Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Honda TransAlp'600 (99 model) 24.000km bakımı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Honda TransAlp'600 (99 model) 24.000km bakımı
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
LeGoLaS
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 20, 2005 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yağ konusunda Castrol GTX, Shell Advance VSX ve Motul un seçenekleri vardı elimde. Shell'in yağını burada bir arkadaşın topiğe yazdığı yazıdan esinlenerek araştırdım ve tercih ettim.
1litrelik fiyatları son ikisi için şöyleydi;

Shell 12$
Motul 9$

Ben Shell inkini aldım. Motorum 2.8litre yağ alıyor. dolayısıyla 3 litre aldım. 12$*3 = 36$ =45 milyon verdim.

Bence yağ çoook çok önemli bir faktör. O yüzden dikkat edilmesi ve iyi araştırılması gereken bir konu. (10.000km de bir değişiyor)

Eskişehirde usta olarak ta MOTOCEYLAN (Ceylan ustaya gidiyorum, tavsiye ederim, Sedat'ın selamı var derseniz ilgilenir ve işinin erbabıdır.)

Sedat TELÇEKEN
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ta4cnf
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 20, 2005 1:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler arkadaşlar..

Legolas Ceylanla bikaç sene önce motorumu değiştireceğim zaman tanışmıştık
Servisin yerini değiştirmiş sanırım eski yeri kapanmış.Yağ filtre vb. küçük işlemleri kendim yapıyorum ama beni aşan konularda Rafi Usta ya gidiyorum.Yılların tecrübesi var ve çok derli toplu bi usta bence..
Selamlar
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
transalp
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Hzr 23, 2005 12:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dostlar bend eyağımı yeni değiştirdim ve hep castrol kullanırdım..
Bilenler varsa motorsiklette dünya markası olan REPSOL artık ülkemmizde de mevcut.. tavsiye üzerine koydum şimdilik bayilik düzeyinde tamircilerde var ve ben 3000km denedikten sonra görüşlerimi buraya aktarırım.. ilk 50km de motorun daha rahat çalıştığını dieyebilirim ama her yağ değişiminde bu olabilir.. bakalım hararet ve çekiş önemli aslında.. Sedatın önerileri de aynen doğrudur arkadaşlar motorunuza araba yağı koymayın vizkozitesinden(kıvamından) kimyasal içeriğine kadar farklı oluyor motorsiklet yağları..ve 2 yağda bir mutlak filtre değiştirin derim..
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar