Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Dijital kilometre saati kendiliğinden km sildi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Dijital kilometre saati kendiliğinden km sildi

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 13, 2015 10:34 pm    Mesaj konusu: Dijital kilometre saati kendiliğinden km sildi Alıntıyla Cevap Ver

Göksel hocam, önerin üzerine buraya alıyorum,

Enteresan bir durum oldu. Tüketimimi hesapladığım için her benzin aldığımda KM ve LT değerlerini kaydediyorum. cumartesi günü depoyu doldurayım dedim. 9082 km de 6lt benzin aldım. eve gelip bunu kaydetmeye kalktığımda fark ettim ki zaten önceki yakıt alımım 9461km. eee, 379km geri geri mi gitmişim? cumartesi günü bujiydi, filtreydi derken aküyü de sökmüştüm. tek açıklama, akü söküldüğünde bir şekilde sistem kaydettiği KM leri kaybetti. ama nasıl olabilir böyle birşey? yanlışlık olmasın, trip ten bahsetmiyorum, bildiğiniz ana kilometre sayacından bahsediyorum.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 14, 2015 10:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam Serdar,
Akü sökülsede km hafıozasının silinmesi çok istisnai bir durum. Km sayacı son bilgiyi kırkayak denilen çiplere kaydeder. elektrik olmasada fiziksel kazınmış bilgi olduğundan silinmesi bir takım yazılım müdaheleleri ile yada aşırı voltajla gerçekleşir...Aküyü sökerken kutupları sökme ve takma sırasına uymadıysan ve takarken arkladıysan şaseye herhangi bir yere ani akımdan çipin içindeki fiziksel bilgi resetlenmiş olabilir...Diye düşünüyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 15, 2015 4:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kutup sökme takma sırasına uydum. Ama ark olabilir. Enteresan bir durum da, son 300km dır trip metreyi sifirlayamiyordum. Yanı odometre ile tripmetre arası geçişi yapıyordu ama sifirlamiyordu. Aku soktukten sonra bu sorun oldu ama sıfırlama sorununda düzeldi.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt May 16, 2015 8:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

humm, elektronik aletlerde karşılaşılabilir durum. Kardeşim buna toprak yüklenmesi diyordu. bazen bilgisayar kabloları ile bilgi yollamaya çalıştığımızda bilgi bir türlü gitmez sanki kablo kopukmuş gibi davranır. iki ucu söküp metal bir cisimle bütün uçları birbirne temas ettirip birikmiş yükü boşaltırdık. kabloları yeniden takıp bilgisayarı çalıştırdığımızda herşey eskisi gibi olurdu. Senin de başına gelen sanırım böyle bir durum. elektronik switch üzeründe yük vardı ve sistem arklanınca yükü gitti ve çalışmaya başladı. ama km silinmesi dediğim gibi aküyü söksende silinmesi zor bir bilgi, demekki ani voltaj devre üzerinde bir gerilim yarattı ve sildi bilgileri..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar