Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kulaklık - Kulak Tıkacı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kulaklık - Kulak Tıkacı

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 04, 2015 3:19 pm    Mesaj konusu: Kulaklık - Kulak Tıkacı Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba. önemli olduğunu düşündüğüm bir konuyu paylaşmak istiyorum. benim kulaklarım hasastır. duyma anlamında değil de, rahatsız olma anlamında. Crossover kask kullandığım için de zaten çok fazla rüzgar sesi geliyor. özellikle çok sessiz kasklar haricinde ise her zaman için duyma hasarı olabileceği biliniyor zaten. geçen ay 3 ayrı tıkaç aldım. aşağıda yorumlarımı bulabilirsiniz. kulaklarımdan özellikle sağda sorun olduğunu belirteyim. sanırım kulak kanalımın şekli bozuk.

1)
http://www.hepsiburada.com/liste/sperian-smartfit-ipli-kulak-tikaci-30-db-1-cift/productDetails.aspx?productId=hrensarsmartfit&categoryId=60002017#engine=prudsys

bunu çok az kullandım. sadece 20km kadar. ama tekrar kullanılabilir ve kullanımı kolay. basitce takabiliyorsunuz. kask içerisinde de rahatsızlık vermiyor. tek sorun çıkartırken kulak içinde vakum etkisi oluşturması.

2)
http://www.hepsiburada.com/liste/3m-1100-kullan-at-kulak-tikaci-5-cift/productDetails.aspx?productId=hrens3m1100&categoryId=60002017#engine=prudsys

profesyonel ürün. fabrikalarda filan üretim alanında kullanılır zaten. 37Db ile çok yüksek koruma seviyesi var. linkteki fiyat 5 çift için. yani bedava. kullan at özelliğiyle tertemiz kullanılabilir. takmayı öğrenmek gerekiyor. eliniz alışana kadar uğraştırıyor. aslında teorik olarak çok basit. parmakalrının arasında yuvarla incelt, kulağına sok. ama işte olmadı, dediğim gibi bende sorun var. öğrenip alışınca çok kullanışlı ve rahat. bence her kes denesin bunu.

3)
http://www.hepsiburada.com/liste/tex-2090-kulak-tikaci-/productDetails.aspx?productId=ottex2090&categoryId=20029256#engine=prudsys

bundan pek bişey anlamadım. SNR değeri belli değil. yazdım, cevap da gelmedi. kulağıma oturtamadım. dolayısıyla motorda hiç denemedim. bence önce diğerlerini deneyin
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Oca 05, 2015 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başarılı bir çalışma olmuş, ancak çoğu kişinin bu konuya asla dikkat etmediğini, oturduğu yerden yangın alayı gibi kalkıp, haldır huldur motora atlayıp, yola koyulduğunu hepimiz biliyoruz.
KORUMAZ isek Kulaklarımızın HASAR GÖRECEĞİ konusu ise kocaman bir gerçek.
Basit bir kaç önlemle uzun yıllar sağlıklı bir şekilde motosiklete binmek varken, insanların neden bir kaç önemli noktanın kendilerinin sağlığı ve güvenliği için önemli olduğunu kabul etmemelerini anlamakta zorlanıyorum.
Serdar'cım, biz yıllardır kafa patlatıyoruız, dil eskitiyoruz vakit ayırıyoruz bu konuya, ama inan kulaklık kullanma alışkanlığı kazanan parmakla sayılacak kadar az. Herkes ""bana bir şey olmaz" modunda takılı kalmış...
Ama senide takdir ediyorum, sende benim gibi halen buraların birgün canlanacağı inancına sahip bir şekilde heyecanla yazıyorsun çiziyorsun...
Önce facebook'u kapatmak lazım.
Sonra facebook varken buraya selam vermeyenleri ayıklamak Very Happy lazım. hehehehehehe
çok gaddarca oldu dimi Very Happy
Hey gidi günler heyyyy...
bu sitelerde kelimeler yarışırdı.
Millet sayaçta üstlere tırmanmak için abuk subuk sırf laf olsun sayacı çalışsın diye "." bile koyardı yazıların içine.
Gel gör halini şimdi bu forumların...
Ama bu dünyada böyle sanma.
Advrider diye bir forum var, milyon adet konuşma taşıyan yazılar var ve konu halen güncel.
çünkü insanlarda ilginç bir şekilde paylaşım yarışı var.
"ben bunu buldum" "ben bunu yaptım" " bunu bilen varmı" "buraya giden varmı" bla bla bla.....
Neyse,
Kulaklık kullanın arkadaşlar, 12 saniye her kulağa zaman gider, 12*24 saniye ile yaşlandığınızda halen duyan işiten bir çift kulağınız olur...
Saygılar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 05, 2015 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim üstadım. ben bile güzel zamanlarına yetiştim buranın evet. Bu yaz samsun'a gittiğimde Gökşin abiyle konuşmuştuk. Facebook'ta arşiv yok demişti. doğru, ben teknik olarak ne öğrendiysem buralardan öğrendim okuyarak. sürmeyi de okuyarak öğrenecek değildik. mümkün olsa onu da yapardım. ama güvenli sürüş adına temelleri de forumlardan öğrendim. Facebook'ta herkes kendi grubunda falan.

advrider derya zaten.

hayırlısı bakalım...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar