Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motor Tavsiye

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motor Tavsiye
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
arikan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 29, 2014 11:33 pm    Mesaj konusu: Motor Tavsiye Alıntıyla Cevap Ver

Forumda çok yeniyim, belki diğer başlıklar içerisinde buna benzer konular vardır, tam anlamıyla forumu okuyamadım ve zamanım da kısıtlı olduğu için yani 1 hafta kadar bir sürede motor almayı düşünüyorum. Motor tecrübem hiç denecek kadar az, hem sürüşümü geliştirmek, hem de motor hayalimi biran önce gerçekleştirmek için motor almayı düşünüyorum. Sizlerin de görüş ve bilgilerini almak istiyorum.
Bütçe maksimum 4-5 Bin tl, bu ilk motorum olacağı için 125-150 cc lik bir motor düşünüyorum. Hız tutkunu değilim, yaşım 35, tehlikelerin farkındayım, bu yüzden güvenlik önlemleri içinde ayrıca ne kadar bit bütçe ayırmalıyım, neler almalıyım. örn: 1500 tl kask ve diğer korumalıklar için yeter mi? Özellikle kask konusunda 50-2500 tl arasında fiyatlar var, belki daha yüksek fiyata da vardır. Özetle çok fazla eksiğim var, bilgi konusunda da, bütçe konusunda da siz tavsiyelere başlarsanız, konu ilerledikçe benim kafamda ki konular da daha netleşir.
Forum kurallarına aykırı bir durum varsa da yönetici arkadaşlar uyarsın lütfen.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Special
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 30, 2014 12:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Üstad 125-150cc motorlar tam bir başlangıç seviyesi motorlarıdır bence doğru karar vermişsin ve zaten o bütçeyle kendini bunaltmadan alabileceğin sıfır km motorlardır. Ne alacağınada sen karar vermelisin fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynıdır ama full kıyafet ve koruma olmadan asla ve asla binmemelisin bu işin şakası yok. Eskiden kıyafet deniilince yurtdışı gelirdi aklımıza ve bin türlü zorluklarla getirtmeye çalışırdık. Şimdi motomağazaların sayıları o kadar çoğaldı ki malum rekabet ortamı dolayısıyla fiyat olarak çok cazip seçenekler sunuyorlar. Şimdiden sana hayırlı olsun.
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 30, 2014 9:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Boyunuzu belirtmemissiniz. Genelde baslangic motoru olarak cbf ve ybr gibi modeller onerilir. Ancak kendimden biliyorum, eger boyunuz uzunsa bunlarin uzerinde biraz iki buklum oluyorsunuz. Boyunuz uzunsa mondial xtreme max oneririm. Kask olarak 400-500 tl lik birsey yeterli olacaktir. Bu rakamlara cok guzel kasklar bulunabiliyor, ancak her bedeni olmuyor. Test skorlarina bakin kasklarin. Arastirdiginizda bir cok kask guvenlik testi goreceksiniz. Size tavsiyem sharp disindaki testlere daha cok guvenmeniz.
Başa dön
arikan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 30, 2014 4:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@Special teşekkür ederim.

Boyum 1,79 cm, kilo 85. Bunun dışında bulunduğum yer bir ilçe ve yollar parke, ayrıca gitmeyi düşündüğüm yollar da genel olarak toprak öyle aman aman offroad değil tabiki de, bunları da düşünerek 1,5-2 sene kullanacağım bir motor olacak, biraz sağlam olmasında fayda var. Birde örneğin motor bütçemden kısıp, yani daha ucuz bir motor alıp, koruma ve kıyafetlere daha fazla mı bütçe ayırmalıyım?
Örn: Kuba platınum serisi görsel olarak çok hoşuma gitti. Bu motor hakkında ne düşünüyorsunuz.
Başa dön
arikan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 30, 2014 4:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aldebaran, Xtreme max da oldukça hoş bir motor aslında ileride enduro kullanıcısı olmak istiyorum, bu motor asfaltta çok mu üzer beni tabi birde boy konusunda sıkıntı çeker miyim?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar