Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Servis-Yedek Parçacı tanıyanlar yardım lütfen...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Servis-Yedek Parçacı tanıyanlar yardım lütfen...
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
LeGoLaS
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 10, 2005 12:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İsmail'e :: O halde ben ilgili arkdaşlarla irtibata geçip hemen siparişi vereyim. Ancak yağ konusunda başka bir arkadaştan edindiğim izlenime göre; Eskişehir'de öyle 4 zamanlı motor için olan yağ çeşitlerini bulmak imkansız. Ancak İstanbul'dan getirtiyorsunuz.
İlkiz'e :: Hocam, o zaman şimdi sen Shell'in o modelini kullan diyorsun bir bakıma. Bunu nasıl temin ederim, nasıl alırım. Bu konuda bana yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

İlgi ve alakanız için çok teşekkürler.

Saygılarımla
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
beyazkartal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 10, 2005 1:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sedat yardımcı olabildiğime sevindim yağ eskişehir honda servisinde vardır veya mobilin yağını satan yerlerde bi araştır bp benzinliklerdede 15-50 yağ vardır veya 10-40 alıp koyarsın selamlar
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 10, 2005 3:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

baba balatayı değiştirelim artık çıkaralım yolların tadını... sevgiler... Laughing
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 10, 2005 5:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ferodo fren balataları bir çok motosiklet marka ve modelin OEM (Original Equipment Manufacruter yani Orjinal Ekipman Üreticisi) olarak fren balatalarını üretiyor. Yani Hondadan alacağın balata ile Ferododan alacağın standart balata arasında hiç bir fark yok. Ferododa ayrıca farklı kullanımlar için da farklı balatalar bulmak mümkün, çamur için yada toz toprak için mesela. Ama sen aklını karıştırma en temizi standart balatayı al.

Yağ için birinci kural kitapta ne diyosa onu kullan, ki büyük ihtimalle 10/40W ve/veya 15/50W der. 10/40W Full Sentetik sınıfına girer ki TA gibi yüksek performans üretmeyen motorlarda kullanılmasının -paranız fazla gelmiyosa- anlamı yoktur. En güzeli 15/50W Yarı Sentetik yağlardır.

Tercihan Motosikletler için üretilmiş, içinde debriyaj katkısı ihtiva eden yağlar kullanılsa iyi olur (BMW Boxer serisi hariç, çünkü onların şanzıman yağı ayrıdır). "Hiç bulamıyorum allaam napıcam" dediiniz anda normal otomobil yağını -GEÇİCİ- olarak kullanabilirsiniz. Her ne kadar gavurdaki işi gücü olmayan elemanlar bu tip testleri yapmış ve arada hiç fark olmadıını söylese de (mesela 150 bin km sadece 15/50W otomotiv yağı kullanılan bir CBR900 var. 150binkm den sonra motor açılıyor ve normal aşınma beklentisi dışında hiç bir süpriz durumla karşılaşılmıyor), siz mümkünse üzerinde 4T ibaresi olanları tercih edin. Sora kabak başıma patlamasın.

"Yazın kalın, kışın ince yağ" konusu bence hafif efsane olmakla birlikte polemiğe girmemek için yorum yapmıyorum. Motora zararı yoktur, lakin değişecek yağların türü aynı olmalıdır. Yani Full Sentetik yağ konmuş bir motora sonradan Yarı Sentetik yada Mineral yağ konmamalıdır. Çünkü üç yağın da kimyası farklıdır ve birbirleriyle eşleşmez. Yağ değişiminde naaparsanız yapın motorda min. 80-100gr yağ kalır.

Piyasada satılan en iyi yağ Motorex'dir. Heryerde bulmak mümkün olmamakla birlikte ithalatçısı korlas otomotivden temin edilebilir. (www.korlas.com.tr / 0216 4673117-18-19) Aynı zamanda en pahalısıdır. Shell / Mobil / Castrol de gayet güzel markalar olmakla beraber daha ucuz ve bulunabilir ürünlerdir. Son dönemde Repsol de Türkiyede satılıyor ama hiç kullanmadım kim satar nasıldır bilmiyorum. Ama sırf Dakar takımlarına sponsorluğunun hatırına varil varil alınır valla..Smile

Ferodo Balataları da Korlastan alabilirsiniz. İthalatçısı Korlas 'dır.

Kısaca Ferodo balatalar iyidir, yağı 15/50W motosiklet yağı üreten bütçene uygun bir markadan alabilirsin. Korucak bişi yok..Smile
LeGoLaS
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 10, 2005 6:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eyvallah ağzına sağlık hocam. Bundan sonra artık soracak birşey yok.
1.ferado standart balata alıyorum
2.Mobil Racing 4T 15-50 yağ alıyorum
Olay bitmiştir.

En son LeGoLaS tarafından Pts Hzr 13, 2005 6:03 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar