Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Dakar 2016 başladı.....

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Dakar 2016 başladı.....
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Oca 04, 2016 7:48 pm    Mesaj konusu: Dakar 2016 başladı..... Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar merhabalar ,
Çok uzun bir aradan sonra Gökşin üstada uğradım , sohbetini özlemişim , eksik olmasın. Bu vesile ile bir zamanlar bu forumlarda sabah akşam yazdığımızı hatırladım ve sizlerle bu yıl sessiz sedasız ama olaylarla başlayan Dakar 2016'yı haber vermek istedim.

Site online olarak aktif , www.dakar.com/dakar/2016/us/route.html

Ben Play Store'dan indirdiğim uygulaması ile takip ediyorum.

Tavsiye ederim.

Benim favorim tabiki yine KTM takımı . Marc Coma bu yıl direktör olarak yarışa dahil olsa da KTM takımı Honda'dan transfer ettiği Laila Sanz ile iddalı.

Benim favorim de ta kendisi. Çok zor ama umarım başarılı olur .

Takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
berkcigdem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Oca 05, 2016 3:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende takip ediyorum abi , KTM den başkası kazanmıyor ki zaten Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Oca 05, 2016 3:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu yıl Honda da iddalı.
Özellikle Coma'nın olmadığı bir yarışı kazanmak isteyeceklerdir.

Ama Laila Sanz takip edilmesi gereken bir pilot Wink

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Oca 07, 2016 12:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaan ellerine sağlık.. yoğun iş temposu nedeniyle ve işyerinde tek kalmam sebebiyle Dakar 2016 ile ilgili paylaşımda bulunamadım.
Sen başlattın biz devam edelim elimizden geldiğince... Bu arada senden yeni ve taze bilgiler de bekliyoruz dostum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Oca 07, 2016 2:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dakar 2016'da Birinci Etabın Galibi: Yağmur

Dakar Rallisi’nin 2016 edisyonu geçtiğimiz hafta sonu başladı. Fakat ilk etap beklenenden kısa sürdü. Dakar’ın ilk etabı için start noktasında buluşan dört ayrı kategoriden yüzlerce yarışçı açılışı yaptıktan sonra yavaş yavaş gök gürültülü ve sağanak yağışlı havanın etkisiyle zor anlar yaşamaya başladılar.

Arjantin’de yağmur yarışa damga vurmaya kararlıydı. Etapta geçilen birkaç bölümden sonra ağırlaşan şartların ardından Dakar yarış direktörü Etienne Lavigne, olumsuz şartlar nedeniyle yarışın ilk etabının iptal edildiğini duyurdu.

Joan Barreda aksiyona hazır © Flavien Duhamel/Red Bull Content Pool

Tabii ki, sadece yağmurun yağması bir yarışı iptal etmek için yeterli bir gerekçe değil. Ama sürücülerin güvenliğini sağlamak için havalanan ve onları takip etmesi gereken helikopterlerin kötü şartlar nedeniyle yola çıkması mümkün değildi ve böyle bir durumda risk almak kötü sonuçlar doğurabilirdi.

Organizatörler de bu faktörleri göz önünde bulundurarak yarışa ertesi gün Termas de Río Hondo’dan devam etme kararı aldılar.

Link

Yarışçılar ne diyor?

Otomobil

“Aslında işler bizim için gayet iyi gidiyordu. Yarın dördüncü sıradan yarışa devam edeceğim için gayet memnunum. Zorlamak ve önlere ilerlemek için gayet ideal bir yerdeyiz.”

- Geçen yılın otomobil kategorisindeki şampiyonu Nasser Al-Attiyah

Yol üstünde nehirler oluşmuş gibiydi. Sudan başka bir şey yoktu. O yüzden iptal etmek en doğru karardı. Yarınki etap için heyecanlıyım. Şartlar hala çok iyi değil ama umarım yarına kadar düzelir.

- Marek Dabrowski

Herkes sabırsızlıkla yarını beklemeye başladı. Biz de neler yapabiliriz göreceğiz. Açılış etabında aracımızın durumundan gayet memnunduk. Fazla zorlamadık ve iyi bir yer elde ettik. Yarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

- Giniel de Villiers

Sebastian Loeb Villa Carlos Paz'da © Flavien Duhamel/Red Bull Content Pool

Motosiklet

Hava bugün gerçekten kötüydü ve yapılacak tek şey de etabı iptal etmekti. Birçok yol sudan görünmüyordu. O yollardan geçmek mümkün değildi.

Eğer yarış bu şartlarda devam etseydi sürücüler için büyük tehlike arz edecekti.

Açılış etabı galibi Joan Barreda

Bugün oldukça zorlu bir gündü: motosiklet üstünde saatler geçirdik. Bu herkes için geçerli. Motosikletimizin performansından memnunuz. Burda KTM’i yenmek zor olacak biliyoruz ama imkansız değil. Bunun için çaba göstereceğiz.

-Helder Rodrigues

Matthias Walkner açılış aksiyonunda © Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar