Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Şeytanın İşi Yok

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Şeytanın İşi Yok
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 10, 2014 9:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Günaydın Beyler Wink
Gökşin hocam arızadan korkmamak lazım, korkulacak şey arızayla başedecek bilgi sahibimiyiz değilmiyiz, böyle bir durumda kalırsak neler yapabileceğimiz hakkında bilgi ve beceriye sahipmiyiz, aracımızın markasına uygun servis noktraları hakkında bilgimiz varmı?
Ben uzun yolda arac teknik problemlerinden pek sıkıntı duymuyorum, sıfırda olsa ,kinci elde olsa kul yapısı heran herşey olabilir diye düşünüyorum ve sürerken de içimden ""acaba bir şey olurmu " diye düşünmüyorum bile. Ama o gün artçımın evrene sürekli "ya motor sorun çıkarırsa, ya bozulursa, ya arıza yaparsa" diye enerji yaymasından bende yoruldum ve sürekli niye bunu düşünüyorsun demekten dilimde tüy bitti ,sinir sistemim de sonunda iflas etti. Hayatımda bu kadar negatif düşüne nbaşka bir insan görmedim.
Bu durum en güzel yolculuk SOLO yolculuğun olduğunu ayen beyan gösterdi. Neyse ki Allaha şükür kaza yapmadan geldik bitti gitti.
Aldebaran, teşekkrüler dostum, valla motorun eski plastik aksamları bayaa bir sıfırlandı maşallah.
kablolara sinir oluyordum boruların etrafına dolamış kılçıkla bağlamış hepsi şimdi şase içinde kendi tünellerinden gidiyorlar ve kopuk yırtık estellasyon kabuklarını söktüm yeniledim, mis gibi oldu.
Wd40 la soketleri fişleri temizledim göstergedeki ışıklar baygın baygın yanıyordu ışıl ışıl oldular.
Bütün vida somun ne varsa üşenmedim tek tek hepsini elden geçirdim, gevşek olmadığına artık eminim.
Depomuzda geldimi, doğruuuuuuu Jant tellerini değiştirmeye gidiyoruz ve yeniden yepyeni olarak sıfır lastiklerle yollardayız...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Eyl 11, 2014 12:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ve değerli Hocamız, yol arkadaşım, dostum Suzeko'nun emeğiyle...

TEŞEKKÜRLER HOCAM...
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Eyl 12, 2014 10:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DÜN MOTOR TOPLANDI, ÇALIŞTIRDIM ammaaa telefonun pili bittiğinden foto çekemedim.
Bugün bir kaç makyajlama işim var, o esnada fotolar gelir. Ancak siteye atması Pazartesiyi bulur...
Erkan Hocam, çok müthiş bir iş çıkarmış, motor acayip oldu. En çokta ortalıkta ordan burdan geçen kablo fiş soket kalmadı ya , bayıldım yeni görüntüsüne...
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 8:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

A motorun son halleri fotosu yok...Geliyor Smile
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 9:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kendi imkanlarıyla boyayıp bir şeye benzemeyen kuyruk tablası 200derece fırında statik toz boya ile kaplanır...Case tablası konmadığı için bağlantı aparatlarına takılmayın...

şasenin içine gizlenmesi gereken bütün estallasyon özenle yerlerinden geçirildi. bakımları yapıldı, kılıfları yenilendi, soketleri çamurdan kirden arındıldı. Siyah Benzin taşırma hortumları şase renginde gizlendi. Arka tekerdeki pals okuyucu kablosu abuk bir şekilde ve gergin duruyordu. düzenlendi boşluğu verildi ve fren hortumuna bağlandı.

Bu şase tarafındada kabuğu soyulan eskiyen kablolar yeniden koruma altına alındı, derli toplu bir hale getirildi ve fazlalıkları şase içine gizlendi.

daha önce soluk yanan verimli çalışmayan sinyal ve flaşör sistemi kablolardaki kopukluklar tespit edilip hat yenilenince ışıklar kendine geldi, flaşörler sorunsuz çalışıyor.

Feyz ısı tutan kaplamanın sorun olacağını söyledi, ama ben bir kaç km kullanıp hevesimi alıp sökeceğim...hep içimdeydi bu kaplama, hevesimiz kursağımızda kaldı Very Happy
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar