Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - FARK VARR!!! MI SİZCE ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

FARK VARR!!! MI SİZCE ?
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Nis 21, 2014 10:38 pm    Mesaj konusu: FARK VARR!!! MI SİZCE ? Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba merhaba merhaba Smile sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum motorcu camia Smile günlerdir kafamı kurcalayan bir soru var henüz motosikletim yok olacak inşallah ve ben illaki bmw alcam cross henüz düşünmüyorum sitenin geneli cross kullansada ben touring enduro seviyorum konuya gelecek olursak bmw r1100gs ile r1200gs hakkında bilgi almak istiyorum ben karasız kaldım.mekanik ve konfor açısından ve kronik rahatsızlıklar açısından karşılaştırdığımızda 1100 ü mü seçersiniz 1200 ü mü ve neden? Evet tecrübe sahibi kaç kişi var bilmiyorum ama beni bir aydınlatın rica edicem.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
napoleon
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 22, 2014 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar

BMW motosikletler gerçekten bir şaheserdir ama r1100gs ile r1200gs arasında dağlar kadar teknolojik, yıl ve bir o kadar da fiyat farkı var.

Bu iki motosiklet hakkında tüm bilgileri şu başlıktaki videoları inceleyerek öğrenebilirsiniz.

R1100 GS --- http://www.altinelbiseliadam.com/2-el-bmw-r1100-gs

R1200 GS --- http://www.altinelbiseliadam.com/bmw-gs1200-adventure

Tavsiye olarak elbette R1200 GS Alternatif olarak birkaç öneride daha bulunmak isterim.

Suzuki V-Strom DL1000
Yamaha XT 1200Z SUPER TENERE
Honda VFR 1200X CROSSTOURER
Ducati MULTISTRADA 1200S
Ktm 1190 ADVENTURE

Fiyat aralığınıza göre size en uygunu belirleyebilir yada bu motosikletlerin 600cc civarındaki ürünlerini de tercih edebilrisiniz birbirinden güzel dünyay gezebilecek ürünler. Şimdedin hayırlı olsun Kask Kafanızdan Motosikletiniz Yollardan Eksik Olmasın Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
naproksen
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 22, 2014 9:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim 1100'ün videosundan anladığım, özellikle sahibinin yorumlarından çıkardığım... Aksi yönde kaçınız Smile)))
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Nis 22, 2014 1:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben yılda 30bin kilometre yol yapıyorum R1100GS kullanıyorum...
Avrupada 750bin kilomtre gösteren BMWler gördüm...
bizdeki motorlar da bir türlü yılı kaç olursa olsun 56binden, 83binden yukarı çıkamıyorlar...
Psikolojik sınır galiba ülkemizde....
ama unutlan birşey var ...
EGZANTRİK ZİNCİRİ kaç kilometrede?
Fren diskleri 56binde mi gerçekten, hidrolikler en son kaç onbin kilometre önce döküldü, yenilendi.
Sızdırmazlık elemanları gerçek kilometresindemi?
Filtreler , anasının nikahından kalmamı?
En son periyodik bakımı kaç bin kilometre önce yapıldı...
Hani yazarlar ya satarken destan gibi...
bi hesaplarım ulen yaptığıun yazdığın bakımlar motordan pahalı, malmısın sen diyede söylenirim.
ama işte her kör malın, bir kör alıcısı oluyor.
sonra bu kör alıcının gözü açılıyor, ağzından duyduğunzu tek şeyde ""xxxx marka motormu aman abi beş para etmez...""
eğri oturup doğru konuşmak lazım...
bir video daki anlatıma inanıyorsanız o halde bende diyorum Benim 1100'üme kimse yetişemez.
ne yakıtta, ne sürüşte, ne konforda, ne keyifte...
fatih bilir, son model 1200ü ile limontepede çakılıp kalmış arkadaşımız vardır bizim...
Yani, diyeceğim odur ki, bu demir yığınına laf etmeden önce, neleri verdik neleri vermedik ne istedik nasıl kullandık ona bakmak lazım...
Başa dön
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 22, 2014 9:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

O 1100 ün sahibi zaten neyse bişey derdim şimdi de o video tamamen o motosiklet için geçerli ben böyle düşünüyorum bilmiyorum yanlış mı? Abi bunu öğrendim artık ben; bakımını yap,motorun önceki sahiplerii de birer kütük değilmiş iseler bmwler sıkıntı yapmaz.ancaaak yok mu 1100 e de 1200 e de binen birisi?ya bu 2 motosiklet arasında konfor veya sürüş keyfi açısından bi değişkenlik var mı yok mu ?1200 de 1100 gibi rahat mı yoksa ben 1100 deki süspansiyonu 1200 de bulamadım diyen var mı?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar