Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Maksat muhabbet olsun

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Maksat muhabbet olsun
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 15, 2015 12:35 pm    Mesaj konusu: Maksat muhabbet olsun Alıntıyla Cevap Ver

İki hafta önce yakıt pompası ötmeye başladı. Öyle böyle değil. üzerinde Bosch marka 3,5bar 140-160 hr/lt 'lik oldukça iyi bir pompa vardı. benzin azaldımı sesi kesiliyor, depoyu fullendin mi sesten motorun üzerinde durulmuyordu. Yani A noktasında B noktasına 5er li,trelik periyotlarla gidesim vardı.
Neyse Balıkesir motofeste sayılı günler kala uzun bir düzlükte 80-90 ....95-110 aralığında hızlanırken 120de motorun can çekiştiğini hissettim. gidiyormuş gibi gözüksede inanılmaz bir titreşim, inanılmaz bir uğultu ve ardından teklemeler geldi. Aha dedim pompa gitti...
hızım 70-80 aralığında hiç sıkıntı yok, ama gaz açınca bir boğulma ambale ve 2000devirlere düşüyor aniden 3500-4000e atıyordu...
Feyzhanı aradım ne yapalım üstadım, pompayı yenile ama enjeksiyonlarıda temizlet dedi...
Pompanın seri kodunu hatırlamadığımdan 3-4gün pompayı bekledik, siparişi kargoya veremeyen bir firmayı "paramı aldınız hakkınızda suç duyurusunda bulunucam malımı göndermiyorsunuz, uğraştırıcam sizi" diye tehdit ettikten sonra pazartesi günü elime geçti.
Heyecanla söktüm taktım yenisini, ama değişen hiç bir şey olmadı. motor 2500devirden yukarı çıkmıyor.
feyzhana ulaştım tekrar enjeksiyonları temizlet diye tekrarlardı...
El mecbur gidicez temizleticez...
derken aklıma filtrenin siciline bakmak geldi. en son ne zaman değiştirmişim, bana yılbaşında değiştridim gibi geliyordu doğru yılbaşında değiştirmişim ama tam 2 yıl olmuş. kıçım yer görmüyor ki bana herşey daha dün gibi geliyor bu yüzden. ve orjinali izmirde olmayan filtreyi üreten firma hangi araçlara bu filtreyi veriyormuş araştırdım ve iki arabada buldum bu filtreyi. birinde kalmamış. diğeride ne hikmetse vermek istemedi. Sanırım izmirde motor yedek parça satıcılarıyla anlaşmış. ısrarla hangi araç diye sordu durdu. arkadaş seri numarasını verdik, sana ne hangi araçta kullanacağımdan. belki denizaltımda kullanıcam, sen satmaya baksana ..dedim.. dedimsede adam aracın markasını söylemediğimden ne fiyat söyledi nede poarçayı verdi. lale...
eve geldim filtreyi çıkartıp elimde parçayla arayayım dedim. Anam oda ne filtreyi bi söktüm, arkadaş simsiyah mini partiküller döküldü içinden. bildiğin kömür...anladım ki filtrede geçecek yer kalmamış. gırtlağına kadar dolmuş. o yüzde nyetiştiremiyor ve tekliyor makina.
Elimde filtre ile gidince anında muadilini buldum. kaç bara kadar dayanıklı bu dedim. 2.8 dedi. ama benim pompam 3.5 bar basıyor. dolana kadar sıkıntı yaratmaz ama doldurmadan çok önce değiştirmelisin dedi. şimdilik tekeri döndürmek için aldım taktım,
Meğerse benim motor harbiden gitmiyormuş. Uzun zamandır 120nin üzerine titreşim yaratıyor diye lastikten şüphelenip çıkmıyordum ama meğerse motor kasılıyormuş. Şimdi 10bin km deneyip filtreyi değişime gidicem. ama 3,5bar kaldıran bir filtre bulmak şart...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 16, 2015 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Göksel, motoru baştan yaptın resmen. Motorundan memnunsun ama bu tip haberler yaşı olan motorlara karşı endişe uyandırıyor bende. gerçi yakıt filtresi sarf sayılır. ama düşünüyorum şimdi motoru değişip CRF250L mi alsam, 2-3 bin daha verip 2000 model F650dakar mı? biri daha garantide 3000km de olacak, diğer üstünden 5 kişi geçmiş 15 yaşında motor. senin kadar da anlamıyoruz işten bir de...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pzr Ağu 16, 2015 9:41 pm    Mesaj konusu: Biri pompa mı dedi? Alıntıyla Cevap Ver

Yaw Göksel nedir senin bu pompalardan çektiğin be kardeşim Mr. Green
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ağu 18, 2015 4:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aslında hiç farketmniyorsunuz ama ben yol yapan bir motor kullanıyorum...
Yağ
Yağ filtresi
Benzin filtresi
Buji
Rulmanlar
Benzin pompası
Akü gibi yıpranan malzemeleri 5 yılda 10bin kilometre yapan motorla benim motoru kıyaslamamnız lazım...
28aralık 17 ağustos arasında 45bin kilometre yol yapmışım.
Geçen yıl İ,zmirden Fransa Nice macerasında 14 günde 11bin kilometre yol yaptık...Bu 11bini koca bir yılda yapan sürücüler var...
Aman kilometre yapmasında satarken çok kilometrte yapmış bu etmez bu fiyata demesinler diye, niye motor aldığını anlamadığım insanlar var bu ülkede...
Gezmeyecekseniz, daha çok para kazandıran yatırımlar var bu ülkede...
Ve ben yurtdışında 145binlik kilometre ile yabancılarla tanıştığımda 400bin kilometyrelik mmotorlar yanında bebek sayılıyor...
Ölüp gideceğim, benle yaşamayacak ya?

Benzin pompası tamamıyla benim hatam yüzümden çok kısa sürede bozuldu. 30binde bir değişmesi gereken filtre 45bin de can çekişiyormuş. Yinede MAŞALLAH, BMW mal hakkını veriyor paranın...

Geçen yıl değiştirdiğim NEXT lastiklerimde bitti bu arada.... taş olsa dayanmaz zaten bunca kilometreye...
Allah motorumun üzerinde dünyayı gezerken ölmeyi nasip etsin...
Kapının önünde binilmeyi beklerken ölmekten daha iyidir...

Var mı KUzey Işıklarına Gelen?
yada İtalya Motosiklet Fuarı EICMA2015'e gelen?
Yada İzmirden Bükreş'e 2000km...
Bana ulaşsın Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 19, 2015 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yok yok biz farkındayız yol yaptığının Smile

Kuzey ışıklarına motorla gitmiyorsun herhalde değil mi?
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar