Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 1997 afrika twin eksoz ve senkron sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

1997 afrika twin eksoz ve senkron sorunu
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ozanzumrut
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 18, 2014 12:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

senkron ayrından önce rölenti sık sık 2000 devirde takılı kalırken senkron ayarından sonra düzelmişti susturuculu eksoz takılınca aynı sorun tekrar baş gösterdi:)eksoz karışımı etkiliyor aslında geri basınç ve ısı ile alakalı bir durum hiç hararetin hareket ettiğini görmezken şimdi o boğucu gaz kokusu yok ve termometrede inceden hareketlenme var
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
lastman
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 18, 2014 10:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tahmin ettigim gibi cok bakimsiz kalmis.Yazdiklariniza gore tekrar hayata donuyor..Fotograf isteriz Smile)
Başa dön
ozanzumrut
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 18, 2014 12:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bir taraftan iş bir taraftan ev inşaat işi bir taraftan motor Valla pek fırsat blamadım ama bakmak isteyen olursa profilim açık facebook ta 4 foto var ilk görüntüsünden sona doğru:)ozan zümrüttaş
Başa dön
ozanzumrut
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 19, 2014 10:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

usta arka silindirin farklı hava ayarı diyordu onu kısmış:)bu gün jikleyi kontrol edeyim dedim jiklenin kalbüratöre giren plastiği kırılmış içinde kalmış onu çıkardım.ama jikle telinin oturduğu ine içinde sıkışmış teli tutan ayaklarıda kırılmış zaten yumuşak malzeme dış plastiği kırılınca tel yan geldi herhalde öyle kullanılıncada gelmesi gereken yönden fazla yana çekilip ayaklarını koparmış ayaklar içlnde kalmış piston iğne sona gitmiş nasıl çıkarcaz bakalım:(yarın uğraşcam onunla bakalım çıkaramazsam karbüratörü söküp taornacıya götürcem tornacıda ona ters klavuzla dalar sonra iğneden tekrar yaptırmak zorunda kalcaz.acaba bu küçük motorların uyarmı neyse bir çıksın bakacağım artık piyasadan bulamazsak yaptırcaz.gaz tellerinden üstekide gergindi onuda ayarladım ara ara 2000 devirde takılıyordu.
Başa dön
ozanzumrut
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Oca 20, 2014 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

karbüratörün üzerinde diyafram kapağının altındaymış jikle sibobu çekip çıkardım ayakları kırılmış tek tek tornacıları gezdim kimse ufak iş olduğundan yapmadı.motor parçacılarında da yok iş yine bize kaldıSad1,5 makkap ucu ile dip noktasından tırnakların açısından deldim,ince aliminyum elektirik kaplosunu içinden geçirdim.kırılan yuvanın yerine fren hortum bağlantısı vidadan vardı elimde aynı boyda kestim iç yatağına karbüratöre giren tarafı 1,2mm jikle telinin girdiği tarafıda 1cm orjinali gibi deldim.yalan olan yayın yerine kalem yayı taktım fakat 5,6 kalem gitti çünkü kalemlerin yaylarıda dandik kalite birkalemin yayını kullanmak lazım.delidiğim jikle pistonun alta gelen yerlerini telin geçeceği şekilde yatak açtım kendi ekseninde penseyle sıktım.daha sonra plastk ara parça yerine fren hortum vidasından yaptığım parçayı ve yayı takıp teli direk aşağı soktum üstende jikle telinin başından ekseninde bir kez ayrı bir tel ile sıktım.bakır,demir,çelik tellerde iyi sonuç alamadım çok ince olmayan aliminyum telleoldu.vidayı sıkmadan içini katörü wd 40 ile yağladım.yaptığım vidaya somun kaynakadığımdan iyi sıkamadım.Bir arada onu halletmek lazım.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar