Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Sıfır motosiklet alacakların dikkatine!!!!!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Sıfır motosiklet alacakların dikkatine!!!!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aykanf650
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Arl 28, 2006 12:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

anahtar teslimin içerisinde bu verginin olmadığı doğru ancak satıcı size bunu söylemiyor çünkü siz bunun için pazarlık edersiniz ve o sizi kaçırmamak için kabul eder bu nedenle alıcıyı uyandırmıyorlar ...
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Tornado
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Arl 28, 2006 1:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli arkadaşlar ben uzun yıllar sıfır ticari araç satışı ve bayiliği yaptım. Dürüstlüğün insan ile ilgili her alanda olması gerektiğine inanıyor ve ticarette daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Tüm satıcılarıda haksız yere yargılamaya gerek yok bence.Anahtar teslimi denince istediğin yere çek.Biz eskiden müşterinin deposunu doldurup uğurluyorduk şimdi benzinliğe zor atıyorsun kendini.
Eskiden satıcı karları tatminkar ve bu kadar rekabet yoktu.Hatta rekabetin tarzıda değişti çünkü aynı ürünü satan iki satıcı arasında rekabet eskiden güler yüz vsvs gibi manevi şeylerdi şimdi ise Satıcının biri , anahtar teslimden neyi eksik tutarsam müşteri bana koşar hesabı yapınca bu iş burda kopuyor ve böyle mağdurlar ve satıcılar hakkında kötü imajlar oluşuyor.
Günümüzde yüksek teknoloji ve iletişim sayesinde komşu , akraba , dost , arkadaş ilişkisi kalmadı.Bir ürün alacaksak satıcının kim olduğuna bakmadan ucuz ürün peşindeyiz.
Tüketici aslında herşeyi biliyor ama gerçeklerden kaçıyor.Aynı ürünü biraz ucuz buldumu hiç gözünün yaşına bakmıyor.Sonra ? sonrasını hepimiz biliyoruz , duyuyoruz.
Yüksek meblağ tutan araba , gayrimenkul gibi ürün satın alırken hep ufak karların peşindeyiz ama pazardan küçük ürün satın alırken hiç fiyata bakmayız ama bilmeyizki o satıcıya ne karlar sağlamışız.Kısaca Satıcıları bu hale getiren bizleriz.
Gazetelerde hepimiz okuyoruz ünlü firmaların beyaz eşya reklamlarındaki aldatmacaları.Kocaman kampanya reklamları ve alt köşesinde ufacık not " bu kampanya sadece felan filan ürün için geçerlidir" peki bunların yaptığı dürüstlükmü sizce ? HAYIR
Tüketici eğer markalı bir ürünün gidip ucuzunu bulabiliyorsa , bence o ürünle ilgili her konuda kendine güveni olmalı ve bilinçli alışveriş yapmalı sonunda eyvah dememeli
Biz tüketiciler eğer satıcılara böyle yaparak yaşama hakkı vermezsek böyle daha çok dürüst olmayan satıcılar ve mağdur tüketiciler olacaktır.
Eminim markalı bir ürün satan motosiklet bayisi 10,000 YTl lik bir motordan 100 YTL kazanmıyordur.Uyanık bir satıcının anahtar teslimde kaçırdığı rakam diğer satıcılara böyle darbe vurmaktadır çünkü tüketici 10 YTL eksik olsun ne olursa olsun düşüncesiyle bu satıcılara hücum edecektir.
Değerli arkadaşlar günümüzde sıfır araç satışlarında bandrol müşteriye aittir.Bunu bir çok satıcı müşterisine söylemelidir.Ama bu seferde selam verdik borçu düştük misali satıcı müşterisinde bu durumu söyler ve ihale ona kalır ve müşterisi diretir ki bandrolu ben ödemem ben anahtar teslimi aldım der korkusu ile söylemekten kaçan satıcılarda olabilir tabi bunlar hep olası düşünceler.
VETMEMO çok geçmiş olsun ben hem otomotivci hemde tüketici olarak açıklama gereği duydum açıklamalarımda suçu lisan eylediysem özür dilerim.Herkese çok selamlar.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Arl 28, 2006 2:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tornado,
Açıklayıcı bilgilerin ve düşüncelerin için teşekkürler.Ne yazık ki,kelime oyunları ile tüketici kandırılıyor,rekabet tamamen ürünün fiyatı ile ilişkin.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar