girdim bu işe öyle yada böyle biraz başıma gelebilicekleri yakinen tehlikeleri ile gördüm ve bu sırada çok şanslıydım..

Kesinlikle başkasına tavsiye etmem benden geçmiş artık ve şunun da çok iyi bilincindeyim ki şuan motor kullanmayı herkesten yavaş öğrenmekteyim. İş işten geçti benimki böyle gider sanırım ama bence sen aynı hatayı yapma..

Ha mutsuzmuyum kesnlikle hayır! Ama bi başkası bukadar şanslı olmayabilir..
Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama gerekli olduğuna inandığım için yazdım..

..Peace&Light..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 10, 2007 3:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
K-pax
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 28, 2007 8:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bugün 100km kadar dolaştım Yeni beygirimle:D herşey çok güzeldi taki otoparkta dayama sehpasını açmadan parmak uçlarında duruken motorun dengesini kaybettim ve saga yatmaya başladı bende düşmemesi için direndim az once eşim belim melhem sürüyodu feci agır bi makine.gündüz ise 120km gibi bi sürate çıkmışım okadar konforlu ki nasıl sürat yaptıgını anlamıyorsunuz.sonra ileride yanan ışıkları farkettim combine fren yapmama ragmen arka fren kitlendi motorun arkası saga sola attı ama freni bırakmadım.(internetten bol bol araştırma yapmamnın faydası sanırım)ve motor durdu eger bırakmasaydım yüksek düşü yaşa ihtimalim olabilirdi. bu bana çok iyi bi tecrübe oldu umarım daha büyügünü yaşamam ama bu benim onu üstüne binmeme engel olacak bi korku yaratmadı.okadar cekici ve güzelki..bu saydıklarım 125cclik bir makinede de yaşanabilir istatisliklere göre sakatlıkla sonuçlanan kazalar 45km hızla gerçekleşiyormuş.benim Nacizane önerim İlk makinesi TA olacak arkadaşlar bukadar seri ve zevkli hızlanan makinanın bu cazibesine asla kapılmamaları ve trafige çıkmadan önce frenleri ve durma limitlerini bol bol tecrübe etmeleridir.zira agır bir makina dolu depo ve sizin agırlıgınız üsütne eklenince frenajda ciddi sıkınıtlar yaşanabilir.
Başa dön
transalp_semih
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 22, 2007 5:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

(Sprkplug) (Sprkplug) TA çok deli bir makine!!! elbette başlanır kendine güveniyorsan seçim senin (Sprkplug) (Sprkplug) [/b]

En son transalp_semih tarafından Prş Ksm 22, 2007 5:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar