Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Maksat muhabbet olsun

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Maksat muhabbet olsun
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 19, 2015 3:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam Smile
Kuzey ışıklarına projem
1- motorla - Katılabilenlerle ve bir artçı ile
2- Arabayla - 4 arkadaş
3- Uçakla - tur programı üreterek

2016 için çok daha farklı projelerim var ve gerçekleştiğinde Kuzey Işıklarını izlemeye gitmek çok keyifli olacak...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cmt Ağu 22, 2015 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şu forumda motorun üzerinden inmeyen biri varsa o da sensin Göksel
Neredeyse gece yatakta koyun koyuna yatacaksınız... biliyorum imkanın olsa ona da tereddüt etmezsin Very Happy
Dostum bizim ülkemizde şöyle bir zihniyet var; motorunu sürekli sıfırlayan ve model yükselten bir düşünce
Onlara göre; bu gezip tozmaktan daha önemli sanki... Birde yenisini alıyorum diye bankadan kredi çekip borçlanmışsa vay haline...
Zaten 1-2 sene aralıksız soluksuz o borcu ödemeyle çırpınır yine parayı denkleştirip gezemez...
Hayallerinde hep yeni bir model almak vardır ama o aldığı yeni model ile bir türlü gezemez... gezemez... gezemez...
O zaman kapıda yatan eşekten farkı da kalmıyor. Yattığı yerden saman yemeğe devam eden arsız bir eşek Very Happy Very Happy Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 23, 2015 12:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu kadar mı güzel anlatılır...
Bak Köyceğiz motofeste gittik, Festival büyük duyarlılıkla sessiz sedasız iptal edildi ama hiç kimse sıkıntı yaratmadı. bir kaç kişi duyursaydınız bari bu kadar yol gelmezdik dediler. ama bu durumda kendilerininde derdinin sadece festivalde görünmek olduğunu anlamış olduk.
festival hazrılamak ciddi proje, birikim ve hiç alakası olmayana insanları "güzel bir sinerji ortamında olacaklarına inandırmak" gibi zor bir süreç ve hazırlık aşamasında avuç dolusu paralar harcanan bir olay...
Bu küçük kentte ülkemizde bu topraklar için verilen şehitler anısına müzik gösteri eğlence olmadan da bir araya gelineceği zılanmadan şikayet etmeden bağırıp çağırmadan bir arada durulabileceğini ghösterdiler...
bir kaç arkadaşla tanıştık muhabbet ettik filan. Heryerden bir hikayeyle dönüyorum ya bu sefer iki hikaye ile döndüm...
Bunlardan bir tanesi motorunun kilometresini geri alarak alıcıyı ENAYİ olarak adlandırarak nekadarrr matta hbir iş yaptığını karnını kaşıya kaşıya anlatan ve etrafındakilerinde cibilyetsizliğini ona deestek olarak tasdikleyici sözlerle alkış tutan çakal sürüsüydü...
Çakal sürüsüne tek bir soru sordum ""NEDEN?" , amac ne?, bunu siz geri alıyorsanız sizin ahlaksızlığınız bir gün dönecek size gelecek ozaman ne yapacaksınız? dedim.
asarım keserimler geldi...
İyide sen yaparken maharet, başkası yaparken kabahat mi oluyor?
Size tavsiyem iki tekerin üzerinde biraz daha KENDİNİZ için en azında dürüst olun. çoluğunuz çocuğunuz varsa onlara ne anlatacaksınız yarın öbürgün... diye girip itin götüne sokup çıkardım...sonra izin isteyip kalktım, hocam otursaydın dediler. Belki birgün, kendinize karşı dürüst olduğunuza inandığınız zaman beni bulursunuız ..dedyip müsaade isteyip uzaklaştım oradan...
İkinci olayda benle gelenlerden birinin motorunun kilometresini geri aldığını öğrendim. 129binden 60bine çekmişler kilometereyi.
arkadaş sipariş konumuz bumu dedim. anlamadılar. az önce aynı muhabbet oldu. Niye aldın geriye kilometreyi diye onada sordum, bilmem kim görse "çok kilometre, fazla kilometre" deyip duruyordu rahatsız oldum, satarken sıkıntı çıkartırlar dediler. bende aldırdım geriye...
Egzantrik Zincirini de değiştirdin dimi deyip, alnının ortasına yapıştırıverdim ayıbını...
Üstüne Ölürsün bak, 50 lira verip geri aldıuğın kilometre sana motor bloğu, yatak, kol, piston, sübap, yağ pompası , dişliler, şanzıman olarak geri döner haberin olsun dedim...
Eğer motora bindiğin kilometreden utanıyorsan, kompleks yapıyorsan kendine çok kilometre yapmayı ve övünemiyorsan kilometrelerinle git evde gazete oku, otobüsle git heryere ..demek zoruında kaldım...

Yurtdışında adamların övünç kaynağı motorlarının üzerinde ki kilometreleri.
Bizde ise UTANÇ...

kilometre yapmaktan utanıyorsanız , binmeyin arkadaşlar, biniyorsanızda kilometre ile oynamayın.
Dürüstlüğünüzden DEMvurduğunuz anlarda biliyormusunuz yalancı ve sahtekarsanız başınızı eğip gözlerinizi havaya yada başka yerlere bakarak, ellerinizi ovuşturrarak, ayaklarınızı huzursuzca sallayarak ve sözünüz kesilirse sinirlenerek cevap veriyorsunuz...
DEĞER Mİ?
Birde ben de ilginç bir yapı var öyle halen 50bin 60bin kilometre yol yapmış 5-7-10 yıllık sürücülerle konuşurken "abi aslında ben daha çok kilometre yaptımda geri aldırdık"" dediklerinde beynimde şimşekler çakıyor...
"Lan benim bir sahtekarla yalancıyla ne işim olur ki? , bunun şimdi hangi sözü doğru olabilir, yada anlattığı herşey yalan mı?"" diyede düşünmeye başlıyorum...10 dakika sonra bir bahane uydurup uzaklaşıveriyorum...
Öyle işte, kilometresinden tecrübesinden ustalığından utanan insanlarla aynı yollarda olmakta zor...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 24, 2015 10:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

üstat haklısın. bir de bu iş keyif için. yani bu yalanı söyleyip, sahtekarlığı yapan kişinin gerçekten önemli bir durumu yok. 1-2 bin lira için. ya gerçekten önemli bir çıkarı olsa ne olacak?

insanlar da etkileniyor. satışta hiç yüksek km motor olmayınca, düzgün insanlar bile km meselesine takılıyor.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Special
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 26, 2015 11:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar yazılanları okudum ve sonuna kadar katılıyorum Allah bizleri kötü insanlarla ve sahtekarlarla karşılaştırmasın. Ancak şunu da unutmamalıyız : "Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz" Ucuz ve yalancı insanlardan daima uzaklaşmalıyız.
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar