Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Herkese merhaba ben Tolga:)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Herkese merhaba ben Tolga:)
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SULH
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 23, 2014 10:06 pm    Mesaj konusu: Herkese merhaba ben Tolga:) Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar, abilerim, ablalarım merhaba:)

Ben Tolga, 24 yaşındayım. 1 yıldır motosiklet kullanıyorum.
Honda CBF 150 şuan ki ve ilk motosikletim:)
Motor kullanmayı bu motorla öğrendim.
12bin küsür km oldu.

Bi sonra ki sezona mt07 düşünüyodum fakat sonradan gerçektende istemediğimi farkettim. Ben hızı değil gezmeyi seviyorum.
Enduro almaya karar verdim.
NC750x veya xt660x tenere düşünüyorum.
İşe gidip gelicem ve haftalık iznimde yakın iller, yıllık iznimde de bi kaç kaçamak.
Arkadaşlarım yıllık izninde uçakla antalyaya gidip 10 gün eğleniyor, ben de mesela antalya ya motorla gidip orada gezip tekrar motorla geze geze dönmek istiyorum. Hal böyleyken mt07 elendi Smile

Şunuda söyliyeyim her ne kadar cbf150 kullanıyo olsamda, gördüğüm kadarıyla benim cüssemde olanlar pekte küçük motorla başlama taraftarı değil Smile
Fakat benim hatalarımı telafi ettiğini veya bi aceminin hataları kurtarabileceği seviyeye indirdiğini hissettim ilk başlarda.

Boyum 193 kilom 123

Motorumu satıp geri kalan kısmını kredi ile tamamlamayı düşünüyorum.
Cbfden sonra nc750x için veya 660x tenere için araya 250lik bi motor tecrübesi koymalı mıyım? Yoksa tepkileri ss kadar olmadığı için cbf tecrübem yeterli olur mu?

Baya uzatmışım kusura bakmayınSmile

Altta benim ve motorumun bi kaç fotoğrafı var.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sero35
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 24, 2014 9:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoşgeldin,keyifli şürüşler
Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Hzr 25, 2014 10:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tolga aramıza hoşgeldin.. öncelikle iyi forumlar dilerim
Motosiklete başlangıç olarak çok iyi bir seçim yaparak 150 cc tercih etmen harika olmuş.
Sonrasında, zaman içerisinde etki-tepki ve seninde km tecrübelerini de yoğurarak daha iyi bir sınıfa atlaman kaçınılmaz
Ténéré'ye gelince Yamaha'nın Türkiye şartlarında binilecek orta sınıftaki en güzel makinesi diyebilirim.
Ne dağda bayırda üzer, ne de yolda bırakır! Sen maceraya hazırsan o zaten doğuştan maceracı.
Ki sende boy maşallah 1.93 bu motosiklete oturduğunda ayakların yere tam basacaktır.
Bence fazla düşünme - kafanı karıştırma git al bu motosikleti ve gez...
Yakıt tasarrufu inanılmaz; Neredeyse YBR 125 gibi sarfiyatı var dediğimde herkes salladığımı zannediyor ama bu böyle.
İster inanın ister inanmayın ama uzun yolda yaptığım testlere göre 100 Km yakıt tüketimi 3,75 Lt (90-120km/sa. hız limitlerinde)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
ozcane
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 25, 2014 1:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgeldiniz
Başa dön
SULH
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 25, 2014 11:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TA6B demiş ki:
Tolga aramıza hoşgeldin.. öncelikle iyi forumlar dilerim
Motosiklete başlangıç olarak çok iyi bir seçim yaparak 150 cc tercih etmen harika olmuş.
Sonrasında, zaman içerisinde etki-tepki ve seninde km tecrübelerini de yoğurarak daha iyi bir sınıfa atlaman kaçınılmaz
Ténéré'ye gelince Yamaha'nın Türkiye şartlarında binilecek orta sınıftaki en güzel makinesi diyebilirim.
Ne dağda bayırda üzer, ne de yolda bırakır! Sen maceraya hazırsan o zaten doğuştan maceracı.
Ki sende boy maşallah 1.93 bu motosiklete oturduğunda ayakların yere tam basacaktır.
Bence fazla düşünme - kafanı karıştırma git al bu motosikleti ve gez...
Yakıt tasarrufu inanılmaz; Neredeyse YBR 125 gibi sarfiyatı var dediğimde herkes salladığımı zannediyor ama bu böyle.
İster inanın ister inanmayın ama uzun yolda yaptığım testlere göre 100 Km yakıt tüketimi 3,75 Lt (90-120km/sa. hız limitlerinde)

Diğer arkadaşlara da sizede teşekkürler, hoşbulduk.
Tenere'de yakıtı üzmeyen bi makina olduğunu görüyorum. Benim kullanımımda da inşallah sizin ki gibi istatistiklere ulaşırım.

Super tenere ile şöyle bi fotoğrafım var. Boy aynı Smile fakat kiloda azalma var...
Cbf 150nin ebatından dolayı aynalara bakamaz oldum, fotoğrafım yok denicek kadar az motorun üstündeyken:) şaka bi yana artık küçük ebatta motor istemiyorum.

Super tenere ile tenere arasında ebat olarak çok büyük fark var mı?

Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar