Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kask Temizliği ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kask Temizliği ?
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 08, 2014 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet gecikmeden gelen guncel bilgi:
Nolan diyor ki, kasklarin standart bir omru yoktur ancak 5 yilda bir degistirilmesini oneririz.

http://www.nolan.it/images/istruzioni/GuidaUso_en.pdf

birisi de arai kask icin yorum yapmis, kitapciginda 5 yil omur yaziyor diye. Sizde Kaskinizin bir yerlerinde uretim tarihini bulabilirsiniz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 08, 2014 6:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aldebaran demiş ki:
Evet gecikmeden gelen guncel bilgi:
Nolan diyor ki, kasklarin standart bir omru yoktur ancak 5 yilda bir degistirilmesini oneririz.

http://www.nolan.it/images/istruzioni/GuidaUso_en.pdf

birisi de arai kask icin yorum yapmis, kitapciginda 5 yil omur yaziyor diye. Sizde Kaskinizin bir yerlerinde uretim tarihini bulabilirsiniz.

Emeğin için teşekkürler demekki biz<im kaskın ömrü var hala.Neyse kaskı içim almadı benim rafa koyucaz heralde silmeyle falan olmaz o iş.Tekrar teşekkürler turkizmir e de
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Nis 10, 2014 1:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Wink
N11 'de kask bombardumanı yaptı bir firma. Bir incele. Justisnimo-Caberg aldım, şehir içinde kısa mesafelerde kullanmak amaçlı çene açılır. 26 yıldır ilk ve tek çene açılır kaskım oldu bu arada ve tabii ki sadece iş-ev arasında kullandığımdan da son kask olacak gibi gözüküyor...
Başa dön
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 11, 2014 1:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir demiş ki:
Wink
N11 'de kask bombardumanı yaptı bir firma. Bir incele. Justisnimo-Caberg aldım, şehir içinde kısa mesafelerde kullanmak amaçlı çene açılır. 26 yıldır ilk ve tek çene açılır kaskım oldu bu arada ve tabii ki sadece iş-ev arasında kullandığımdan da son kask olacak gibi gözüküyor...

Airoh un mathisse modeli var çene açılır o kask nasıl uzun yolda kullanılabilir mi?
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Nis 11, 2014 8:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

uzun yolda çene açılır kask aslında dünyanın hiç bir yerinde ve eğitmenlerce tavsiye edilen bir kask değil. çene açılır kaskın zaten yapılma sebebi durduğumuzda yüzümüzü açmak için değil. Tamamen gözlük kullananlar için üretilmiş bir kask sistemidir. Zaten Rüzgar direnciyle karşı karşıya kalan kafamızın baskı uyguladığı boyun eklemlerimize birde yol şartlarını eklerseniz kafamız gövdemize ciddi bir sorun teşkil etmekte ve ağırlığı yaklaşık 1700gramlara gelen çene açılır kaskıda kafamıza takınca zavallı boyun kaslarımız, omurilik eklemlerimiz diyorum başka bir şey demiyorum.
Ama işle ev arasında yüksek rüzgar direncine maruz kalmayınca sanki biraz daha az sorun yaşatacakmış gibi gözüksede, motosiklet sürücülerinin potansiyel kaza hedefinde olduklarını düşünüce yinede çene açılır kask çokda güvenligelmiyor insanın gözüne.
Fullface kaskla yaptığım hareketleri düşerim ve yere çarparım düşüncesi ile minimize ediyorum.
Ayrıca, fullface kasklar çok eklemli olduğundan aşırı rüzgar sesi aldıklarını herkes bilir, her nekadar "benim ki almıyor " diyenler olsada ben ""bir kulak doktoruna görünmelisin, yakında sağır olacaksın" diyorum...
Sakın unutmayın, Rüzgar Sesi sizi sağır eder. Kulak tıkacı kullanamıyorsanız tüp tip kulaklık kullanmanızda yarar vardır.
Sağırlık, sürüş kilomoetreniz arttıkça onunla paralel artan bir hastalık olacaktır.
ÖNLEM AL, HAYATIN KEYFİNİ ÇIKAR.
Yani, uzun sözün kısası daima fullface, fullface...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar