Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - van civarı birkaç foto

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

van civarı birkaç foto
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Üye Fotoğrafları
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hakan_czy
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Nis 29, 2014 11:28 pm    Mesaj konusu: van civarı birkaç foto Alıntıyla Cevap Ver

[img] [/img] haftasonu mangal yapalım dedik bende civarda biraz motorla dolanayım derken bu fotoları çektim burası edremit ilçesine bağlı çiçekli beldesi mangal yaptığımız yere yakın bir tepeye çıkıyorum yol yok direk arazi bilenler için abalı kayak merkezi yolunun sağındaki tepenin ilk aşamasıdir rakım 1800

vanın gevaş ilçesi sağımızda

çadır dağı namı diyar artos dağı

gölün hemen karşısında görünen 4080 metre rakımlı süphan dağı orayada çıkmayı planlıyorum,

birazdan önümüzdeki 1900 rakımlı tepeye çıkacağız diğerinden biraz daha dik ve taşlı bir yapısı var

ve nihayet 1900 metredeyiz

aşağısı geldiğim 1800 rakımlı tepe ve çizgi olarak gözüken bitlis-van karayolu

zirveden birkaç foto

yine artos bilmeyenlere söyliyeyim artos deli eminin bisikletle radyodaki parçayı annesine dinletmek için çıktığı yer

deli emin kimmi? vizontelenin çekildiği gevaş diyerek yanıtlıyorum

gölün ortasında gözüken akdamar adası şu kartpostallardaki ermeni kilisesinin olduğu ada

ve vanın sırtını dayadğı erek dağı deprem sonrası yapılan toki konutlarının bulunduğu tepenin arkasında gözüküyor rakımı:3200 metredir erek gezimden de fotolar koyacağım daha sonra

ve yine artos 3537 metrelik zirvesiyle karşınızda

burasıda artosa çıkacağım güzergahın başlangıcı abalı kayak merkezi karlar eriyince ortaya çıkan yol

yolu takip ederek 2400 metredeki telesiyeje tırmanıcağız tabi şimdi deil

karlar eridiğinde ordanda sağa doğru sırttan gideceiz

sırttan devam edeceğiz veeee

zirveye varacağız 17-19 mayısta gevaştaki şenlikler kapsamında zirve yürüyüşü oluyor dağcılık federasyonundan katılımcılarla birlikte

yaklaşık 150 kişilik 3 gurupla 2012 de zirveye çıkmıştım forum motorsiklet forumu olduğundan o muhteşem fotoları koymadım

önümüzdeki ay nasip olursa motorla zirveye çıkıp resimler koyacağım herkes davetlimdir gelenlere yardımcı olurum bu eşsiz manzarayı van gölünün haritadaki resmini canlı görmeyi hava açık olursa ağrı dağızirvesi ve süphan,nemrut,tendürek zirvelerini buradan görebilirsiniz

son olrak çıktığım tepenin üzerinde sanırım definecilerin çalışmaları sonucu oluşmuş çukurlar

sanırım fotoları yanlış kısma ekledim yönetici arkadaşlar başlığı gezi kısmına taşırlarsa çok memnun olurum heyecan kusuruma bakmayın

ve süphanla kapanış sürçü lisan etti isek affola herkese ii geceler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
leventsen
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 30, 2014 8:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ellerine kollarına emeğine sağlık

geçen yıl biz de eşimle birlikte bir doğu seferi yapmıştık, tabi temmuzdaki hali ile şimdiki hali çok farklı...

nemrut a çıkmış, tatvan da konaklamış, ahlat selçuklu mezarlarını ziyaret etmiş, hoşap kalesine kadar solanmıştık

http://motorsiklettutkum.blogspot.com.tr/2013/07/14-yayn-dogu-seferi.html

fırsat bulsak yine yaparız,

fakat sizin fotolar da çok hoş olmuş, dağların çekiciliği, yazın her yer yemyeşilken başka güzel, kışın başka güzel

bir kez daha teşekkürler...

levent

Piaggio FLY 100 beyaz 2012, Bodrum
BMW F650 GS sarıkız 2004, Ankara
http://motorsiklettutkum.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
hakan_czy
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş May 01, 2014 5:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

leventsen demiş ki:
ellerine kollarına emeğine sağlık

geçen yıl biz de eşimle birlikte bir doğu seferi yapmıştık, tabi temmuzdaki hali ile şimdiki hali çok farklı...

nemrut a çıkmış, tatvan da konaklamış, ahlat selçuklu mezarlarını ziyaret etmiş, hoşap kalesine kadar solanmıştık

http://motorsiklettutkum.blogspot.com.tr/2013/07/14-yayn-dogu-seferi.html

fırsat bulsak yine yaparız,

fakat sizin fotolar da çok hoş olmuş, dağların çekiciliği, yazın her yer yemyeşilken başka güzel, kışın başka güzel

bir kez daha teşekkürler...

levent
ben teşekkür ederim fotoğraflarınıza baktım çok güzel hoşaptan biraz daha gitseydiniz 2733 metrelik türkiyenin enyüksek 2. geçidinden geçecektiniz buyazda beklerim yolunuz düşerse bahçesaraydada 2970 m ile türkiyenin en yüksek asfalt geçişi var düşünürseniz Siirt,şırnak,hakkari,adıyaman,maraş illerine bir gezide size eşlik edebilirim ben bu illeri merak ediyorum türkiyede gitmediğim iller arasındalar gerçi hakkariye gitmiştim,tekrardan teşekkürler.
Başa dön
aerdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 02, 2014 1:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar Dostum;
Resimlerin gerçekten çok güzel. 2002-2004 yılları arasında Muş-Bulanık'ta görev yaparken sık sık Van'a gezmeye gelirdik. Doğu'nun Paris'i diyorlardı Smile Bu sene için de Doğu anadolu ve Karadeniz Turu düzenleyeceğiz. Gezilecek yerlerle ilgili bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak isteriz.
Başa dön
hakan_czy
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt May 03, 2014 12:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aerdal demiş ki:
Selamlar Dostum;
Resimlerin gerçekten çok güzel. 2002-2004 yılları arasında Muş-Bulanık'ta görev yaparken sık sık Van'a gezmeye gelirdik. Doğu'nun Paris'i diyorlardı Smile Bu sene için de Doğu anadolu ve Karadeniz Turu düzenleyeceğiz. Gezilecek yerlerle ilgili bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak isteriz.
çok deneyimli deilim ama van civarı çok güzel yerler biliyorum bazı vanlıların dahi görmediği yerler hertürlü yardımcı olurum haziran sonu planladığım bi rota var (van,muradiye,doğubeyazıt,ığdır,kars,ardahan,çıldırgölü,borçka,karagöl,artvin,yusufeli,ispir,bayburt,gümüşhsane karadenizdeki bilinmedik yaylalar )isterseniz beraberde gidebiliriz veyahut ortak bir rotadada uzlaşabiliriz istemesseniz sadece bucivarları geldiğinizde gezdirebilirim genelde yol olmayan yahut tali yolları tercih ediyorum ki kimsenin fotoğraflamadığı yerleri paylaşayım karadeniz yaylaları içinde tali yollardan birota hazırladım isterseniz paylaşırım.teşekkürler .
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Üye Fotoğrafları Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar