Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Mersin'den Artvin ve Rize Yaylaları Gezimiz

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Mersin'den Artvin ve Rize Yaylaları Gezimiz
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
bora33
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 05, 2014 12:19 pm    Mesaj konusu: Mersin'den Artvin ve Rize Yaylaları Gezimiz Alıntıyla Cevap Ver

2011 yılında tanıştığım ve o yıl 5 günlük Bolkar dağları gezisi yaptığımız ekipte bulunan, Ankara'da ikamet eden arkadaşım Erman ile planladığımız 10 günlük Artvin ve Rize yayları gezimizi 02-12 ağustos 2014 tarihleri arasında kazasız belasız tamamladık.

02.06.2014 Cumartesi günü sabah 05:45 gibi motorumu yüklemeye başladım. yakıt almam ve otoyola çıkış saatim 07:00'yi buldu.

planım, Kayseri üstünden Sivas'a ulaşmak ve Sivas'ta yapılacak olan Offroad şenliğinde arkadaşlar ile buluşup görüşmek ve akşamda kamp yapmaktı. Mersin Kayseri arası yollar güzel.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde yemek molası verdim. etli pidesi Develi kadar meşhur olmasada güzeldi. Smile

Tomarza'dan hareket edip Sarkışla'ya ulaştım. burada yakıt molası, tatlı molası verdim Smile

Sivas'a ulaştım. birkaç telefon görüşmesi ile kamp alanını buldum. çadırımı kurdum, offroadçu arkadaşlar ile sohbet ederken ,facebookta crf 250 l grubunda anlık fotoğraf paylaşımı yaptığım için, Sivas'ta bulunduğumu gören crf 250 l üyesi Hakan abiyle tanışma fırsatı buldum.

seneye kısmetse aracıma uygulayacağım araç üstü çadır sistemi

Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
bora33
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 05, 2014 12:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

03.08.2014 günü sabahı Sivas'tan ayrılarak Tokat-Niksar-Akkuş rotasını izleyerek yaklaşık 350 km yol yaparak öğleden sonra Ordu'ya ulaştım. Ordu, Erman'ın memleketi, bayram tatili dolayısıyla haftaiçinde Anneannesinin yanına ziyarete gitmişti.

bahsettiğim bu rotada Niksar'dan sonra bayağı bir tırmanma şeklinde geçiyor önce, daha sonrasında ise Karadeniz'in yeşil doğasının tam içine doğru ilerlediğinizi fark ettiren manzaralar ile buluşuyorsunuz. Akkuş'tan sonra Tekkiraz mevkiinde yemek molası verdim. Pirzola veya köftesi kesinlikle tavsiye edilir.

Erman ile Ordu'da buluştuktan sonra akşam gezi planını olabildiğince netleştirdik. sabah erkenden yola çıkarak ilk gün Karadeniz sahil yolundan Trabzon'a vardık.

yolda kısa Giresun/Bulancak tarafında şansımıza kısa sürecek. bir yağmura yakalandık.

Trabzon'a ulaştığımızda Land Rover Defender facebook grubundan arkadaşım Taha ile buluştuk, bolca offroad sohbeti sonrasında yemek yeyip Hopa'ya doğru yola devam ettik.

bora33
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 05, 2014 12:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

planımız aslında Borçka Karagöl'de kamp kurmaktı fakat Hopa'ya akşam üstü varıp, market alışverimizi yaptıktan sonra başlayan şiddetli yağmurun ve yorgunluğunda etkisiyle Yağmur Otel'de kaldık. sahibininde motorsiklet kullanıcısı olması ve bize yan taraftaki garajı tahsis etmesi güzel oldu.

sabah kahvaltımız otelde yaptıktan sonra önce Borçka'ya daha sonra Karagöl'e ulaştık.

Karagöl'de biraz zaman geçirip, fotoğraf çektikten sonra Karagöl'ün üst tarafında olan yaklaşık 10 km yukardaki Klaskor Yaylası'nı görmek için yola çıktık.

bu iki meraklı arkadaş ile yaylada tanıştık. Smile meraklı şekilde sordukları soruları cevapladık.

bora33
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 05, 2014 1:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Klaskor Yaylası yolu gezimizde ilk kez arazi yoluna girdiğimiz yol oldu, yaylayı gezdikten sonra geri Karagöl'e indik. Asfalt yoldan Macahel (Camili) 'e geldik.

Macahel'e yakın olan Maral Şelalesini gezmek istiyorduk. yola çıktık, şelale yoluda ağır stabilize şeklindeydi, şelale yolunun girişine geldiğimizde bir yanlışlık ve o anın heyecanı ve kaptırıp devam etmemiz sonucu bildiğimiz 1-1,5 mt genişliğindeki dik bir inişi olan keçi yoluna girmiş bulunduk. ilk etapta yol güzeldi ancak yol bir noktadan sonra uçurum kenarına yanaşması ve yolun genişliğiniz iyice incelmesi sonucu, motorları geri çevirmek ve geri dönmek fikri oluştu kafamızda Smile 1 saatten fazla motorları ve kendimize uçuruma yuvarlamadan, geri çevirme işlemini gerçekleştirdik.

Macahel merkeze indikten sonra daha önceki yıllarda Erman'ın kalmış olduğu, yer ayırttığımız Efeler Yaylası'ndaki Bumbulay Pansiyon'a ulaştık.

bora33
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 05, 2014 1:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bugün oldukça yorulduk. yorgunluğun etkisiyle sağlam bir uyku çektikten sonra sabah Efeler bölgesinden arazi yollarından Şavşat'a ulaşmayı planladık. Bumbulay'da kahvaltımızı yaptıktan sonra yaklaşık 80-90 km bazen yağmurlu bazen sadece kapalı serin bir havada sırasıyla Lekoban Yaylası, Canciri Yaylası ve Meydanköy Yaylası'ndan geçtik. bu bölgeyi oldukça güzel manzaralar eşliğinde ve sıkı offroad yollardan geçtik.

Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar