Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kuşadası Motosiklet Festivali Nasıl Geçti ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kuşadası Motosiklet Festivali Nasıl Geçti ?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MotoMobil
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 11, 2013 11:36 am    Mesaj konusu: Kuşadası Motosiklet Festivali Nasıl Geçti ? Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar,

Bu yıl 7. si düzenlenen Kuşadası Motosiklet Festivali 06.06.2013 – 09.06.2013 tarihleri arasında Jade Beach Club’ta gerçekleşti ve son derece keyif aldığım, kaliteli bir festival oldu. İlk 2 gün malum Türkiye’mizin durumu ve diğer motosiklet festivallerinin ( Eğirdir ve Didim ) aynı tarihlere denk gelmesi katılımcı sayısını olumsuz yönde etkiledi fakat cuma- cumartesi günleri tüm iki tekere gönül vermiş arkadaşlar ve bunun yanı sıra eğlenmeye, motosikleti yakından tanımaya gelmiş birçok insan oradaydı.

Festivale gitmeden 1 gece önce tüm eşyalarımı ve hazırlıklarımı tamamladım. Sabah erkenden yola çıkıp çadırımı kurmak ve uzun zamandır iş yoğunluğum dolayısı ile ertelediğim tatilimi tamamlamak için sabırsızlanıyordum fakat böyle durumlarda her zaman olduğu gibi gece uyku tutmadı ve sabah yarı uykusuz bir şekilde yola koyuldum. Rota olarak Gaziemir üzerinden Menderese gittim ve Ahmetbeyli virajlarından kuşadasına vardım.( ROTAYI BU LİNKTE BULABİLİRSİNİZ - http://goo.gl/maps/Yl7ke) Bu yolu gerçekten çok seviyorum ve her gidişimde motosiklet kullandığım için kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum.

Toplamda 100 KM lik yol katettikten sonra festival alanına vardım ve motosikletimi park ettim. Havanın sabah saatlerinden itibaren çok sıcak olması ve üzerimdeki tatil psikolojisi ile tüm eşyalarımı bir çırpıda motorumdan indirdim ve doğru çadır alanına yöneldim. Terden resmen sıvılaşmış olmama rağmen yılmadım ve sevdiğim bir abimden ufak bir yardım alarak çadırımı kurdum, eşyalarımı yerleştirdim, üzerimi değiştirdim ve sonunda tatil için hazırdım

Biraz oturup dinlendikten sonra Kulübümdeki arkadaşlarım ile görüşüp kulüp standımızı kurduk ve yapılması gereken tüm işlerimizi bitirip kendimizi adanın serin sularına bıraktık. İçimden dediğim tek şey şuydu inanın ‘ İŞTE HAYAT BU !’

Yukarıda da belirttiğim gibi ilk 2 gün katılımın fazla olmaması yüzünden kendi aramızda sohbet ederek ve bol bol alkol tüketerek full tatil modunda takıldık fakat cuma gününün gelmesi ile birlikte esas eğlence başladı.

Sabah kalktığımda geldiğimde çevremde olan yaklaşık 20 çadırın birden 80 e yakın olduğunu farkettim ve festival alanına gittikten sonra kalabalığın yavaş yavaş oluştuğunu gördüm. Buda beni mutlu etmeye yetti. Haa bu arada festival alanında yemek ve içecek fiyatlarının çok uygun olduğunu söylemeden edemiyorum. İnanın ben daha fazla bekliyordum..

Tüm gün Deniz, Güneş, Alkol derken gece oldu ve festival alanın ortasında gaza gelip çimlerde futbol maçı yapan arkadaşlarımı izleyerek ve maçın ardından masayı 4 leyip güzel bir KİNG partisinin üstüne uyumak üzere çadırıma gittim ve bebekler gibi mışıl mışıl uyudum

Sabah kalktığımda artık kalabalık iyice artmıştı ve çadır yeri bulmakta zorlanan insanları gördüm. Kalktım üzerimi değiştirdim ve doğru festival alanına yöneldim. Güzel bir kahvaltı ve üstüne bir türk kahvesi ohh mis. Gece olsunda ZAKKUM konserini izleyelim istiyordum. Güneşin tam tepede olduğu saatleri dinlenerek geçirdim ve akşam üzeri denize girip günün tüm sıcaklığını üzerimden attım. Zaten geceye ne kalmıştı ?

Beklediğim saatler geldi çattı. Sahne hazırlıkları bir yandan insanların coşkusu bir yandan içimde farklı bir his yaratıyordu.

Saat 22.30 olduğunda sahne ışıkları yandı ve yıllardır festivalin sunuculuğunu üstlenen ŞENER sahneye çıktı. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı ve Valiye teşekkür edip sahneyi ZAKKUM’a bıraktı. Artık konser başlamıştı ve insanların eşlikleriyle çok güzel bir ortam yakaladık. Bu arada ZAKKUM’un sahneye çıkışını çok taktir ettim çünkü tüm grup gaz maskesi takıyordu ve yaşanılan olayları bu şekilde desteklediler. Bu destekleri inanın beni çok mutlu etti ve şarkılarına daha bir keyifle eşlik ettim. Konser yakşık olarka 2 saat sürdü ve ardından sahne kapandı ama eğlence denizin dibinde olan Club’ta yaklaşık 04.00′a kadar devam etti. Ne yazık ki ben 04.00′a kadar eğlenemedim çünkü yorgunluk ve alkolün etkisiyle deli gibi uykum geldi bu yüzden saat 02.30 gibi çadırıma gittim ve kafamı yastığıma koydum

Sabah kalktığımda güne biraz üzgün başladım çünkü güzel bir tatili geride bırakmanın psikolojisi ağırdı. Yine güzel bir kahvaltının ardından kulüp standımıza gittim ve çay kahve faslından sonra toplarlanmak ve yola çıkmak için hazırlıklara başladık. Stand’ta işler bittikten sonra sırada çadırımı toplamak, motora yüklemek ve yola düşmek vardı. Festivale gelirken tek gelmiştim fakat dönerken 4 motosiklet yola çıkmaya hazırlandık. Çadırlarımızı topladık, Motosikletlerimize yükledik ve güzel bir festivale önümüzdeki seneye kadar hoşçakal deyip yola koyulduk.

İzmir'e, Evime vardığımda 4 günün ağır yorgunluğu üzerimde olmasına rağmen yüzümde farklı bir tebessüm vardı. Çok keyifli bir 4 gün yaşadım. Bunun için öncelikle bizim gibi iki teker sevdalılarına böyle güzel bir fırsatı sundukları için Kuşadası Motosiklet Kulübüne sonrada orada bulunmamızı sağlayan benim kocaman ailem İzmir Motosiklet Kulübüne teşekkürlerimi, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Böyle güzel bir festivali kaçıran arkadaşlarımız umarım seneye tatillerini ayarlayıp bu zevkten mahrum kalmazlar.

Benden şimdilik bu kadar. Umarım yazımı okurken benimle aynı hisleri paylaşmışsınızdır.

Teşekkürler.

Kaynak: http://www.motomobil.org/kusadasi-motosiklet-festivali-nasil-gecti/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar