Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 2015 Yılı Tenere Buluşmasında 2 CRF ve 1 Kadırga

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

2015 Yılı Tenere Buluşmasında 2 CRF ve 1 Kadırga
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal May 05, 2015 8:24 pm    Mesaj konusu: 2015 Yılı Tenere Buluşmasında 2 CRF ve 1 Kadırga Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba. Bu sene Tenere buluşması için Kaz dağlarında Evciler köyü yakınlarında bir yer belirlenmiş. Her ne kadar ben baştan gitmeyecek te olsam, Serkan'ın israrlarıyla 3 gün kala karar verdim. Yola çıkmadan 1 gün önce de Mehmet gelme kararı aldı. Hazırlık için hemen şişme mat, uyku tulumu ve sandalye aldım. motor yağını değiştim, ön ve arka teker rulmanları alınmış bekliyordu, onlar değişti ve debriyaj teli yağlandı.

Cuma sabah 7 de Mehmet benim eve gelerek motoru yüklememe yardım etti. sonra Pendik köprüsü altında Serkan ile buluştuk. Eskihisar iskelesine gittik ve ilk motorcularla karşılaştık.

Yükleri bağladığım ip eksoz tarafından eritilince kaymıştı. sağolsunlar, o an tanıştığımız iki tenere li hemen kendi lastik ve gergilerini kullanarak benim yükleri bağladılar, taş gibi oldu. o sırada feribot geldi. Feribotta Serkan'ın gaz elciğini sıkıştıran elcik korumayı da söküp tamir ettiler.

Feribottan sonra dağıldık ve benzin alıp 3 motor yola çıktık. Yalova'ya kadar bildik trafikte aralardan filan geçtik gittik. Yalova'dan sonra Bursa'ya yaklaşana kadar gazladık. Serkan ve benim ilk uzun yolculuğumuz. Birlikte ise hepimizin ilk. Sürüşlerimize alışmaya ve birbirimizi kollamaya çalışıyoruz. bu arada en fazla 50-60 km gidip mola veriyoruz. ya benzin alıyoruz, ya çay içiyoruz, ya lastik kontrolü, ya başka bişey. bir türlü gidemiyoruz.

Bursa'dan sonra Karacabey yolunda yine mola verdiğimizde Serkan'ın ön amörtisör keçelerinin ikisinin birden akıtmaya başladığını gördük. Karacabey'e girip servis arıyoruz ama 1 mayıs ve her yer kapalı. Biz de yemek yedik. Serkan, ince bir film ile keçeleri temizledi ama çözümsüz. çıkıyoruz yola. ama gitmek ne mümkün, 30-40km sonra Mehmet yol kenarında bir kamyon görüyor ve duruyor. derdi çay içmek. kamyoncunun çayına çöken mehmet

tam yola çıkmaya hazırlanırken, tabiki Mehmet yine rahat duramayıp birinin tarlasına daldı eğlenmek için. tam o sırada oradan geçmekte olan jandarma devriyesi de herhalde kendilerinden kaçtığını düşünerek durdu ve indiler arabadan. neyse ki Mehmet fazla uzatmadı da sorun çıkmadı.

yol Biga'ya kadar düz, düzgün, boş, rüzgarlı ve keyifsizdi. biga'dan Çan'a doğru dönünce yol çok güzelleşti ve sabahtan beri sis etkisiyle bizi titreten hava da ideal sıcaklığa geldi. Buradan sonra yollar çok güzel

benzinlikte yol soruyoruz. Evciler köyüüne iki yol var. biri düz gidiyor ve asfalttan Bayramiç'e varıp oradan dönüyor. İkincisi sola ve dağlara çıkıyor, köylerden gidiyor. zaten asfalttan sıkılmış olan biz, düşünmeden dağları seçiyoruz ve kaz dağları macerası başlıyor.

Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal May 05, 2015 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu noktada saat kaç hatırlamıyorum ama, yola çıkarken hedefimiz erkenden kamp alanında olup düzgün yer bulmak ve takılmaktı. ancak artık saat ilerledi ve biz yeni fark ediyoruz ki, karar verdiğimiz gibi Çan'da durup yemek için sucuk, ekmek, kahvaltılık ve balık konservelerini almadık. köyün birinde benzin alırken sucuk alıyoruz ve benim motora bağlıyoruz. Evciler köyüne, çok güzel yollarda, çok güzel bir sürüşten sonra varıyoruz. Ertesi gün için hazırlık olsun diye benzin alıp, domates, biber ve bisküvü alıp Serkan'ın motora bağladık. yolun sonraki kısmı köyden 9km dağa tırmanış. şimdi bu yolu biraz açalım. dağa tırmanan patikadan hallice ve belli ki traktörler için açılmış bir yol. yani çok zorlayıcı değildi ama kolay da değildi. sohbet sırasında tırmanışta çok fazla motorun devrildiğini öğreniyoruz.
Serkan önde biz tırmanırken bir ara Mehmet arkamdan yok oldu. dönüp baktım ki bizimki yerden sucuk topluyor. benim sucukların torbası eksozdan erimiş. sapı bende, sucuk yerde. devam edip serkan'ı buluyoruz ve kamp alanına geliyoruz. bu tırmanıştan tek resim bir elma bahçesi

ve işte kamp alanı

Hava kararmak üzere. alana girdiğimizde bize ilerde bir ağaç altı gösteriyorlar. oraya gazlayınca önde giden ben ortadaki bataklığa girdim. devam edip çıktım ama zincirim tamamen çamur oldu. yağlayacaktım halbuki. hava kararırken çadırı kurduk ancak fark ediyoruz ki Serkan'ın arkasında olması gereken domatesler filan da yok. o da düşmüş. bu akşam sucuk yapacaktık ama ateş sadece ortada yakılıyor ve ayrı yakmaya izin verilmiyor. tam aç kalacaz derken, yakın bir yerdeki balık çiftliği sahibi bir motorcunun herkese balık ikram edeceğini öğreniyoruz. uzun bir sıradan sonra balıklarımızı yiyip rahatlıyoruz. Gece saat iki ye kadar oturup sonra yatıyoruz. yattığımızda Serkan ve Mehmet hemen uyudular. ancak benim için gece yeni başladı. sırtım ve belimden rahatsız olduğumdan, rahat edebilmek için aldığım şişme mat indi, tekrar şişirdim, tekrar indi. bütün gece toprakta yatmış gibi oldum. hem rahat edemediğimden, hem de belim tutulacak diye geilmekten uyuyamadım. sabah ise saat 6 da serkan uyanınca, birlikte kalkıyoruz. saat 8 de artık Mehmet'i de uyandırıp kahvaltı için köye iniyoruz. köy kahvesinde çay, peynir, zeytin, helva iile kahvatı yaptık ve yola çıktık.
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal May 05, 2015 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mesleki sebeplerden doğal yol bulucumuz Serkan'ın peşinden dağlara sarıyoruz. hedef zeus altarı. yolun hepsini kaydetmemiş serkan ama kabaca şöyle

evciler den çıkıp aşağıdaki küçükkuyu yakınlarına gideceğiz ve sahile ineceğiz. yani kaz dağlarını kuzeyden güneye dağ yollarından geçtik. yol sanırım 50km civarıydı. kısa olsa çok zor değil ama 50km olunca baya yordu.

manzara müthiş. çok güzel yerler. iyi ki bu yoldan gelmişiz.

yolda dinlenecek çok güzel yerler var

artık karnımız acıkmıştı. yolda bir köye denk geldik. cenazelerinin hayrına yemek veren amca, sağolsun karnımızı doyurdu.

Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal May 05, 2015 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yemekten sonra devam edip, köyde tarif ettikleri şelale ile zeus altarı arasında seçim yapıyoruz ve zeus altarına gidiyoruz. yaklaştığımızda eski bir rum köyü buluyoruz. çok kalabalık ve her taraf turist.

buradan ayrılıp altar'a gidiyoruz. zeus ege üzerindeki tüm savaşları buradan izlermiş. çok hakim bir nokta. artık ege yi görüyoruz. Altar bu:

Altar'dan sonra sahilden devam edip Bayramiç üzerinden Evciler'e geri dönüyoruz. Evciler'i geçince Ayazma diye bir yer var. çok güzel ve bizim balık ikram eden motorcunun yeri de burada. oturup akşam yemeği yiyoruz.

hava karardı. ve yağmur çiseliyordu. endişelenmeye başladık ve hemen kamp alanına dönelim dedik. kampa çıkış çok eğlenceliydi. iyi asıldık gaza.

ertesi sabah yola çıkmaya hazırlanıyoruz. önce kahvaltı

ve hazırız

dönüş yolunda artık durmak yok. son fotolar

ve aynı göl

bundan sonra durmadan dönüyoruz. gidişimiz 11 saat sürdü, dönüşümüz ise 6 saat.
çok şükür kazasız belasız döndük.
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cum May 08, 2015 9:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Serdar kampa gelememenin üzüntüsü senin fotoğrafları görünce sevince dönüştü.
Eline sağlık benim gibi gidemeyenler için güzel paylaşım olmuş.
Bu sene düzenlenen Kazdağları kampına gelmeyi çok istiyordum ama olmadı. Seneye inşallah...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar