Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Selamlar

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Selamlar

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Altuu1925
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 04, 2014 11:30 pm    Mesaj konusu: Selamlar Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar İzmir den Altuğ ben aranıza yeni katıldım 24 yaşındayım 13 yaşından beri motorun tepesindeyim ufak tefekleri saymazsak 600 f 1000rr R1 gibi geçmişim var en son R1 ile güzel bi kaza atlattım. Hem ailemi fazla sinirlendirmeyecek hemde motor tutkumu dizginleyebilecek enduro ya yönelmeye karar verdim fazla bütçem yok tabiki 12 13 şuan için ayırabildiğim miktar önerilerinizi bekliyorum. Yamaha XT 660R nasıl bir model onu anlatmakla başlarsanız sevinirim iyi geceler herkese
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 3:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Altuğ öncelikle aramıza hoşgeldin
Soruna gelince; forum kullanıcıları XT660R ile ilgili mutlaka düşüncelerini yazacaklardır. Uzun yıllar XT600E kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki 600F, 1000RR ve R1 gibi 4 silindirli çılgın makinelere binmiş biri olarak tek silindirli makine sana nasıl cevap verecek? Tatmin etmeyeceği kesin olmakla birlikte daha mütevazi bir sürüş ve tabii arazi ağırlıklı kullanım bekliyor seni. Asfaltda yaşadığın adrenalini bundan böyle arazi de yaşayacaksın/yaşamaya çalışacaksın. Önceki yarış atıydı şimdi katıra düştün.. ama inatçı katır Twisted Evil

Makine (Full benzin ve yağ deposu dolu olarak) 181 kg ağırlığa sahip. Boyunuz kaç bilmiyorum ama sele yüksekliği 865 mm ayarlanabilir ancak en düşük ayarı budur. Ciğeri tek silindirli, 4 zamanlı, 4 sübap, SOHC, sıvı soğutmalı motoru (35.3 kW @ 6000 rpm) 48 beygir güç üretiyor. XT660R, Mikuni karbüratör kullanan XT600E kardeşinin tersine elektronik enjeksiyon kullanarak yakıttan tasarruf etmesi ve daha verimli kullanmasını sağlıyor. Torku ise 60.0 Nm (6.4 Kg-m) @ 5,250 rpm motordan arka tekere iletilen bu güç oranı sizi arazide zor durumlardan kurtarmaya fazlasıyla yetecektir.

Elektrik marşlı, zincir aktarmalı, ön 298 mm tek disk/arka 245 mm çaplı disk frenler, önlerde teleskopik çatal, arkalarda salıncak tipi monokros amörtisörlere sahip süspansiyon sistemi, ön lastik ölçüleri 90/90-M21 arka lastik ise 130/80-M17 ebatlarında olup kardeşi XT600E gibi toplam 15 Lt kapasiteli benzin deposu vardır.

Benim yazacaklarım teknik anlamda bunlar. Sürüş ve diğer detaylarla ilgili kısaca şunu söyleyeyim; çok sert arazide kullanmayacaksanız ve hedefleriniz çok yüksek değilse bu makine hem yolda hem de arazide performansıyla sizi fazlasıyla memnun edecektir. Her koşulda sağlamdır, dayanıklıdır ve en önemlisi de yol dostudur sizi kesinlikle yarı yolda bırakmaz. Ağırlık merkezi aşağıda olduğundan yol tutuşu ve virajları harikadır. Yumuşak bir süspansiyona sahiptir ve şehir içi kullanımlarında kaslı ve kilolu ağabeylerine inat; hiç zorlanmazsınız, bisiklet gibi kullanır hemen her yere girip çıkarsınız, park edersiniz. Arazide soft geziler için ideal bir motosiklettir. Yoğun çamura balçığa girmediğiniz sürece sorun yaşamazsınız.

Ne kadar yakar? sorusunu duyar gibiyim. Ortalama şehiriçi/şehir dışı 100 km'de 5 ila 5,5 Lt arasında benzin sarfiyatı vardır. Son hızı 178 Km olmakla birlikte aerodinamik yapısı ve yetersiz rüzgar koruması sayesinde en keyifli ve en güvenli sürati 120 Km/s 'dir. Bu hız ayrıca yakıtınıza + olarak size geri dönecektir...

Son olarak bir de yakışıklı fotosunu koyalım yazımızı tamamlayalım Smile

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Special
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 3:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel bir enduro xt660r fakat ikinci el temiz bir klr 650 düşürürseniz kaçırmayın derim. Alternatif olabilir acısından yazdım.
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 06, 2014 8:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim yardımlarınız için TA6B hoşbulduk yani şöyle diyim boy 1.82 kilo 80 daha hiç sıkıntı yaşamadım Smile şehir içi neden dedim scooter falan öneriyolar ben İzmir den çeşme ye giderken yol bitsin diye dua etmemeliyim o titreşimler falan yaşamamalıyım dediğin gibi 4 silindirli makinelere bindikten sonra Diğer seçenekleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum bide bu motorların çantaları var ben binip şöyle bi karadeniz turu yapmak istiyorum mesela Nedense Varadero gözüme çok babayiğit gözüküyo Smile

https://www.youtube.com/watch?v=lHKYy2g8r_w

şu video daki gibi KLR yok galiba çok hoş gözüküyor burdaki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2004-model-klr-650-165595887/detay

Şu ilan hakkındaki düşüncelerinizi söylerseniz şehir içinde nasıldır yolda nasıldır -leri + ları nelerdir teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar