Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni Motorum 2003 Yamaha XT600E 4PTB-120

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni Motorum 2003 Yamaha XT600E 4PTB-120
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2017 2:23 pm    Mesaj konusu: Yeni Motorum 2003 Yamaha XT600E 4PTB-120 Alıntıyla Cevap Ver

Motoru alalı 1,5 hafta oldu, üşengeçlikten konu açamadım. aslında çok önemli değil ama XT600E hakkında az bilgi var forumlarda. belki birinin işine yarar.
Bildiğiniz gibi önceki motorum 2004 XT660R idi. yani şimdiki motorum XT600E serisinin sonuncusu, önceki motorum ise XT660 serisinin ilk üretileniydi. tam bir halef-selef durumu var.
istanbul'da maalesef motor bulamayınca, hiç istemediğim halde şehir dışından aldım motoru. bir arkadağımdan rica ettim ve motora baktırdım. motoru ben görmeden aldım. pazar akşamı otobüsle İzmir'e gittim, işlemleri yapıp döndüm. geçen haftaki fırtına beklentileri dolayısıyla oyalanmak istemediğimden, saat 12 gibi işlerimi bitirip İzmir'den çıktım. Susurluk'a 20 km kala bir mola verdim. yakıt aldım, sonraki durak Topcular feribot iskelesi. motorun uzun yol yeteneğine örnektir. motorun durumu şöyleydi:

Lastikler bitik. ama bildiğiniz bitik, hani bittikten sonra bir daha bitmiş. kenar dişler duruyor, ortada hiç birşey yok, her taraf çatlak.
ön amortisör yağlar bitik
fren balataları yeni değişmiş ama ön fren bitik. neden? çünkü hidrolik bitik. bitik derken içinde azıcık çamur kalmış yani

ilk iş, hidrolikleri değiştirdim. rezervuar vidaları açılmadı, dişlerini yedik, onlar değişti. manet ayarları yapıldı, amortisör hizalandı. yağ ve yağ filtresi değişti, hava filtresi temizlendi.
sağı solu sökülüp çürük çarık arandı. öyle bişey yok ama orjinal avadanlığı çıktı, hiç beklemiyordum. aletler temizlendi, yeni kılıf yapılacak. arka çanta söküldü, hafta sonu kamp için malzeme tepsisi takıldı.
hafta sonu kampa gittik, güzel bir test oldu, hem arazi hem stabilize hem de otoyol. amortisör yağları bitik olmasından kaynaklı sorunları saymazsak gayet başarılıydı. yarın bitecek olan muayenesini de bu gün tek seferde yaptırdım.

geriye kalanlar:
ilk iş amortisör bakımı yapılacak, çevremde bakıyorum kimse önemsemiyor. motoru bambaşka yapıyor. herşeyi değişiyor motorun. çok önemli. bununla birlikte arka amortisör ayarlarına bakılacak.
ayak freni alçaltılacak.
gaz boşluğu ayarlanacak. işte bu biraz problemli. sorun oluşturmuyor ama rahatsız oluyorum ben. yapmam lazım.
hava filtresi ve buji değişecek
ampuller çalışıyor ama değişecek.
aynalar ve sinyaller orjinal, güzel bişeyler bulunup değişilecek
28mm gidon, yükseltme kiti ve yeni elcikler takılacak.
USB enerji çıkışı, telefon tutucu takılacak
sele yükseltilip dolgu ilave edilecek
ön cam yapılacak.
motor boyanacak, yada folyo yapılacak, daha mantıklı.

şimdilik bu kadar.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
transalpp_fatih
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Tem 27, 2017 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hayırlı olsun kazasız gunler dilerim

**VArEdErOTeAm**
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Tem 28, 2017 8:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkür ederim Fatih
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Ağu 02, 2017 9:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayırlı uğurlu olsun Serdar çok sevindim. Eski bir XT kullanıcısı olarak eski günlerim ve gezilerim geldi aklıma birden..
Hoş şu anda yine XT biniyorum ama bir versiyon farkıyla Smile Motor anlattığına göre çok dağıtmış ama toparlanır.
Azmin elinden hiçbirşey kurtulamaz. Bizim tek derdimiz original yedek parça ve malzemeleri ha deyince bulamamamız.
Sipariş üzerine getiriyoruz deseler de beklemek insanı çileden çıkarıyor. Yani seni bilmem ama beni öyle..
Hem şehir içinde, hem de uzun yolda kullanabileceğin çok güzel soft bir ENDURO aldın keyfini yaşa dostum.
Senden fotoğraflar bekliyoruz. Kazasız belasız nice uzun kilometrelere inşallah
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 02, 2017 3:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim Gökşin abi. motorda sıkıntı yok aslında. amortisörü halledince tamamdır. amortisör keçeleri de yamaha stoğunda var. tabi sipariş edince stoktan teslim etmeleri 15 gün sürüyor ayrı mesele.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar