Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Direksiyonu sağa çevirince, motosiklet sola gider

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Direksiyonu sağa çevirince, motosiklet sola gider
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Teknikleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sayhat
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Mar 14, 2014 4:59 am    Mesaj konusu: Direksiyonu sağa çevirince, motosiklet sola gider Alıntıyla Cevap Ver

Motosiklette direksiyonu sağa çevirince motor sola gider.
Bu tekniğinin detaylı ve anlaşılır izahını, aşağıda linkini verdiğim videoda anlattım.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZsCDVQIn1A

Bu da ölüm freni tekniği, 80 km ile giderken aniden ön fren yüzde yüz sıkılıyor ve durana kadar gevşetilmiyor. Durmaya yakın arka fren, tekeri kitlemeden yavaşça uygulanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3EJ3VxMMuN8

En son sayhat tarafından Cum Nis 04, 2014 11:10 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Mar 14, 2014 11:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ya bu nedir arkadaş ben mi anlamıyorum yanlış mı anlatılıyor?sağa dönmek için sağ el itilir mi nasıl oluyor o iş?sağ el itildiğinde teker sola döner ben mi yanlış görüyorum duyuyorum kendimden şüphe edecem vallah.bi izler msiniz 0:53 ile 1:05 arası
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Mar 15, 2014 11:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vennecm demiş ki:
ya bu nedir arkadaş ben mi anlamıyorum yanlış mı anlatılıyor?sağa dönmek için sağ el itilir mi nasıl oluyor o iş?sağ el itildiğinde teker sola döner ben mi yanlış görüyorum duyuyorum kendimden şüphe edecem vallah.bi izler msiniz 0:53 ile 1:05 arası

Yanlis degil. Bu teknik cok tartismalidir. Bir cok eski ve tecrubeli motorcu bile reddeder. Ama aslinda onlarn bile cogu farketmeden bu teknigi kullanir. Arkadas yine kendince anlatmaya calismis. Orjinal adi kontra teknigidir. Ve turkcesi de budur. Buna ters direksiyon derseniz, turkce olmayacagi gibi, baska herhangi bir anlama da gelmez. Zaten kontra nin turkcesi ters de degildir. Arkadasin konusma ve anlatma tarzi dolayisiyla boyle bir karmasa cikiyor. Ancak teknigin detayina bakarsaniz dogru oldugunu goreceksiniz. Web de ve youtube da kontra teknigi diye aratin, istemediginiz kadar acilama bulacaksiniz.

Ancak, honda GS1 egitiminde bu teknigi gostermediler mesela. Onlar normal sekilde vucut agirligini kullanarak donmemizi istedirler. Ancak tabi, GS1 egitimi giris oldugundan hiz cok dusuk oluyor. Zaten bu teknik biraz hizlandiktan sonra ise yarar. Denemek ister de eger guvenli olsun diye yavas yaparsaniz, ters tarafa gidersiniz. 50 km gibi deneyebilirsiniz. Motorun net sekilde ittiginiz tarafa yattigini goreceksiniz.

Aflarina siginarak soz ustalarda....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cmt Mar 15, 2014 1:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Defalarca anlatılan bir konudur bu..
Sevgili Alpaslan Kuzucan'ın bir yazısını paylaşmakta fayda var;

http://www.endurocu.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4618
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Mar 15, 2014 6:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Herkese teşekkürler konuyu açıp emek veren sayhat e de teşekkürler ama birşey anlatımadan önce nasıl anlatılacağı düşünülmeli.sağ elciği it motor sağa dönsün denildiği zaman tabi ki insana aykırı gelir ancak sağ elciği ittiğinizde ön teker sola döner ama motor sağa yatar ve dönme işlemi başlar sonra direksiyon rahat bırakılır itme işlemi kesilir dense ve yukarıdaki gibi bir foto koyulsa görsel olarak destekleme için sunum daha başarılı olur ve insanlar hemen anlar Very Happy herkese teşekkürler tekrar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Teknikleri Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar